Jump to content

Recommended Posts

Aporea je bio muzicko pravoslavni projekt, mada danas o tome ne pise na Anastasijinom sajtu recimo, sve sa potenciranje njihovih pravoslavnih duhovnika i sl.

 

jel mu to dodje neka tradicionalna crkvena muzika ili nesto drukse?

 

Kolik ose ja secam, Autopsia je imala neke snimke jos 1981. ili 82. Laibach su nastali nesto kasnije.

 

ok icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam jednom cuo da su mizar i laibach bili u kontaktu i da su cak jednom zajednicki nastupali, jel to istina?

 

Па у принципу било је сарадње.`85 је Мизар свирао као предгрупа на југословенској турнеји коју су тада заједно радили Лајбах и Дисциплина,тако да се може рећи да су били у контакту и наступали заједно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam neki dokumentarac o Laibach-u iz 93. god., gde se kaze da su nastali 80-e, a vide se neke njihove akcije iz 81.

Postoji t afama da su Laibach bili zabranjivani pa su prvi nastup imali tek 1982. Mada, mozda je to samo fabrikovanje istorije? Znas, jednom sam usao u SKUC-u

u pogresnu sobu i tamo ije bilo vise ljudi u odelima i sa brkovima. Deloval isu kao seljacka verzija G-17. Ja pomislio neka opstinsk ainspekcija, al mi Almira rekla da su to NSK i Laibach. Ja njima jednostavno nista ne verujem. Sta su mogli pokrali su od drugih, pa tako i od Autopsie koja je i dan danas mnogo bolji bend nego sto su Laibach oni ikada bili. Ili Mizar koji su, ako nista drugo, bili iskreniji i originalniji od Laibach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Вечерас(у Скопљу):

НОВА МАКЕДОНСКА СТРЕЛБА

13 МАЈ УНИВЕРЗАЛНА САЛА ПОЧ. 18 Ч

 

 

МИЗАР vs ГОРАН ТАНЕВСКИ

 

PHANTASMAGORIA (CRO)

2L-8 (GR)

ISTOK (SCG)

FAULT (BG)

LA COLONIE VOLVOX (MK)

PMG KOLEKTIV (MK)

ONE OF US (MK)

 

ЦЕНА 300 ДЕН (ПРЕТПРОДАЖБА) 350 ДЕН (НА ВРАТА)

 

Но поента овог није `е л` иде неко,него wtf бре Таневски?Повратак у Мизар или мислим шта?(У ово мамурно јутро,су ми све могуће опције у глави.)

 

Питам за случај да је неко евентуално у току са тим или ако јужњаци наврате,па да ме(нас) просветле.

 

Иначе,ако се неко(попут мене) потајно надао њиховом свраћању на Егзит,ништа од тога.Нису их звали.педери.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila sam sticajem okolnosti na koncertu Mizara na jednom egzitu. Iskreno, pre toga nisam ni znala za njih. Dobar zanak mo je bio to sto se moja draga drugarica totalno odusevila sto oni sviraju, pa rekoh idsem s njom da 'isposhtujem' icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

E pala sam na dupe! Mnoogo su mi se dopali icon_smile.gif Support icon_smile.gif

 

.. Jos jedan dokaz da treba slusati prijatelje icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja sam bila dva puta do sada na njihovom certu, jednom na exitu i drugi put kod nas u akademiji.

Zanimljiv i odlican bend, takodje njihova predgrupa istok (u 'demiji) je za svaku pohvalu! , prijatno su me iznenadili...duhovna , nekako spiritualna muzika icon_da.gif da neko ne zna nesto vise o tom bendu?

 

poz icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Занимљиво је да је ,,Дом" песма коју је радио Вртев(први певач Мизара и фронтмен Архангела) и да(барем мени) некако одудара од осталих.Ваљда нема тог етно призвука,па због тога.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja te brale, i dalje ništa ne kontam, pošto sad zapravo ništa nisi ni rekao. icon_smile.gif ''Gruba okvirna'' sličnost - gde? Nije da sam sad neki fundamentalni fan Mizara, al' ono, ajde to malo konkretnije objasni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

satro makedonski block Out, samo mnogo klasa ispod....ultimativni prosek,

Дечко,због тебе је и уведен термин ,,Лупа к`о Максим по дивизији",да би се користио у нормалном свету,пошто си ти,што се каже,велика мера која је непрактична за употребу у свакодневном животу када је лупање у питању.

 

Block Out и Мизар,па то само дегени(без намере да икога увредим) са Понија могу да извале.

 

Бићу кратак Мизар је дарк(ако ниси извалио налази се у ГЕИ делу),BO није(налази се у Хард делу).

Мизар има елемената етна(или како год),BO нема,није ни близу.

 

Нећу те убеђивати,јер једноставно ниси ни близу реалности по поређењу.

Edited by CrniBombarder

Share this post


Link to post
Share on other sites

jadan si sa takvim satro uvredama....

 

mnogo si se uhvatio za to, a argument je neki loshe uklopljen etno koD ovih i podela na ovom forumu.... icon_smile.gif

ne mislim ni ja da su isti, al' da se ne ponavljam....

 

poenta je da je bend jako nekreativan i muzicki vrlo tanak shto ne vidite, naravno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...