Jump to content

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

da, odlicni su, steta sto su se raspali, pa sada kao Kismet tezgare. Poslednji Koncert su odrzali u decembru 2000. godine u domu omladine. U stvari to je bio kao neki live performance na dve ritam masine, fino odradjeno , samo je malo kratko trajalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote
da, odlicni su, steta sto su se raspali, pa sada kao Kismet tezgare. Poslednji Koncert su odrzali u decembru 2000. godine u domu omladine. U stvari to je bio kao neki live performance na dve ritam masine, fino odradjeno , samo je malo kratko trajalo.  

 

Ajde, hvala bogu da je bar neko cuo za njih... A jesi li slusala Anastasiu (makedonsku takodje)???

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mozak skopskog MIZARA bio je nekadasnji clan Risto Vrtev, kasnije frontmen ARHANGELA. Oni su bez gothic dimenzije i harizme Mizara, ali su imali kvalitetnih pesama. Jos jedan skopski bend je imao dobar zalet ali ne znam da li jos postoje - PADOT NA VIZANTIJA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

<BLOCKQUOTE><font size=\"1\" face=\"Verdana, Helvetica\">quote
da, odlicni su, steta sto su se raspali, pa sada kao Kismet tezgare. Poslednji Koncert su odrzali u decembru 2000. godine u domu omladine. U stvari to je bio kao neki live performance na dve ritam masine, fino odradjeno , samo je malo kratko trajalo.  

 

Ajde, hvala bogu da je bar neko cuo za njih... A jesi li slusala Anastasiu (makedonsku takodje)???

 

Slusala sami umalo da odem na njihov koncert `96, ali nisam sad.gif :ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da se nadje? Mizar? Koliko ja znam prvi CD originalno nema na disku vec je sve sto se valja skinuto sa ploce (bas kao i Luna recimo). Matrice Mizara, bar sto se tice prvog albuma, su cuvane u Helidonovom podrumu i kada je jednom prilikom izbila poplava sve je unisteno (zajedno sa nekim matricama

EKV i Borghesie). Ako ti bas tolik otreba ja imam drugi na CD-u, a znam ko ima i prvi jako kvalitetno skinut sa ploce na CD pa cu to i onako uskoro za sebe uzimati. BTW, ja sam gledao Mizar na koncertu u Subotici smile.gif))

Za omi je sto nsiam gledao Aporeu u Kninu, ustvari Aporea je i bila preteca celog tog makedonskog "talasa"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Arhangel su vise R'n'R, bar po ona dva albuma koje sam ja cuo. Nego kazi ti meni sta znas o grupama Kiborg i Aleksandria (ili mozda Aleksandra, ne znam sigurno). Kiborg bi trebao da bude neki industrial a Alexandra cistokrvni gothic rock sa zenskim vokalom i t oje sve syo o njima znam. Bio bih ti zahvalan na dodatnim informacijama smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Sad cu sve da vas obradujem i da vam kazem da se Mizar ponovo okupljaju , tj Gorazd iz Kismeta , Goran i ostala 2 clana su resili da reizdaju svoja 2 albuma tako da cete sada moci da ih nabavite .Dok ne stignu u Srbiju , pogledajte trecu ili cetvrtu tezgu kod SKC-a mislim da sam tamo videla njihov disk.Ne znam koliko je to dobro sto ce ponovo da sviraju ,nadam se da nece da naprave neko ****nje , ***bi ga para nikad dovoljno ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mozak skopskog MIZARA bio je nekadasnji clan Risto Vrtev, kasnije frontmen ARHANGELA. Oni su bez gothic dimenzije i harizme Mizara, ali su imali kvalitetnih pesama. Jos jedan skopski bend je imao dobar zalet ali ne znam da li jos postoje - PADOT NA VIZANTIJA.

Arhangel rulls!Divna muzika, divni textovi,jeste da je Risto zlo ,narkomansko kopile , ali zna zanat.Primetila sam da koristi neke delove svog bivsheg benda u pesmama ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Mizar ce svirati 31.maja u Skoplju na Kaleu (to vam je k'o Kalemegdan samo manje mesto) ,verovatno Goran nece pevati jer se ne pojavljuje na probama vec ce mesto njega za mikrofonom biti Risto Vrtev iz Arhangela ili Goran iz Anastasie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...