Jump to content

Scald


RNA

Recommended Posts

Ruski bend koji je izdao samo jedan album, ako se ne varam, "Will Of The Gods Is Great Power". Sjajan bend, epic doom, mozda vise epic nego doom, ali odlicna svirka. Album su izdali 1996, a vec sledece godine im je pevac poginuo, pa su promenili ime i zanr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali su promenili zvuk. Skoro sam citao jedan intervju iz nekog bugarskog zina, kad su svirali u Primorskom.

Epic viking kurac palac... sve je to doom. Produkcija jeste bila krs, ali zato muzika... BRATE! Ja sam slucajno uzeo plocu koju je izdao grcki Kyrck Productions i razdusevio se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Постоје два бенда под овим именом. Један долази из Русије и свира тај viking/epic doom, док други (и бољи, по мени) долази из Северне Ирске и свира...sludge/doom/grind? Иначе, оба бенда су legit, али је теже наћи ствари од овог ирског бенда. Можда аплоудујем један дан.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pevač Scald-a, Agyl čini mi se, faktički je sve sam radio; tekstove, muziku, koncepciju. Tumulus gotovo nema nikakvih dodirnih tačaka sa Scald, ponekad odsviraju neku pesmu, a njihov basista Velingor ima Scald-cover bend. Kako god da se okrene, Scald je bio izvrstan bend i zaista je ogromna šteta što put nije moguće nastaviti...

Edited by LordHypnos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 years later...
  • 2 weeks later...

 

Bilo stvarno dobro, Čileanac brat muški, respektabilan posao odradio, i generalno ceo bend iznenađujuće usvirano delovao. Malo izmiksan raspored, ali naravno da ceo album pao i onda na kraju za mene mini hladan tuš kada je najavio novu pesmu :haha:Malo doduše delovala nezavršeno, vrti se neki lepi doom lead i refren, ali dosta kratka i verovatno samo neka demo verzija. Tako da, deluje da ovo neće skroz biti one-off, nego izgleda se i sprema nešto dalje. Najavljeni i za mart za Up the Hammers u Grčkoj, pa ko se zadesi, topla preporuka da se isprati.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...