Jump to content

Midgard


black star

Recommended Posts

  • 10 months later...

Uh....postoji i tema o njima !! :rockdevil:

 

Nego...bio sinoc u SA neki "demo fest"....i pazi....svirao Midgard u netakmicarskom delu!! Znaci, nisam ih cuo ravno 3 godine i svirke u domu omladine (u Sapcu) !! Znao sam da Dime vise nije u bendu....ali ovaj novi pevac je raspad sto se tice njihovih autorskih stvari !! Lepo mu je legla jedna pesma od Iced Earth (ne mogu nikako da joj se setim imena)....

 

Nikako da pohvatam ostatak benda....i dalje su tu Jokic (bubnjar) i Guza (gitarista)...ali Gavru (basista) ili nisam prepoznao ili stvarno ne svira vise u bendu !! I tu je bio jos jedan novi gitarista (neki celavi lik...nikad ga video)...koji je lepo svirao i ubacivao "back" vokale....i mogu reci da bi njegovom glasu vise lezale pesme s' prvog albuma Midgarda (nesto su pominjali i taj drugi album....ali, nisam cuo da je izasao)!!

 

 

Sve u svemu....mnogo, mnogo losije zvuce nego ranije.... :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo mu je legla jedna pesma od Iced Earth (ne mogu nikako da joj se setim imena)....

 

Melancholy? Znam da sam slusao kada su to svirali i da zvuci odlicno.

 

Video sam na sajtu One Recordsa da ce uskoro izaci novi album!

 

143.jpg

 

Malo je Vremena

 

01.Staze Bledih Tragova

02.Malo je Vremena

03.Zauvek si Moj Greh

04.Vecna su Polja Sunca

05.Neka Mir Pobedi

06.Gde Si Sad

07.Vracam Se

08.Noc Dugih Noževa

09.Tebi pripadam

10.Nema Više Heroja

11.Neka Požure

12.Zvona

13.Od Tebe Daleko

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

MIDGARD je bio odličan bend! Pratio sam ih od '97 i stavrno su etxra ljudi svirali. Pričam u prošlom vremenu jer već oko 2 godine nisam čuo mnogo vesti o njima. Ovih dana sam čuo da završavaju novi album.

 

Bio sam na svirci pre neki dan, ali sam nažalost otišao pre njihovog nastupa, tako da sam propustio da ih čujem.

 

sve u svemu, Midgard je jedan od najboljih bendova na domaćoj sceni i nadam se da će nastaviti da prže i dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oni su, bar nekada, bili strava! Slusala sam ih redovno u SA, i onda onda odjednom zatisje, ni traga ni glasa o njima! Cula sam za takmicenje demo bendova u Sapcu na trgu, ali nisam uspela da ostanem da ih slusam, fucking ispit.... Cula sam da su svirali Melancholy i da je super zvucalo, a ostatak...

Nisam znala da su promenili pevaca....jbg, stari je bio extra, necu da sudim,mozda je i ovaj!

Ako cuje neko za neku njihovu svirku u Bgu ili u Sa neka javi, volela bih da cujem te nove stvari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da... novi pevač je tehnički mnogo bolji od prethodnog (školovan glas i tako to), ali ne zna da se ponaša na bini... Što se muzike tiče, dosta su napredovali, i svirački i idejno, mada bi uz ovaj novi stil legao neki malo grublji vokal... Ma šta god , drago mi je da opet rade, uz njih sam nekad davno i počeo da slušam metal...

 

P.S.ali zašto, jebeno zašto toliko insistiraju na pravoslavlju i tako tim tripovima?!

 

(umesto ovog P.S. je trebalo da stoji nešto kao Hail Midgard, al jebi ga onda sam se setio i ove njihove strane...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da... novi pevač je tehnički mnogo bolji od prethodnog (školovan glas i tako to)

 

Stvarno je dečko završio školu? Mislim, pitam jer danas ljudi vole da gađaju sa tim "školovanim stvarima" ... pa rekoh da pitam da li je lik stvarno završio muzičku akademiju (jer je to valjda kriterijum školovanosti, a ne da je školovan glas zato što je završio ekonomski školu - lupam primer). A i to da li je neko školovan ne utiče ni najmanje na ono što treba da utiče ... na energiju i srce koje neko može da daje na bini.

 

Da se razumemo, momka nisam ni čuo i stavrno nemam predstavu kako peva, ovo je bila samo konstatacija modernih razmišljanja, tako da je ovo upućeno opštem auditorijumu a ne bendu Midgard.

 

Ono što znam o prethodnom pevaču je da je uvek davao 101% sebe na bini, da je živeo za taj bend i za muziku. Bio je iskren u tome što je radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...