Jump to content

Faith No More


Srle8

Recommended Posts

  • 1 month later...

skinuo jutros neki koncert u cileu... sad ga gledam.... jebote, kako je ovo dobro.... posebno kad je otpevao obradu glorybox .... "i wanna be a woman"... :)

a ovi cileanci ko da nikad nisu bili na nekom koncertu...

 

neko pomenu neki alt metal kao zanr.... ali ja bih voleo kad bih mogao da nadjem bar jos jedan bend koji zvuci slicno FNM... pa oni su uklopili sve moguce zanrove u muziku... od rapa preko popa i funka do metala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ok... meni jesu najbolji... sve je stvar ukusa... ali jedno vreme sam bas kopao po tim crossover bendovima... i nisam nasao nista sto bi iole bilo tako dobro kao FNM.... na kraju se sve svodilo na neke varijacije nu-metala....

 

BTW Bjesove su kod nas uvrstili u crossover :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

WoooHoooo...Pomenuti band na celu sa gospodinom frontmenom, Patton su najveci kraljevi devedesetih ( tada su se istakli)...Svirali su sa mojim fav.bandovima i sa time su mi se takodje uvukli ispod koze.Iako nisam poznavalac njihove sire diskografije,jako mi se svidja sve sto sam cula.:) Hvala tetki i mami na muzici koju su slusale dok ja nisam ni znala sta je to...Iz tog perioda se i secam Faith No More-a>:)

Jako lepo...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Mike Patton plays the voice of The Darkness in the upcoming video game The Darkness for Xbox 360
:)

 

inace, ovaj deo mi je ipak najjaci:

 

Patton defecated in an orange juice carton and then sealed it and returned it to Axl Rose's tourbus vending machine.
:) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda jeste smesno kad se pogleda, ali da nije bilo Gunsa koji su ih poveli sa sobom na turneju (na Axlovu inicijativu), ne bi se oni tako lako probili. Covek ih je pozvao zato sto je stvarno smatrao da su super i hteo je da im da podrsku za to sto rade, a to sto je Patton uradio je ipak dziberski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, ne. :)

 

Ovo sam kačio na neku od prethodnih FNM tema, a možda ima i na ovoj, ali sam lijen da pregledam dvije strane. :)

 

Izvod iz FNM diskografije (izvor - LINK):

 

An Undercover Gig

 

1. Why Do You Bother [8:08]

2. Let's Lynch The Landlord [2:44]

3. Jesus Christ Pose [2:14]

4. RV [4:27]

5. Blood [4:20]

6. Mark Bowen [5:57]

7. Be Aggressive [3:39]

8. Easy [3:54]

9. Caffeine [4:28]

10. We Will Rock You [1:10]

11. We Care A Lot [4:08]

12. R N' R [2:44]

13. Sweet Dreams [1:28]

14. Surprise! You're Dead! [3:18]

15. Edge of the World [4:24]

16. Chinese Arithmetic [4:53]

17. As the Worm Turns [2:27]

 

All tracks from the Marquee Club, Hamburg, Germany, 2 June 1992.

3 is a Soundgarden song.

10 is a Queen song.

13 is the song from the old Nestle Chocolate television commercials.

Songs missing from this include: Michael Jackson's "Bad", "War Pigs", and part

of "Edge of the World".'

 

The original recording of this release was limited to a mere 300 copies. These

original copies included a four-page booklet with pictures and additional

comments. The first 10 copies of the original 300 included a red patch which

said "Faith No More - Ich kotze in das Arschloch vom AXL ROSE". Translation: "I

Vomit in the Asshole of Axl Rose".

 

The disc itself lists it as being on Money-Maker Records MR 006, but most

versions of this are just repressings of the original by other parties.

 

CD BWR Records CY-73513-2 (Germany) ["Marquee Club" jewel case]

 

:)

Vrh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

shto se tiche gansa i FNM turneje..

Pa i Pepersi su im bili predgrupa pa oni definitivno nemaju nikakve veze sa uspehom tog banda.

Ne mislim da vecjina fanova FNM voli i ganse.Uglavnom FNM fanovi (oni koji osete The Spirit iz devedesetih) vole Alt.scenu devedesetih ... a ne isfurane eksl rouzove.:/ glj.ljigavo.

 

whatever:

Band Harmful (bivshi basista FNM) dolazi u Srbiju...u vishe gradova.:)

jej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko slusha samo Alt. scenu 90ih ili samo ovo ili samo ono, njegovo misljenje nema nikakvu vrednost.

 

I imaj u vidu da ljude zabole da li je FNM alt. rock, metal ili nesto deseto. To da FNM fanovi vole samo alt.scenu 90ih je utisak kakav ostavlja vecina publike tok pravca koju su pretezno sacinjavali pozeri koji su "sluhali" to tada zato sto je bilo in i pricali kako su slushali rock i metal kad su bili klinci i kako su prevazisli to. Isti koji su 80ih slushali metal i hard rock su pocetkom 90ih poceli da slushaju grunge, a kasnije presli na nesto deseto samo zato sto je tada bilo fora biti u tom nekom trecem fazonu.

Ko voli FNM zbog njihove genijalnosti, garant ce biti zainteresovan za josh gomilu potpuno drugacije muzike, jer FNM i jeste nesto potpuno drugacije.

 

A i vidim da si sad kao faca sto si napisala da si iz Sea of Sorrow. :rolleyes:

Ja cu da stavim da sam iz Down in the Hole posto moram da sakrijem to da (pored josh gomile stvari) slusham i isfuranu muziku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina sushtina posta je bila sledecja:

"Pa i Pepersi su im bili predgrupa pa oni definitivno nemaju nikakve veze sa uspehom tog banda."

 

Ne znam shta tu nije jasno.

 

"Ja cu da stavim da sam iz Down in the Hole posto moram da sakrijem to da (pored josh gomile stvari) slusham i isfuranu muziku"

 

slobodno ti sakrivaj da pored josh gomile stvari slushash i isfuranu muziku.nije da nas zanima.lol.

 

Poenta je bila da eksl rouz i njegova ekipa nemaju nikakve veze sa uspehom BILO kojeg banda,samo sa neuspehom svog.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda jeste smesno kad se pogleda, ali da nije bilo Gunsa koji su ih poveli sa sobom na turneju (na Axlovu inicijativu), ne bi se oni tako lako probili.

 

Da si ti ziv i zdrav, oni su pre te turneje imali jaku bazu svojih fanova. Ja sam na koncert 92 u pestu isao prvenstveno zbog njih (i soundgarden) i tamo je bilo more njihovih hardcore fanova. Nije to bio bend kojem je takva turneja neophodna da bi postao popularan, oni su vec bili popularni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...