Jump to content

Faith No More


Srle8

Recommended Posts

nije los album

 

najvise lici na album of the year fazon, ta neka suva sobna produkcija... mada ovde nema hitova kao sto su stripsearch, last cup of sorrow, collision a kamoli mega hitova kao sto su midlife crisis, king for a day, evidence i to

 

najzabavnije pesme su u sredini, separation anxiety (ima taj neki mracni angel dust trip), cone of shame, rise of the fall. matador i from the dead imaju onaj neki veseli fnm smek

 

najveca problematika je u tome sto tesko da fnm u danasnje vreme moze da ponovi onu apsurdnost/bizarnost od pre 20 godina. da bi to funkcionisalo danas u tom intenzitetu fnm bi morali da zvuce kao neki fantomas/mr. bungle hibrid. kad se fnm raspao tomahawk je bio najblizi fnm-u u tom nekom alter fazonu, a po ludilu su mr. bungle california fantomas director's cut i dillingeri sa irony is a dead scene nastavili taj neki patonov vajb dalje kako je scena postajala sve ekstremnija

 

meni je album kul vise iz razloga sto je njima bio kul da ga snime. ne stoji u diskografiji u ravni sa ostalima ali kad se uzme u obzir da je rodi bio u kurcu za vreme king for a day/album of the year perioda i da je paton drzao bend sa bilijem jos otkako je dzim martin zapalio, nije lose da se i oni malo zabave tako matori. nisu usrali diskografiju, diskografija i dalje stoji. ideje nisu najludje na svetu ali oni su prosli taj zenit jos '95.

 

inace rip je sranje, cinele su zguzvane, ali morao sam da preslusam... ipak sam fanboi od 1990. fazon

Edited by Buddha
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo sam opet, folder se malo drugacije zove ali su isti fajlovi, 128kbps kvalitet.

 

ne znam sta da mislim o albumu, nije dobar u svakom slucaju. pesme su repetitivne, relativno nemastovite, nemaju hook... bend pati od potrebe da ne zvuci staracki pa su mu dali po mudima ali umesto da izvuku one trve metal fnm deonice, zaboli su u neko poluprazno alt- riljanje

 

with that in mind, cone of shame je kul jer patton uglavnom peva svojim normalnim glasom kakav mu je sad u ovim godinama. bilo bi lepo da je album onda vise takav - rokacki i pomalo staracki ali barem iskren. opet potpuno nepotrebno u fnm diskografiji ali bilo bi bar solidnije.

 

sol invictus je mogla biti dobra stvar da nisu zastali i upotrebili to za intro. bas zvuci abortirano kad stane pa krene superhero, nije realno ni dobar intro.

ma mogu do sutra da se zalim, iznerviran sam u sustini.

Edited by Čarli
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvih par slušanja, krajnje korektan album, neki nivo Albuma Godine, što reče Buddha već.

 

U principu mi laknulo na prvo slušanje da nije sranje :] Možda najveći plus albuma što baš ima dobar flow između pesama, što do sada i nije moglo baš da se kaže za njihove albume....s tim što su tu možda i izgubili malo zanimljivosti. A videću kako će ići vremenom...za sada glavna mana što, sem ovih singlova, malo toga ulazi u glavu, ali sa druge strane "Black Friday" kanda najzanimljivija od ostalih novih.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hah, odlično! :haha:

 

Dobar je album, nisam ga slušao prvih par nedelja jer su me isprepadali negativni komentari po netu ali nije trebalo da se primam. Ovo jeste u rangu sa Album of the year. Istina, prepun je album nekih what-the-fuck momenata na prvo slušanje, ali meni je to vazda bio slučaj sa Faith no more, sećam se kad sam prvi put čuo Cuckoo for Caca i ništa mi nije bilo jasno. :haha: Izdvajam Matador, Separation anxiety, Cone of shame i Superhero.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...