Jump to content

Faith No More


Srle8

Recommended Posts

Ne bih mogao da ih rangiram, svi mi jednako dobri, možda mi je trenutno King for a Day draži od mrvu za ostalih, ne računajući Chuck Mosley albume i Sol Invictus koji sam na momenat zaboravio da postoji, mogao bih da ga obrnem opet nekad, ali sigurno nije na nivou prethodna 4 klasika.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ono jes uber zajebano rankirati ih, mada mi je već duuugo vremena AD na vrhu, eto ne bih znao za drugo TRT ili King. Čak i AOTY sećam se bio blago razočaranje kad je izašao, al nekako lepo ostario mamumu, ima par strašnih stvarčuga i jako zaebanu atmosferu, ali ipak ima i par baš bezveznih pjesama, tako da mu četvrto ne gine:haha:

Ovaj poslednji baš slab, kad je izašao možda ga dvaput (jedva) obrnuo.. možda ima jednu-dve dobre stvari jbg. A ove Mozlijeve ni ja ne mirišem nešto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš na AOTY, jeste druga polovina slabija, al zato Paths of Glory možda i najbolja stvar na tom albumu. Ja sam FNM nekada davno, gotovo u prošlom životu slušao do iznemoglosti, a poslednjih 20ak godina baš periodično, tipa pustim ih na svakih 5-7 god, al to bude ono, desetak dana samo njih vrtim.. evo baš sad taj neki rad:haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znaš kako, i meni su ove što si naveo (Ashes manje/više), plus Collision i Naked od malo žešćih, nekada bile omiljene na albumu, al mi nekako Paths u poslednje vreme baš legne, što bi se reklo skriveni biser na tom albumu, tako da mi vremenom postala jedna od omiljenih njihovih stvari, leži mi tako neki sporiji, doomy fazon kod njih (tipa Smaller and Smaller, King for a Day, Last to Know, Djizzlober, Zombići..), još na ovu zimu, milina.. imau dušu:haha:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

39 minutes ago, HUMAN said:

Pa znaš kako, i meni su ove što si naveo (Ashes manje/više), plus Collision i Naked od malo žešćih, nekada bile omiljene na albumu, al mi nekako Paths u poslednje vreme baš legne, što bi se reklo skriveni biser na tom albumu, tako da mi vremenom postala jedna od omiljenih njihovih stvari, leži mi tako neki sporiji, doomy fazon kod njih (tipa Smaller and Smaller, King for a Day, Last to Know, Djizzlober, Zombići..), još na ovu zimu, milina.. imau dušu:haha:

'Jizzlober' ima jedan od najboljih završetaka ikada, sa onom dramatičnom atmosferičnom kadencom na orguljama i glasovima, predivno. 

Edited by Flash Gordon
  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

FAITH NO MORE keyboardist Roddy Bottum has collaborated with his boyfriend Joey Holman on a new project called MAN ON MAN. The band's self-titled debut album will be released on May 7 via Polyvinyl Records in the U.S. and Big Scary Monsters in Europe.

manonmanselftitled.jpg

 

Ovaj Bottum kad radi, baš radi

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

26 godina od izlaska najboljeg albuma iz FNM tabora. Trey Spruance na gitarama!

Njihov najeklektičniji album, počeli su da izlaze iz faze funk metala i da pišu pesme sa jazz uticajima i da se poigravaju sa raznim pop strukturama.

Imate tri hita u vidu video singlova, ali oduvek sam smatrao da kada to žele Patton i ekipa umeju da naprave pesmetine, Take This Bottle, Just A Man čist krem de la krem.

Ujedno produkciju im radio Andy Wallace (Slayer, White Zombie, Sepultura, Sonict Youth, Helmet) koji donosi pun i glasan zvuk da se svi instrumenti izdvajaju

I ne smemo zaboraviti omot, Eric Drooker koji je napravio ikoničnu omotnicu koja se na prvu loptu pamti i ostaje urezana u sećanje.

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

24 godine od izlaska tada poslednjeg albuma. Stvarno su odabrali vanvremenske video singlove da predstavljaju album i mislim da su mi se malo ogadili posle XY slušanja, ali proći će i to.

I dalje imamo čudne pesme poput Naked In Front Of The Computer u kojoj se uvrće Pattonov i bendov bizaran smisao za humor. Helpless koji ima upliva Mr. Bungle ludila sa Californie i raznih vokalnih manevara.

She Loves Me Not je sleeper hit albuma, i šteta je što nisu radili spot za nju. Bek vokali i doo wop fazon istih je wunderbar.

Pristina je bila zaista prelepa tačka na dug i plodonosan put jednog benda koji je uspeo da pregura za života ono što dva benda ne bi mogla.

I bio bi to savršen kraju, ali...

🙃







 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 9 months later...

Producent Matt Wallace (koji je producirao prva četiri FNM albuma) govori o tome kako je upoznao bend, o njegovom odrastanju i muzičkom obrazovanju, radu na The Real Thing i kako su sklepane pojedine pesme na albumu. 

Edited by Radnaskela
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...