Jump to content

Abraksas


Guest eon

Recommended Posts

evo napokon s ponosm ovdje (a i drugdje na netu i real worldu ) možemo predstaviti naš prvi studijski uradak.

ukratko, bend abraksas nastao je početkom osmog mjeseca ljeta gospodnjega dvije iljade i pete godine s namjerom sviranja raw black metala.

no ta ideja ubrzo pada u vodu kroz glazbeni napredak članova u idućih godinu dana te se počinje svirati mix melodičnog black/death metala, te članovi nakon godinu dana iskustva, te desetak nastupa iza sebe, zaključuju da je vrijeme da se snimi demo.

no u to vrijeme ritam gitarist david tenčić odlučuje napustiti abraksas zbog osobnih razloga, te se ideja snimanja nakratko odgođuje. nedugo zatim u bend na njegovo mjesto dolazi marino sergo te nakon nekoliko tjedanja uvježbavanja bend odlazi u studio.

EP "Beyond shadow of dreams" plod je našeg rada te konstantnog glazbenog napretka kroz zadnjih godinu dana i nekoliko mjeseci ...

 

http://www.box.net/public/65s9328mb7 - abraksas - calling the end

http://www.box.net/public/8nsy27frd6 - abraksas - a dance of shadows

 

članovi:

leon zambon (moja malenkost) - urlanje ups ovaj vokali

deni gobo - prva gitara

marino sergo - ritam gitara

marko paliska "palin" - bass

davor vuković - bubnjevi

 

nadamo se da ćete uživati i kometirati, a i da ćemo ubrzo snimiti i ostatak stvari kao potpuni album... više informacija uskoro na www.myspace.com/abraksas

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ja prokomentarisem...

Ova dva snimka zvuce bas dobro a bilo bi lepo da ostavite info o tracklistu EPa i kako se moze nabaviti...

samo ta dva snimka čine EP, nije bilo love za više al nadamo se da ćemo za nekoliko mjeseci snimiti i ostatak naših stvari kao demo album, sve ovisi o financijama, inače radi se na sajtu, coveru za ep i promo slikama, te će se "orginal" epa, sa coverom moć kupiti uskoro od nas po nekoj simboličnoj cijeni

 

domaca scena i hrvatski bend???

:) :) :) :) :) :) :)

nek me mod ispravi ako sam pogriješio podforum :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma neka posalje na black metal i reseno...

ma frendica mi je rekla da se ovdje promoviramo i dala link, inače na nasem cmar netu se promoviraju bendovi iz cjele ex ju (nisam vidio vaše al iz bih jesam) pa sam mislio da je tako ovdjea

a za infuences, to je više manje bezvez pisano, članovi benda svašta slušaju, uglavnom svi različite stvari, basist grunger, ritam gitarist je heavy metalac i hard rocker tako da ima mnogo utjecaja na bend

 

 

zika je super, srecjno sa daljim radom

bas dobro sto ste se predstavili na yumetal-u, cini mi se da u srbiji raste interesovanje za metal iz hrvatske

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja nabacim jedan comment...

Nadam se da se nećete uvrijediti na neke stvari, ali kako god ništa loše ne mislim!

 

Glazba sama kao prvo nije po mom ukusu, pre lagano i melodično mislim slušam stvarno svakakav black dobro u zadnje vrijeme baš i ne (stari se), ali ovo ima samo nekih utjecaja black metala.

Još kada si spomenuo da su članovi idejno i glazbeno prerasli raw, pa to se ovdje ne vidi, nema ničeg progresivnog ili kako god hoćete nazvati svoj tip glazbe...no offense!

Produkcija je uredna, ali isto moglo bi biti puno bolje i još nešto jel niste bar za snimanje mogli uzeti duplu pedalu, pa da to sve dobije ipak malo drukčiji oblik!

 

Da se vratim na ovo gore što sam maloprije rekao, nisam od onih tipova da ću pljuvati bendove tipa "pa svirate već stoput viđeno i poslušano i neinventivno...." (teško je biti inventivan makar na ovom području tako da ja više cijenim jednu drugu stranu glazbe, a vi ako svirate dobro onda svirate dobro!)

Eto da ne idem dalje u digresiju, samo ću vas još pohvaliti i samo tako nastavite...

Svakako imate full podršku moju i cijelog Slavogorja, ako budete za bilo kakvu suradnju javite se!

 

Slava :pivopije:

 

Sve nas čeka nuclear blast :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Davor Pagan

Evo da i ja nabacim jedan comment...

Nadam se da se nećete uvrijediti na neke stvari, ali kako god ništa loše ne mislim!

 

Glazba sama kao prvo nije po mom ukusu, pre lagano i melodično mislim slušam stvarno svakakav black dobro u zadnje vrijeme baš i ne (stari se), ali ovo ima samo nekih utjecaja black metala.

Još kada si spomenuo da su članovi idejno i glazbeno prerasli raw, pa to se ovdje ne vidi, nema ničeg progresivnog ili kako god hoćete nazvati svoj tip glazbe...no offense!

Produkcija je uredna, ali isto moglo bi biti puno bolje i još nešto jel niste bar za snimanje mogli uzeti duplu pedalu, pa da to sve dobije ipak malo drukčiji oblik!

 

Da se vratim na ovo gore što sam maloprije rekao, nisam od onih tipova da ću pljuvati bendove tipa "pa svirate već stoput viđeno i poslušano i neinventivno...." (teško je biti inventivan makar na ovom području tako da ja više cijenim jednu drugu stranu glazbe, a vi ako svirate dobro onda svirate dobro!)

Eto da ne idem dalje u digresiju, samo ću vas još pohvaliti i samo tako nastavite...

Svakako imate full podršku moju i cijelog Slavogorja, ako budete za bilo kakvu suradnju javite se!

 

Slava :pivopije:

 

Sve nas čeka nuclear blast :muzicar:

 

 

Eh brate kad bi se nasa muzika dala tako lako definirat,izasli smo podosta iz blacka,al uglavnom sviramo kako nam dolazi,sve po osjecaju,a sto se tice duple nisam uspio je dobiti za snimanje tojeste bila je u planu za studio i na kraju vremenski nije se uspjelo,sve smo to nekako nabrzake snimili i odradili,al eto za prvi je jos i dobro ispalo,ubrzo cemo snimiti demo od vise stvari pa onda ce bit i duple i bolje produkcije. SLAVA!! :srbija:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pod to da smo prerasli raw black oću reć da tehnički to nije više onaj blek trzaj u dva polutona i par pankerskih rifova a ja se derem satan van svih ritmova :D ak oćeš mogu stavit na net snimku dra'kule ili maluma pa da vidiš razliku, sad imamo pun k terci kviniti i inih sranja,melo detah trzajeva i melodija a i ja ne vrišitm samo neg radim par različitih vokala ... i nema riječi satan u tekstovima hahaha

Edited by eon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...