Jump to content

Manilla Road


RNA

Recommended Posts

Колико је мени познато, ти беше волиш прогресив рок, или само оне њања ствари? Ако је одговор потврдан, свидеће ти се и ранији радови.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Progresiv rok, njanja stvari? Apollo Ra, Savatage, Leather Nunn, Blind Guardian, Wasp, Saxon, Lizzy Borden, Agent Steel, Vicious Rumors, Hexx, Virgin Steele...i jos milion njih su njanjavi i progresiva? Nisam znala.

 

Khm... yes i was sarcastic.

 

Volem ja i glem, ne poricem :D Ali sve su to osamdesete, tu i tamo, a njih najvise slusam, ebiga..

 

Manila mi nije nista posebno, mada nisam ni mnogo bend slusala...

Edited by ZmYchE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немам ништа против прогресиве, ја много волим Канзас на пример, а рани радови, рецимо "Metal", "Invasion" и "Mаrk Оf The Beast" су више прогресив рок, него метал. Зато сам питао да ли волиш прогресиву.

 

А што се глама тиче, добио сам у пакету на једном ДВД-у међу гомилом добрих ствари и концерт Ratt и НЕ ИДЕ. Оно је безвезе!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu posebni, ali treba samo polagano s njima ;)

 

Jedini njihov nešto mekši album je The Circus Maximus, a ta prva dva (meni barem) uopšte nisu tako laganica iako su tek možda 50% heavy metal.

 

Mystification je fenomenalan, mada je on opet još jedna posebna priča za sebe što se tiče Manille Road. Malo je tehničkiji i više speed metal u odnosu na ostatak diskografije.

 

Crystal Logic, Open The Gates i The Deluge su pravi klasici heavy metala, nikako ne propustiti ili olako podceniti. Dosta sirov, varvarski i težak zvuk, nema produkcijskih našminkavanja, energična svirka, vajb u najboljem epskom maniru, interesantne a jednostavne metafore i priča tekstova... Uh bre, pa sve ono što mi čini jedan dobar HM, više od toga ne mogu da tražim! :pivopije:

 

Ko počinje s njima, možda bi bilo najbolje da ima pristup kao recimo za Candlemass, Solitude Aeturnus ili neki drugi doom bend, bez obzira što ML baš i nisu doom. Većina stvari im zahteva taj neki "doom trip slušanja" jer im je muzika malo nekomunikativnija i kanda su pomalo mračnjaci. Distancirani su dosta svesno od te hitmejker HM priče, pa verovatno zato nisu baš lako svarljivi, pogotovo onima koji su naviknuti na WASP, Running Wild i sličan, malo više catchy zvuk.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није само допадљив звук у питању, нема ту ни вокала који те зграбе на прву лопту, јер Шелтон једноставно енма такав глас, али се сјајно уклапа у целу причу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da nije bilo Manilla Road-a i Cirith Ungol-a ne bi bilo ni epic metala. To što RNA pominje da Mark Of The Beast zvuci prog rockerski je zbog toga sto je materijal sa tog albuma sniman 1981 godine. To su u sustini samo remasterizovani i malo polirani demo snimci. Preporucujem vam od sveg srca i demo ''DREAMS of ESCHATON'', odakle su i uzete pesme za ''Mark Of The Beast''.

 

Prva tri albuma su slična onome što je Cirith Ungol radio. Recimo stvar ''Street Jammer'', stilski, identična je materijalu sa ''Frost and Fire''. :)

 

A da treba da biram medj tri njihova najbolja albuma, to su bez razmisljanja:

 

-CRYSTAL LOGIC

-THE DELUGE

-OPEN THE GATES

 

-Najbolji coveri su za Deluge i Open The Gates, stilski izmedju Frazzete i Vejlena, emd aj lajk det šit. :)

 

I jos nesto, ''live'' album ''roadkill'' nije live, vec su na studijske pesme ubacili vristanje publike.

Jedba čekam Voyager, izlazi 29.2.2008. :pivopije:

 

I ko god potcenjuje ovaj bend, treba da se zapita zašto uopšte i sluša metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije bilo Manilla Road-a i Cirith Ungol-a ne bi bilo ni epic metala. To što RNA pominje da Mark Of The Beast zvuci prog rockerski je zbog toga sto je materijal sa tog albuma sniman 1981 godine. To su u sustini samo remasterizovani i malo polirani demo snimci. Preporucujem vam od sveg srca i demo ''DREAMS of ESCHATON'', odakle su i uzete pesme za ''Mark Of The Beast''.

"Dreams Of Eschaton" и јесте "Mark Of The Beast", само Шелтон нмије хтео да изда тај албум, јер је мислио да је слаб. И даље исто мисли! У међувремену тај необјављени други албум је постао култан. Не знам само што су му уопште мењали име.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice, mogu reci da je period od Crystal Logic do Mystification suvo zlato. Za taj Roadkill sam i sam cenio da nije live, i eto, sad mi Vlada potvrdi sumnje. Circus Maximus je uzas, ali taj i nije radila prava postava benda, koliko znam. The Courts of Chaos, Atlantis Rising i Spiral Castle me i nisu odusevili, ali poslednji Gates of fire je sasvim dobar, pa jedva cekam da cujem novi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Circus Maximus je uzas, ali taj i nije radila prava postava benda, koliko znam.

Управо тако. Circus Maximus је требао да се зове и бенд и издање, али је издавачка кућа то протурила као Manilla Road и тако је и остало.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Управо тако. Circus Maximus је требао да се зове и бенд и издање, али је издавачка кућа то протурила као Manilla Road и тако је и остало.

 

Sa tog albuma, jedine stvari koje meni piju vodu su ''SPIDER'' i ''MURDER BY DEGREES'', iako album poprilično vuče na groove/grunge fazon...naročito ''Murder'' stvar.

 

Mada, osim Crystal Logic i faze do Mystification pa i Out Of The Abyss, koji je meni ekstra žestok, i album ''Metal'' ima par finih stvari poput ''Enter the Warrior'' sa nikad ludjim a tako prostim ritmom :) i ''Far Side Of The Sun''. Nije los omot za Voyager, ali smesan u poredjenju sa Deluge, Gates i Mystification...kolor je očajan.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

MANILLA ROAD, OMEN, SLOUGH FEG and SENTINEL BEAST are among the confirmed bands for the Up The Hammers Festival 3, set to take place April 11-12 at thew AN club in Athens, Greece. The festival billing is shaping up as follows;

 

Friday, April 11:

 

OMEN (USA)

DARK QUARTERER (I)

SLOUGH FEG (USA)

SENTINEL BEAST (USA)

AIRGED LAMH (GR)

PHANTOM X (USA)

DANTESCO (PR)

 

Saturday, April 12:

 

MANILLA ROAD (USA)

STORMWARRIOR (D)

CAGE (USA)

BATTLEROAR (GR)

LONEWOLF (FR)

SILVER FIST (ESP)

CELTIC LEGACY (IRL)

TRINAKRIUS (I)

 

E ovo je METAL festival! Da nije shugavog datuma, sad bih ovu kintu iz fonda za koncerte prebacio u fond "Pravac Grchka!", ali jebiga...

 

Lord, Omen, Warrior..ccccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Krenuh i ja u puteshestvije niz Manila Put. Sta je to anyway, mrzi me da trazim?

 

Prva tri albuma - ne da su mi prijala, nego spiraju ogavan zvuk metala danashnjice. Znachi, zivele jebene '80e!! Ne kazem da sve danas lose, ali opet, ovi momci su pocetkom pravili neverovatnu HEAVY muziku, a to pustish nekom danashnjem random Blood Red Throne/Evile metalcu, njemu zvuk verovatno biti pichkast... The times they are a-changin'

 

Grobodan me je uskratio za "Metal" i za jednu pesmu sa prvog albuma kad mi predao Kljucheve, ali dobro, vratice se to njemu :P

 

Prvi vredi pre svega zbog "Street Jammer", ludilo bluesy heavy metal, sad mi se i Slough Feg obrada i ne svidja toliko, pre svega jer ovaj lik ima neverovatan vokal. Mislim, slushajte lika samo na nekim pesmama na "Metal", josh malo pa growl jebote. I sa prvog jos "Empire" do jaja, jedino sto ima soliranja u pm..isto i na metal smara na nekim pesmama sa time..sa drugog "Cage Of Mirros" jebe keve, jeziva.

 

"Crystal Logic" - e ovo je vec dosta odredjenije. Speed burazeru! Lost in nekrooooopolaaaaaaiiiiiissssss. Za sada je moja malenkost odushevljena, iz albuma u album su bolji, i ovaj se manje izdrkava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metal mi je na drugom disku, jbg, a za tu falinku u pesmi ni ja nisam znao...

 

A to sto kazes za danasnje metalce - sve ono sto ja mrzim. Kad cujem da su, recimo, Mejden i Sabat (da ne idem dublje) gej bendovi, umro bih od gadjenja... jebeni POZERI!

 

Crystal Logic mi sve vise prirasta za srce... Ovih dana sam u fazonu da mi je mozda i naj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuh i ja u puteshestvije niz Manila Put. Sta je to anyway, mrzi me da trazim?

Шелтон рече у неком интервјуу да је то назив неког аутопута који пролази кроз Канзас, поред Вичите.

 

"Crystal Logic" - e ovo je vec dosta odredjenije. Speed burazeru! Lost in nekrooooopolaaaaaaiiiiiissssss. Za sada je moja malenkost odushevljena, iz albuma u album su bolji, i ovaj se manje izdrkava.

А најбоље ти тек долази, тј. наредна три албума...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...