Jump to content

Manilla Road


RNA

Recommended Posts

Metal mi je na drugom disku, jbg, a za tu falinku u pesmi ni ja nisam znao...

 

Evo kako m-a to objashnjava: "Reborn Classics released the "Invasion" album (with Centurian War Games missing) together with the following "Metal" album on one CD. This CD is a bootleg and should be avoided."

 

Daklem samo ta pesma fali, ona ide izmedju SJ i Empire.

 

 

Sad pichi "Deluge" :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ах, то ли је у питању. Па, потражите званична реиздања. Реиздата су оба албума на дуплом диску и две одвојене плоче за Cult Metal Classics.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel oni to izbacili novi album il ja tripujem?!?!

 

Manilla Road Voyager 2008 < link za torrent download...

 

I za rapidshare:

http://rapidshare.com/files/95050921/M._-_V.CROM.part1.rar

http://rapidshare.com/files/95098244/M._-_V.CROM.part2.rar

 

Pasword: www.crom-diosesdelmetal.blogspot.com

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslushah i ostatak radova iz '80tih, pa rek'o da kakim malo ovde pre nego shto se bacim na klimave metal '90te.

 

Open The Gates- Posle speedy Kristalne logike, definitivno album koji oznachava MRov prelazak na tvrdji thrashy zvuk, chak je i vokal

takav(though ne kao na OUTA, ali posle..). Svejedno, dosadan album, jedini svetli trenuci: Metalstorm i Road Of Kings, koja actually bash jebe keve, dok je "Ninth Wave" mogla biti oh so better, ima stvarno haunting uvodnu melodiju (koja krece tek posle minut i kusur :) ), ali nazalost samo to..

 

Deluge-Much, much...muuuuch better. Odlichan album, Shadows in The Black, Hammer, Isle i najzaraznija: "Another victim, of Christianity..." :rockdevil: Najjacha MR pesma, posle Strit Dzemera. Ovde bih takodjer napomenuo da me Shelton, josh malo pa, zivcira kad koristi onaj rezeci thrash vokal. Mnogo mi je bolji i zarazniji kad peva "clean", melodichno. Naslovna dosadna, to je vel'ka shteta, jer da ovaj album ima "Cage Of Mirrors" npr. bio bi straobalan, i kotirao bi se visoko na mojoj listi.

 

Mystification- DEATH! BAJ!...DA HEMMMMAAAAAAAAAAA :rockdevil:

Osim toga, dosadnjikav album :da: Ali spominje se jedna od moji fav E.A. Poe pricha ;)

 

Out Of The Abyss-Chist jebeni thrash. Ovde su se bash promenili. Mislim, zadnjih par jesu thrashy, ali ovaj JE thrash. Whitechapel, Slaughterhouse...fuck it, ali nije loshe...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi preslušaj prvo Mark of the Beast, koji je snimljen 1981, ali nije izdat. Meni je sjajan, onako epic/rock/prog/metal, sa jako dugim pesmama.

 

Meni je ovaj Voyager možda i najbolji od zadnja četiri (mada je meni svaki Manilla Road dobar, čak i Circus Maximus). Vrlo je raznolik, Tree of Life zvuči kao pre-metal Manilla Road, Eye of the Storm je akustična balada, Conquest thrasherska, dok su ostale standarno epske. Ceo album je prilično mračan i priča je priličnio koherentna iako možda previše kliše.

 

Evo i linka na sveži intervju sa Sheltonom.

Edited by baron-samedi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi preslušaj prvo Mark of the Beast, koji je snimljen 1981, ali nije izdat.

Није издат ТАДА, а и тад се звао "Dreams Of Eschaton" и под тим именом је годинама циркулисао метал подземљем.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja sam imao bash visoka ochekivanja. Em ih Groba nahvalio, em ih Slough Feg obradio, em iz 77e, kilo albuma...u stvari, mene stvarno odushevljava par albuma, pre svega Logic i Deluge, a i prvi je tu negde, ali sveukupni utisak je definitivno daleko slab.. A josh kad odslushah ova dva iz '90tih..

 

Courts Of Chaos-Cardinal Fang! Fetch...THE COMFY CHAIR! And bring in...THE KEYBOARDS!

 

I poje'm kurac ako ono nije ritam mashina. Uzas od albuma.

 

Circus-Dosadan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja sam imao bash visoka ochekivanja. Em ih Groba nahvalio, em ih Slough Feg obradio, em iz 77e, kilo albuma...u stvari, mene stvarno odushevljava par albuma, pre svega Logic i Deluge, a i prvi je tu negde, ali sveukupni utisak je definitivno daleko slab.. A josh kad odslushah ova dva iz '90tih..

 

Courts Of Chaos-Cardinal Fang! Fetch...THE COMFY CHAIR! And bring in...THE KEYBOARDS!

 

I poje'm kurac ako ono nije ritam mashina. Uzas od albuma.

 

Circus-Dosadan...

 

Ma da.

 

Elem, ne znam koliko je ovo protiv pravila foruma, ali sobzirom da ovo nisam hteo da stavim u download albuma-sekciju, evo, uploadovao sam moj bootleg, sa cd-r-a, Manilla Road. Retki snimci, pošto i nema previše njihovih audio/video bootlega, ali evo, odličan kvalitet...

 

Za download: http://www.megaupload.com/?d=B8OOAPGB

 

Manilla Road at Keep It True, Germany, 10.04.2004, trax: 1,2

Manilla Road at the Alehorn Fest in Chicago on 10.06.2006, trax: 3,4,5

 

Tracklist:

1. Masque Of The Red Death

2. Witches Brew

3. Dreams Of Eschaton

4. Riddle Master

5. Witches Brew

 

 

Ovo će verovatno najviše zanimati Boška i Slobu. :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja doshao da pohvalim "Gates Of Fire" :rockdevil:

 

Daleko od nekog savrshenstva, ali bre bash bash dobar heavy album, chak i ne smeta shto ovoliko dugo traje. Prvi put ga pustih jedva do pola, nisam imao vremena nesto, ali kad sutradan krenoh da pevushim "da riiiidl of stiiil, shel nat bi riviiiiiildd...", znado' da je to dobar znak :rockdevil: Ovo mi definitivno ulazi medj' bolje MR albume.

 

Shto se tiche ostalih albuma posle reuniona, kad sam vec tu, Atlantis mi nije bash legao, za razliku od GoF, ali ima do jaja cover. "Mark Of The Beast" je nesto u fazonu prvog, samo josh dalje od metala, i dosadnjikaviji je od pomenutog. "Spiral Castle" je kul, naslovna i "Born upon the soul" bih izdvojio od boljih...ali bre Gates Of fire :rockdevil: Chak i ovu oklagijom razvuchenu "The Fall Of Iliam" pochinjem da gotivim

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Mark Of The Beast" je nesto u fazonu prvog, samo josh dalje od metala, i dosadnjikaviji je od pomenutog.

Колико пута треба да напишем да им је то изворно други албум, снимљен 1981. године и да није издат зато што се Шелтону није свиђао. И дан данас га не воли, али су га ликови из Monster Records убедили да га објави, зато што је то, уз Jag Panzer "Chain Of Command", био најбутлегованији необјављени албум у историји хеви метала.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upoznat sam sa tom informacijom, i ja imam internet, suprotno shirem naradnom verovanju. I putem tog medija, dostupne su mi razne informacije. Izmedju ostalih i ta koju si ti spomenuo, a koju sam ja smatrao da je nepotrebno opet da naklapam. Tako da, nije mi jasno chemu ta tvoja primedba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зато што си поменуо албуме после реоформљења, што се на овај онкретан албум једноставно не односи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...