Jump to content

Diablo Swing Orchestra


Lordring

Recommended Posts

Možda za većinu sa ovog dela foruma neće biti nešto posebno, ali, mislim da jedino ovde mogu da ih stavim ;)

 

Erm... malo je reći da sam bez reči otkako sam čuo Ballrog Boogie. Stvarno se ne sećam kad sam se poslednji put toliko oduševio nekim bendom. Doduše za sad imam samo jednu pesmu, ali nekako ne sumnjam da je ceo album (Butcher's Ballroom) OK :)

 

Evo sad nadjoh i dve pesme za download:

Balrog Boogie: http://mp3download.myspace.com/music.ashx?...177545_07c3f068

Heroines: http://mp3download.myspace.com/music.ashx?...177545_5f4d6f16

 

http://www.diabloswing.com/

 

 

Ukoliko je bila tema, izvinjavam se, ali nije je bilo na search ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

E SVAKA TI ČAST NA OTVARANJU OVOG TOPIC-a!!

 

Ovaj bend mi je prijateljica preporučila prije par sedmice, znači pala sam na glavu kad sam čula prvu pjesmu na albumu, "Balrog Boogie", tako je nekako spontana pjesma, bez ikakvog reda. Nisam primjetila jesu li takve sve, al' ta i posljednja, "Pink Noise Waltz", su mi se nenormalno svidjele.

Preslušala sam par puta, ne sjećam ih se baš, al' evo potrudiću se poslušat ih poslije još, jer ovo je definitivno vrhunac!

A evo da quotujem odličan opis s jednog foruma, dosta interesantan opis, odmah me zainteresovalo da ih čujem:

 

Za mene nevjerovatno dobar bend, ali i vrijedno muzičko otkriće, na prvom mjestu zbog originalnosti i avangardnosti. Slobodno mogu reći da dosad nisam čula ništa slično, jer ovaj bend ima elemente jazza, swinga, flamenca, gothic i symphonic metala + cijeli orkestar (samo ime benda kaže) + jedan od najjačih i najljepših soprana koji možete čuti. Koliko sam uspjela vidjeti na netu, imaju odlične kritike i svi ih hvale upravo zbog toga što su drugačiji, ali i zbog odličnih tekstova, muzike i frapantnih glasovnih mogućnosti pjevačice.

Iako ja lično nisam veliki ljubitelj jazz muzike, ovaj bend me oduševio... Na novom albumu, The butchers ballroom, nalaze se dvije divne instrumentale u kojim dominiraju violine i violončela (raj za fanove Apocalyptice) , tu je još jedna-dvije balade a ostale pjesme su vrlo moćne, brzog tempa i s dosta većom dozom metala.

Preporučujem svim fanovima metal muzike koji su se malo zasitili kopiranja uzora iz 80ih i 90ih godina i kojim treba malo muzičko osvježenje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
Guest Lucia

Fantastichan bend. Mada uzhiwo i nisu tako dobri, barem ono shto sam ja widela. Annlouise ima diwan glas.

 

D'angelo - prelepa pesma, iako prewishe kratka :( .

Velvet Embracer - u neku ruku engleska werzija pesme D'angelo, najbolja po mom mishljenju.

Balrog Boogie i Rag Doll Physics ne treba ni komentarisati, to je neshto... pa jednostawno predobro.

 

Swe u swemu, jedwa chekam nowi album, sad u septembru ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...