Jump to content

Nocturnal Rites


Recommended Posts

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Covjece, ti napises recenziju cim prvi put preslusas album. Znam dosta albuma koje si u pocetku "pljuvao", a onda kasnije hvalio, tako da nemoj da ides na "prvu loptu". Ovaj album se skoro po nicemu ne razlikuje u kvalitativnom smislu od prethodnih, sem po nesto slabijoj produkciji. Ono sto si ti napisao za "The 8th Sin" lici na nekog ko se tek prvi put susreo s ovim bendom. A da li sam slusao starije albume je suvisno pitanje. Ako je iko na forumu hvalio Nocturnal Rites, onda sam to ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje albumi za koje stavim mishljenje online nakon prvog slushanja, a postoje i albumi koje varim i po nedelju dana frekventnog slushanja pa stavim recenziju. Postoje bendovi oko kojih zelim da se trudim da preslusam album, postoje nebitni bendovi koji ako mi se ne svidi na prvo slushanje album, vrlo je malo verovatno da cu opet da ga preslusam..

 

NRovi prosli albumi, svi, ali svi, su mi se svideli na vec prvo slushanje. istina, neki vise neki manje..ali svi mi se svidjaju. I nakon takvih albuma ochekujem i od ovog da mi se svidi il na prvo il na drugo slushanje. Nisu ovo neke zajebane prog pesme pa da moram da slusham 11 puta da bih provalio neku pesmu. Preslusao sam album 2x i negde na trecinu 3. slushanja ga uklonio sa playliste. Zasto? Ne svidja mi se! Pustim uporedo neki stariji album i ovaj novi...ne. Jednostavno nije to to.

 

Znam dosta albuma koje si u pocetku "pljuvao", a onda kasnije hvalio

 

npr ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, "The 8th Sin" je odlican album, koji sadrzi sve elemente koji su uvijek krasili ove Svedjane.

 

Ne bih se složio. Poslušaj prvih nekoliko albuma (sa prošlim pevačem) i videćeš da nema pravih power pesama. Ipak, iako ovaj Nocturnal Rites od Afterlife albuma nije onaj stari "happy happy power" sa prvih nekoliko albuma i od Afterlife-a sve više ide ka nekom nazovi modernom heavy metalu koji, moram priznati, se meni jako svidja! Da budem iskren, čak i više nego njihovi raniji radovi.

 

Rade pesme na jako pametan način, zadržavajući onaj tradicionalni duh a modernih elemenata ima tek toliko da i oni neupućeni ne pomisle da je u pitanju bend iz osamdesetih. Catchy refreni, fenomenalne solaže i vokalne linije, prosta šema pesama gde je melodija prioritet... Vrlo malo im fali da dostignu onaj nivo kao recimo Angra sa Rebirthom koji i dan danas mogu da slušam 30 puta za redom da mi ne dosadi. I da, ovaj album je 10 svetlosnih godina ispred Afterlife gde imaš pesmu Afterlife (koja je možda i najbolja njihova pesma iz novijeg perioda) i ceo album koji je ispod nivoa te pesme.

 

Ali sa druge strane, u neku ruku razumem ljude kojima je ovaj album "prodaja" i promašaj, jer ja taj "problem" imam sa novim Dream Theater-om pošto kao i NR ni novi DT nema neke velike veze sa njihovim prvim albumima. Ali, u svakom slučaju, razlika izmedju novog DT i starog i novog NR i starog je drugačija, jer NR i dalje fura taj melodičan fazon, čak i još melodičniji nego pre!

 

Nego, da se vratimo na temu... Prošli album mi je bio interesantan, ali je ovaj poprilično nadmašio moja očekivanja. Mislio sam da će da zapadnu u štancovanje albuma, ali ovde skoro da nema pesme koja je loša (meni lično malo smeta samo "Leave me Alone"). Moji favoriti (po redosledu): Tell Me, Strong Enough, Me i Pain and Pleasure (možda i najbolja pesma na albumu a poslednja :mrgreen:)

 

ili jebeno bedna, bednost nad bednostima od balade "Me". MTV here we come!!! Naravno, female vocals included. Vomit.

 

Naprotiv. Fenomenalna balada. Odavno nisam čuo toliko dobru baladu i tako dobru vokalnu interpretaciju, tačnije od The Mission albuma (Royal Hunt)! Lindkvist pokazuje da je definitivno jedan od najboljih pevača današnjice (meni definitivno u top3, ako ne i najbolji trenutno). U nekim trenucima mi zvuči kao "metalni Bon Jovi" ;) Ipak, ono što me je takodje oduševilo u ovoj pesmi pored činjenice da Džoni peva sve bolje i bolje jeste da nikakvog efekta (reverba, delaya) nema na njegovom glasu ili ukoliko ga ima (a sumnjam), apsolutno je neprimetan.

 

no..imam novi candlemass imam sta da slusham

 

Ima li većeg promašaja ove godine od tog albuma (izuzev prve pesme na albumu sa sve introm)? :) :) :) :)

 

edit: tek sada sam video ovaj deo i tek sada mi ništa nije jasno:

 

NRovi prosli albumi, svi, ali svi, su mi se svideli na vec prvo slushanje... Preslusao sam album 2x i negde na trecinu 3. slushanja ga uklonio sa playliste. Zasto?

 

Stvarno, zašto? Tebi se svidja Grand Illusion a ovaj ne? :zbun:

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se složio. Poslušaj prvih nekoliko albuma (sa prošlim pevačem) i videćeš da nema pravih power pesama.

Mislio sam ono sto je krasilo NR od kad je Johnny u bendu, a ne od samog pocetka. Inace, bas mi je drago sto toliko volis ovaj bend i pomenutog pjevaca :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, da se vratimo na temu... Prošli album mi je bio interesantan, ali je ovaj poprilično nadmašio moja očekivanja. Mislio sam da će da zapadnu u štancovanje albuma, ali ovde skoro da nema pesme koja je loša (meni lično malo smeta samo "Leave me Alone"). Moji favoriti (po redosledu): Tell Me, Strong Enough, Me i Pain and Pleasure (možda i najbolja pesma na albumu a poslednja :mrgreen:)

Naprotiv. Fenomenalna balada. Odavno nisam čuo toliko dobru baladu i tako dobru vokalnu interpretaciju, tačnije od The Mission albuma (Royal Hunt)! Lindkvist pokazuje da je definitivno jedan od najboljih pevača današnjice (meni definitivno u top3, ako ne i najbolji trenutno). U nekim trenucima mi zvuči kao "metalni Bon Jovi" ;) Ipak, ono što me je takodje oduševilo u ovoj pesmi pored činjenice da Džoni peva sve bolje i bolje jeste da nikakvog efekta (reverba, delaya) nema na njegovom glasu ili ukoliko ga ima (a sumnjam), apsolutno je neprimetan.

Ima li većeg promašaja ove godine od tog albuma (izuzev prve pesme na albumu sa sve introm)? :) :) :) :)

 

edit: tek sada sam video ovaj deo i tek sada mi ništa nije jasno:

Stvarno, zašto? Tebi se svidja Grand Illusion a ovaj ne? :zbun:

 

Zasto? Ne svidja mi se :) Vec sam rekao. I da, GI je meni fenomenalna powerica, mozda chak i njihov second best album. GI ima zvuk koji meni mnogo vishe odgovara,taman dovoljno jake gitare, ima dobar raspored i melodija i heavier riffova, dosta speedy deonica(sto novi nema skoro uopste), catchy refrena i strofa da ne spominjemo. E sad, kapiram ja da vi mene ubedjujete da toga ima u na T8S, i slazem se sa tobom, melodija nikad vise, i ima solidnih, ali uglavnom su mi smor, nijedna da je usla u glavu, ali ovaj nabudzeni zvuk meni smeta, jos mi smetaju i povremeni elektro momenti i smeta jebena "Me". Album mi se ne svidja i to je to.

 

 

PS.

Ima li većeg promašaja ove godine od tog albuma (izuzev prve pesme na albumu sa sve introm)? :) :) :) :)

 

Ako zelis da diskutujes o novom Cmassu, dodji na tu temu pa mi lepo obrazlozi. Album je fenomenalan, i moze da se svidi samo ljudima koji ne vole nit Candlemass nit tu vrstu metala. Ili pak mozda nekom die hard Messiah fanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, zvuk je nabudženiji na GI (džojcima :mrgreen:)

 

Drugo, album je logičan naslednik GI duha

 

A što se tiče Candlemassa... Jel mi se čini ili si izostavio jedno "ne" u ovoj rečenici:

 

Album je fenomenalan, i moze da se svidi samo ljudima koji ne vole nit Candlemass nit tu vrstu metala. Ili pak mozda nekom die hard Messiah fanu.

 

Ukoliko nisi izostavio, slažem se sa tvojom prvom rečenicom. Drugom i ne baš u tom slučaju jer pored sporih pesama upravo to nedostaje na ovom :mrgreen:

 

Da ne širimo sad priču o Candlemassu, samo ću reći da je Mesajin način pevanja, akcentovanja stihova, fillovanja melodija toliko karakterističan za taj bend da je to otprilike kao kad bi Rhapsody (of Fire :mrgreen:) izdao album bez trunke klavijatura ;)

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

NR@ Ima i GI nabudzen..ali kazem ne toliko, zvuk je samo simply chvrst. Ovde je drugchija pricha. T8S ima NR duha, ima melodija i sl. ali most boring yet.

 

 

Cmass@ Da, izostavio sam 'ne'. Jebga... Nedostaju spore pesme?! Pa na albumu i nema bas nekih brzinaca..prva, i brza je Clearsight recimo...ostalo not as much...a da nisi ti jos jedan od onih likova kojima smeta dupla bas pedala? :)

umm...a taj nabedjen stav za Mesaju..ne slazem se ni blizu...Mesaja je daleko od jedinog pevaca njihovoh i oni su izdavali dobre albume i bez njega, a i najbolji su izdali bez njega.

 

PS. R(oF :) ) @ Pa mogli bi malo da olade na istim i da vrate malo vise gitara. Nedostaju mi radovi kao sto su Power of da zmajeva plamena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne lažemo, koliko god ja voleo nekada ovaj bend, novi album je totalni prosek i nastavak propasti od prošlog albuma. Kao da su pravili pesme za Evroviziju. Sve u mid-tempo, tralala, udri me do zore, fazonu. Gde je brzina nestala? Gde su moćne double-bass deonice? Solaže su jedina svetla tačka (kao i obično). Afterlife je bio majka, nakon toga nemam reči. Jednostavno, bend koji se istrošio i sagoreo (kao i Stratovarius).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na metalreview.com recenzija novog albuma

 

evo najsladjeg odlomka

 

Please, someone kill me quickly before this record goes any further. Light me on fire with a flaming sword, hang my burning body from a fiery bridge with a barbed wire noose and beat out my last breath with rakes rusted by pickle brine. And by all means, finish me off by dousing my smoldering corpse with nuclear waste and plowing over what’s left of my skull with Elton John’s horse-drawn carriage, because I need to forget this album exists, right now. Okay, I’m being overly melodramatic, but it just floors me flatter than hammered shit on an anvil that a band as talented as Nocturnal Rites can feel comfortable unleashing this album on their fans

 

 

Link za recenziju - procitati obavezno,odlicna je :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da se sad nesto slazem sa njima,ali recenzija je prejaka :

 

Here’s the bottom line: Nocturnal Rites has essentially decided to release the new Bon Jovi record with added elements of nu-metal and a fresh, modern, electronic twist. Let me just say that again so you can be sure you read it correctly. Nocturnal Rites has essentially decided to release the new Bon Jovi record with added elements of nu-metal and a fresh, modern, electronic twist. :) :) :) :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm pazi jesam se smejao dok sam citao, ali uopste se na slazem sa recenzijom.. primecujem da zapravo ljudi imaju problema da prihvate svaki novi album bilo kog benda koji vole, pogotovu ako taj album ima bar manje promene u zvuku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...