Jump to content

Evildead


Grobodan

Recommended Posts

Ajd da otvorim jos jednu temu,bas sam veceras nesto raspolozen da se prisecam starih klasika koji su pomalo zaboravljeni.

Svi znamo i volimo Agent steel,jel?E,posle njihovog raspada '87,Juan Garcia nije sedeo skrstenih ruku nego je oformio ovaj bend,nije bas naslednik AS stila,dosta je agresivnije,ali dobro nevertheless.

Album po kome ce ostati zapamceni je definitivno Annihilation of civilization,posle njega izlazi The Underworld,koji nije ponovio kvalitet prvenca.

Bend se raspao 1995,nema pomena o okupljanju,logicno,jer AS je ziv i zdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa blesavih Meksikanaca, gde je svirao i basista Mel Sancez iz Abattoir. Za vreme kad su izasli ti albumi, dobro su se oni drzali. Zao mi je samo sto muzicki nisu vise vukli an Agent Steel, ali sta da se radi.

The Vault #7 (kad god izadje) - intervju sa Robom Alanizom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam navikao da jedan bend u kom Huan svira bude kao i vecina drugih Bay area bendova. Drugi album ima jednu od najboljih obrada pesme 'He's A Woman, She's A Man' od Scorpionsa, prava spidacina, mada mi se i Helloween verzija svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duh starih vremena je u redu, ali postaju malo jednolicni. Pre svega mislim na poslednjih nekoliko radova, ukljucujuci i pomenuti Toxic Holocaust, gde se pojavljuju rusevine grada. Na tu temu mi je mnogo bolja ide koju je radio za "Thrash Or Be Thrashed" kompilaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ovaj grave otvara dobre teme ovih dana sunce mu..svaka chast anyway ;)

 

Anyway..Anihilacija civilizacije je IMHO obavezno thrash shtivo, jedan od onih 'top' albuma iz 80tih koji ima riffove i pesme koji se ne smeju zaboraviti.

 

BTW onaj spoken intro za album sam oduvek znao napamet..doduse nisam znao odakle je..i kada sam prvi put gledao Evil dead (d movie, i to sa devojkom), kada je dosla ta scena, pocheo sam zajedno sa onim zombijem da 'recitujem'..i mislim da se Maja na par trenutaka lepo uplasila dok joj nisam objasnio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo, podseca vas na sve te prethodne omote zbog zgrada koje se ruse. To mu je izgleda specijalnost. Mozda i upotreba crvenih i ljubicastih nijansi, ali sama tematika ovogo omota, ovo uklanjanje leseva sa pristevima, je odlicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tematika omota za Suicide Watch je malo drugacija, kao i zivedba. jedino su boje slicne. Meni se iskreno najvise svidjaju crvena na omtu za "Peace Sells...", plava i zelena na "Rust In Peace", zelena na singlu za "No More Mr. Niceguy" i zelena na "Annihilation Of Civilization".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Mnogo dobar bend, imam oba albuma i onaj neki lajv.

Generalno dobra krlja.

U secanju mi je on a He's A Woman/She's A Man pesma koja ima fenomenalan refren.

The Underground mi je bolji od ovog drugog, pa i od ovog lajva.

Dobar im je logo.

 

Chisto da vratim temu u zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...