Jump to content

Arjen A. Lucassen


StarbreakeR

Recommended Posts

Tu se ne slazemo... Muzicar treba da gleda da nadmasi svoje prethodno izdanje. Da napreduje,da bude inovativan i originalan a da pritom zadrzi svoj prepoznatljiv zvuk... Ja mislim da je Arjen uspeo da postigne sve to,u potpunosti!

Edited by NW Red Viper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad kad sam preslusao jedno 15-ak puta mogu da kazem da cu ovaj album ubedljivo najvise slusati od cele Ayreon diskografije...

Bukvalno se svakim slusanjem zalazi jedan sloj dublje, a po prvi put mi je neki njegov album u potpunosti pitak, u kompletu slusljiv, bez deonica koje me nerviraju... Glasovi su fenomenalno ukomponovani, a Jorn mi je favorit, daje neverovatnu energiju i svaki put kad otvori usta na albumu mami osmeh. (naravno na Avantasija ce biti jos bolji :) )...

Bukvalno nemam zamerku. Ako pogledamo celu diskografiju, ovaj album ne donosi nista revolucionarno, ali zato uzima sve najbolje i predstavlja vrhunac Ayreona.

E sad mislim da ovo mora biti i zadnji ovakav album, tj. sledeci mora da ima neku radikalnu promenu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro,nije bas za dizanje medju oblake ali sigurno album vredan paznje i sigurno jedno od najboljih ostvarenja sto se tice prog metala ove godine (pored novog Threshold-a i Riverside-a) Kroz slusanje Arjenovih projekata pocne da strasno da iritira cuveni duo ''dve raspevane seke'' :) bar mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kroz slusanje Arjenovih projekata pocne da strasno da iritira cuveni duo ''dve raspevane seke'' :) bar mene...

 

Totalno se slazem, u stvari to je ono sto me jedino i nervira, ali gadno :)

Ali eto na ovom albumu mi nekako ne staju na zivce, zato mi je i najbolji...

A kad kazem da mora da promeni nesto od sledeceg albuma, izmedju ostalog mislim da ih zameni sa nekim novim zenskim vokalima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta bre pričate! Sestre Jensen su dve najveće kraljice ... nije mi jasno kako neko može da spomene bledunjavu Simonu pored ovakvih diva ... pa sam Lucassen je rekao za Irene da je "ženski Russell Allen", a to nešto znači

 

Mozda je mislio na stas, a ne na glas! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uistinu mi se sviđa novi album.

Već imam omiljene deonice i baš mi je legao ko budali šamar...i tako.

:pivopije:

I meni je bas trebalo ovakvo nesto. Ulepsao mi je kraj godine nenormalno :da:

 

Sto se tice Jansen sestara, devojke odlicno pevaju, jes da nisam neki obozavatelj zenskih vokala, ali one ne mogu da mi se ne svide :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, mene nije nesto preterano odusevio. Da se razumemo ima tu jako dobrih i sjajnih delova i sl ali ima i onih malo usiljenih, dosadnih koji kvare celokupnu sliku. Sigurno je da album treba jos poslusati dok legne ali sam siguran da nije najbolje Ayreonov album i Arjenovo delo.

 

Sto se tice vokala - jesu sjajni ali to nije dovoljno da digne album u sam vrh. I još nešto.. ovaj Jorn je na dobrom putu da mi se smuči. Oduševio me u Arku kada sam ga prvi put čuo, pa onda drugi put negde drugde pa solo pa... Ovaj pravac ce da se svede samo na fuckin' Jorna. Gde god pogledas Jorn!

 

 

Edit: Eh, da... trenutno mi se Amaran's Plight bolje kotira od Ayreona!

Edited by ErliK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se bas slozio sa tobom. Jorn je dokazao da moze da peva mnogo vise od hard rocka. Beyond Twilight,The Snakes,Ark,Jorn,Masterplan itd. sve su to bendovi koji se po zvuku razlikuju i Jorn je u svakom pokazao razlicite dimenzije svog glasa. Samo zato sto moze da skine Coverdail-a u originalu ne znaci da je kopija. Bas obrnuto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle dva slusanja sam skontao da je materijal dobar! :opusteno:

Vokali su odlicni,aranzmani takodje(malo vise cyber-a).Sto se female vokala tice,imaju ipak neku posebnu ulogu kod Arjena.Licno nikako ne slusam i ne pratim gothic,ne moze se reci da je kod njega uglavnom to zastupljeno.Irene Jansen iskace iz te slike.....(od pre)

Jorn mi jos uvek nije dosadio,mada ga stvarno svuda ima....nekako stalno cekam da se oglasi i Russell :rolleyes:

Za razliku od nekih nisam puno ocekivao od ovog albuma,pre svega zbog SOP....srecom pogresio sam ovo je ipak i Prog pored ostalog...Plasim se da tip ne ode u komercijalne vode..rekao bih da jos uvek nije...

Live On Earth Rulezzz ! :pivopije:

Amaran`s Plight je i kod mene visoko kotiran !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije stvar da li Jorn može ili ne može a kopira, nego što on ne može a da ne peva koa Coverdale ... ne znam, ali stvarno ga ne podnosim.

 

Žao mi je što umesto njega nije ponovo pozvao Rusella, e to bi bio pogodak :)

 

I još nešto .. milsim da bi stari frend Ayreona Ian Parry tako legao u nekim deonicama!

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...