Jump to content

Arjen A. Lucassen


StarbreakeR

Recommended Posts

Upravo to. :da: Tako se nažalost desilo i sa Helloween-ovim Keeper-ima što Hansen nije htio, al' ne sad o tome.

Ali u pravu si. :da:

 

 

Pa nije bas tako,kod Helloween-a je drugacija situacija... Razlog podele Keepera na dva dela je ne slaganje izmedju Kai Hansena i Michael Weikatha,njihovo razilazenje u stavovima je zapravo pocelo od Keepera (Hansen stoji iz keca a Michael iz dvojke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bas tako,kod Helloween-a je drugacija situacija... Razlog podele Keepera na dva dela je ne slaganje izmedju Kai Hansena i Michael Weikatha,njihovo razilazenje u stavovima je zapravo pocelo od Keepera (Hansen stoji iz keca a Michael iz dvojke)

Ma ne ne, veze nemam koji je razlog nego može da bude i taj, a situacija jeste različita. :da:

A razlog podjele albuma nije taj, razlog Hansen-ovog odlaska iz benda je neslaganje.

A Hansen je imao zamisao da to izađe kao dupli album što se ovi iz kuće nisu slagali, i kaže da je to razdvajanje urađeno radi bolje zarade i bilo mu je strašno žao zbog toga jer bi, kaže, bio album odličan, nije mu bilo do zarade i na kraju prizna da je ispalo dobro ali mu je opet žao.

Edited by furija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Medju prvim utiscima... od ovog albuma moglo se napraviti bar 5 komada :meshuggah:

 

Mnogo je materijala, ali sve je na mestu, prepoznatljivi delovi na sve strane, iz svih perioda (ne samo Ayreona, cuje se i Star One i Ambeon, sto je i logicno nekako)... Ne bih jos o omiljenim pesmama, nisam preslusao ni priblizno dovoljno, ali onako na prva slusanja, Age of Shadows, Waking Dreams, E=MC2, River of Time...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

sve zavisi kad je ko počeo da sluša ayreon, ja od prvog albuma, butcherov snimak na kaseti, mislim da me više arjen ne može iznenaditi, suviše sam mator kao fan, a i ovako izgleda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve zavisi kad je ko počeo da sluša ayreon, ja od prvog albuma, butcherov snimak na kaseti, mislim da me više arjen ne može iznenaditi, suviše sam mator kao fan, a i ovako izgleda :)

Da, da, i ja poceo slusati pravim redosledom, od prvog albuma :meshuggah: A ovaj i prethodni su u stvari jedini koje imam na mp3-u, ostali su na audio CDovima iz pred-komp/mp3 ere, drugim recima ispred-SKCa piraterija uglavnom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam počeo sa Ayreon-om negde 2000. ili 2001. godine kada je moja sestra došla iz BG-a i donela mi CD "Flight Of Migrator" i rekla:

 

"ne znam šta je ovo, videla sam u IPS, pročitala sam da je tu Dickinson, Fabio, Russell, pa sam mislila da će ti se svideti"

 

I sećam se spuštanja CD-a u čitač i trenutka kad sam čuo početak ... aaaa! Do je bila revolucija u mom životu. Tada sam nabavio sve ostalo, naravno. Mada, "Flight" će mi ostati omiljeni, čini mi se :)

 

I još nešto!

 

Po ne znam koji put slušam novi album ... hm, ne znam čiji je ovo glas, ali ako se ispostavi da je Jorn, priznaću da sam se debelo zajebao sa svojim stavom o njemu! :)

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam počeo sa Ayreon-om negde 2000. ili 2001. godine kada je moja sestra došla iz BG-a i donela mi CD "Flight Of Migrator" i rekla:

 

"ne znam šta je ovo, videla sam u IPS, pročitala sam da je tu Dickinson, Fabio, Russell, pa sam mislila da će ti se svideti"

 

I sećam se spuštanja CD-a u čitač i trenutka kad sam čuo početak ... aaaa! Do je bila revolucija u mom životu. Tada sam nabavio sve ostalo, naravno. Mada, "Flight" će mi ostati omiljeni, čini mi se :)

 

I još nešto!

 

Po ne znam koji put slušam novi album ... hm, ne znam čiji je ovo glas, ali ako se ispostavi da je Jorn, priznaću da sam se debelo zajebao sa svojim stavom o njemu! :)

 

 

Haha i kod mene je slično (čak se i godina poklapa) sem dela o sestri i IPS-u. :) Zapravo smarao sam Bučera tih dana sa pitanjima da li je nabavio Avantasiu pt1 - metal operu bla bla... pitao me je da ne mislim možda na Ayreon, rekao šta je to i prodao mi Flight of Migrator... mom oduševljenju i čuđenju nije bilo kraja jer sam mislio da će Tobi prvi izbaciti tako nešto...

Edited by ErliK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...