Jump to content

Arjen A. Lucassen


StarbreakeR

Recommended Posts

Ova pesma ima u sebi toliko tuge da je to strašno ... mnogo j eviše tu ispod haube, pazite šta vam kažem ... posebno kad kaže "give me but a sign" .... joj!

 

Pa... Ne bih se bas slozio. Prva strofa pocinje sa "Dear P.X., I know you are the one...", a poslednja strofa "Dear O.L., I know you are the one...". Ostatak je isti. Pesma se zove Web Of Lies. Mislim da je to kritika onih ljudi koji se pretvaraju u on-line komunikaciji, koji naveliko lazu o sebi i svojim osecanjima.

 

Nije mi samo jasno kako ova pesma ima ikakve veze sa ostatkom albuma??? :confused: Uostalom, i Connect The Dots kao da je ubacena bez neke preke potrebe. :no:

 

Slusam ovaj album i sve vise zelim da pobijem ljude koji nemaju SLUHA, pa pisu kojekakve NEBULOZE u lyricsima na Netu. Moze li mi neko pomoci oko The Sixth Extinction? Ostavicu radnu verziju texta na svom blogu uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa čekao sam da se javiš da čujem kako ti se dopada album :)

 

I meni baš nekako smeta pesma "Connect The Dots", stavrno iskače iz konteksta. A i "Web Of Lies". Ne kapiram zašto je Lucassen ubacio njih dve na jednu ovako epsku priču ... misli usled priče o supreme beings i osvajanju novih planeta i tome slično, Lucassen se odjednom bavi kritikom modernog života ... ono ... u najmanju ruku je bespotrebno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to bas smisleno uradjeno. Gledali ste sigurno film gde teku dve radnje, naizgled nemaju dodirnih tacaka, da bi kasnije videli da su povezane. Samo sto on malo skakuce u vremenu, a ne samo u prostoru. A i prica je vise o nama, o posledicama ubrzanog razvoja i nedostacima modernog zivota, nego o vanzemaljcima konkretno. Meni ceo album shtima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i prica je vise o nama, o posledicama ubrzanog razvoja i nedostacima modernog zivota, nego o vanzemaljcima konkretno

 

Ne bih bas rekao.

Koliko sam ja primetio iz lyricsa, o prolaznosti i posledicama govore likovi koji su u grupi Forever (vanzemaljci), dok se Arjen, Marjan, Wudstick, Phideaux, Simona i Ty Tabor pojavljuju u pesmama koje su ocigledno vezane za zbivanja na Zemlji - covek u bolnici sa vizijama, on-line (ne)komunikacija, idilican dan jednog Average Joe-a i naucnici koji izvode The Final Experiment.

Grupi Forever preti izumiranje, pa se prebacuju na Zemlju, ali se ispostavlja da su njihovi potomci Zemljani jos gori nego sto su oni bili u svoje mracno doba ("We gave them language, What did they say? What did they learn?"). Neko drugo vidjenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam vise na poruku nego na konkretnu pricu. Prilicno pesimisticno gleda na ljude tokom cele svoje karijere.

Na albumu Zamljani, tj rasa nastala od Forever dobijaju drugu sansu, ali je ne koriste, delom zbog greske ovih drugih, tj stimulacije ubrzanog razvoja. Da ne pricam da sledi 2085., pa konacno izumiranje u koloniji na Marsu. Nesto ne vidim da je ostavio prostor za svetlo na kraju tunela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, jbg, sve se vec odigralo, tok dogadjaja je opisan jos u The Final Experiment, a razvijen u The Dream Sequencer. Bilo bi bezveze da sad resi da odstupi od price. 2084 se desila. Konacni Eksperment je propao. Onaj jadnik je umro tamo na Marsu (i otisao da luta kroz dream Sequencer, itd, itd...). Sve sto Arjen moze sad jeste da razvija dogadjaje iz proslosti. Buducnost je odredjena. Nema svetla. Our fate is sealed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno je da je hteo da kroz priču o online dating, učmalom životu nekok John Doe-a i sličnim stvarima prikaže to koliko su zemljani zastranili, ali moram reći da je to krajnje banalno. Mislim .... ako su to jedine stvari zbog koga je ova civilizacija grešna, onda jbg.

 

Meni je to najveći propust u celoj priči .... satrimo zemljane jer ne provode vreme igrajući se sa svojom decom, već im kupe kompjutersku igru ... wow, pravi razlog za istrebljenje.

 

Super mi je to što je ubacio sebe u ulogu ludaka u bolnicu koji ima vizije. To mi je fantastično. Totalno orginalno i snažno ... "mister L. did you take your pill?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zemljani su sami sebe satrli! Forever nisu ucestvovali u tome. Zemljani su tehnologiju koja im je poklonjena pretvorili u oruzje i Forever tu nisu mogli nista. Oni ne deluju direktno. Oni se javljaju u "waking dreams", kako kazu. Oslusnite kraj albuma. Forever sve nade polazu u Migratora, da kompletira nekakav krug i spase ih. To mozda otvara pricu za nastavak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zemljani su sami sebe satrli! Forever nisu ucestvovali u tome. Zemljani su tehnologiju koja im je poklonjena pretvorili u oruzje i Forever tu nisu mogli nista. Oni ne deluju direktno. Oni se javljaju u "waking dreams", kako kazu. Oslusnite kraj albuma. Forever sve nade polazu u Migratora, da kompletira nekakav krug i spase ih. To mozda otvara pricu za nastavak...

 

U pravu si. Nastavak na ovaj album, ali i na Flight Of The Migrator. Samo ne znam koliko bi dobro isao uz sve ovo neki pozitivan kraj, da Migrator "spasi dan". Meni je bas taj mracan i pesimistican zavrsetak ubedljiv, na skoro svim njegovim albumima. Videcemo 2010, 2011.-e na novom albumu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako uopste Migrator moze da im pomogne? Zar on nije mrtav u Sequenceru na Marsu, a njegov um u memoriji tog kompa? Kakav uticaj on ima na stvarni svet? Jel' se on astralno projektuje? Bolje da sam ovo Arjena pitao. Migrator jedino moze da nadje novi svet za Forever, pa da ovi probaju ponovo i ponovo, dok ne popizde i medjusobno se samoubiju! Od Zemlje nema nista. The Earth has died, the world's at rest - 2084...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako uopste Migrator moze da im pomogne? Zar on nije mrtav u Sequenceru na Marsu, a njegov um u memoriji tog kompa? Kakav uticaj on ima na stvarni svet? Jel' se on astralno projektuje? Bolje da sam ovo Arjena pitao. Migrator jedino moze da nadje novi svet za Forever, pa da ovi probaju ponovo i ponovo, dok ne popizde i medjusobno se samoubiju! Od Zemlje nema nista. The Earth has died, the world's at rest - 2084...

Tokom TUM Pt.II kolonista se vraca u proslost i prati let Migratora koji zavrsava na Zemlji. Ali tek na kraju albuma Migrator mu se obraca i on postaje novi (ili postaje deo) Migrator u potrazi za svetom koji bi nastanio. Tu vidim moguc nastavak za TUM, ali i za novi album. Videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo već kod komunikacije evo malo prevoda binarnih kodova iz Age of Shadows:

 

Zero (one) one (zero) one (zero) zero (zero)

zero (one) one (zero) zero (one) zero (one)

zero (one) one (zero) one (one) zero (zero)

zero (one) one (one) zero (zero) zero (zero)

 

HELP

 

off (on) on (off) off (on) on (off)

off (on) on (off) on (on) on (on)

off (on) on (on) off (off) on (on)

off (on) on (off) off (on) off (on)

off (on) on (on) off (on) on (off)

off (on) on (off) off (on) off (on)

off (on) on (on) off (off) on (off)

 

FOREVER

 

no (yeah) yeah (yeah) no (no) yeah (yeah)

no (yeah) yeah (no) yeah (yeah) yeah (yeah)

no (yeah) yeah (yeah) no (no) yeah (yeah)

 

SOS

 

:meshuggah:

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sa wikipedia-e:

 

 

01011001" is the binary form of the number 89, which is the ASCII code for the letter 'Y'. 01011001's plot is tied to the "Planet Y" and "Forever of the Stars" storyline developed in the albums Into the Electric Castle, The Universal Migrator and The Human Equation

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, boze! Znam to! I ostalo je u ASCII kôdu. Pitam ko garantuje da je Anneke van Giersbergen otpevala zero/one, on/off i yeah/no bas na taj nacin, tako da pravi taj kôd i te reci. Nista se ne razume kad ona krene da peva sve to odjednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brainsaladsandar Guuuz

dok si ti prdio kurcu, tvoja momčad nije znala ni šta je ''images and words''( to je bilo 1996., zato, ne misli da ne znam o čemu pričam), klinac si i sam, al nema veze....uživaj u muzici.........

ok, sad konacno cenite neke vrednosti,' n '' life goes on...

 

''štagod, za mene si malo dete''

Edited by Brainsaladsandar Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koji vam je kvalitet ono sto ste skinuli kad se prvo pojavio album, ovde 01011001 imate MP3 @ 320 kbps i ukratko objasnjenu pricu albuma. Rusi nikad ne iznevere :lol:

http://blackwatchplaid.nnm.ru/ayreon_01011001_2008320

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...