Jump to content

Arjen A. Lucassen


StarbreakeR

Recommended Posts

Prenela sam cika Arjenu svoje i pomalo vasa misljenja o sample-ovima i artwork-u. :D

Kaze da nije zurio sa izbacivanjem albuma, radio je preko godinu dana na njemu. Ocekivao je podeljena misljenja.

Kaze da ako vam se svidjaju semplovi verovatno ce vam se svideti i ostatak albuma. Sto se covera tice, kaze da nikad ne moze biti previse mracno. "And besides, maybe the dude can fly? :-) "

Sto se Jaspera tice, rece da on nije tipican prog metal vokal i da je zbog toga njemu bas i zanimljiv.

 

I za kraj kaze:

"Please say hi to your fellow Serbians for me :-)"

 

Jebem ga ona sto je radio godinu dana. A baja peva koooooooo......... ni priblizno

 

Russell Allen

Jorn Lande

Bruce Dickinson

Andi Deris

Bob Catley

Damian Wilson

Daniel Gildenlöw

Fish

Fabio Lione

Robert Soeterboek....

 

Jebem li ga, nemam nista protiv nepoznatih pevaca, sta vise jako sam srecan kad se otkrije talenat ali.... kad god sam pustao njegove albume uvek sam sve gasio oko sebe i jednostavno slusao i otkrivao neke stvari iznova na njima, a ovo kada sam cuo prvi i 100 put imao sam neki.... nja osecaj. Kao, "eh, ok albumcic ali nije to to". Fali mu posebna karizma koju je Arjen imao na ostalim albumima. Kao da je on bio tamo da se pomogne uraditi album, producirati, a mastermind je neko drugi pa se oseti to neko njegovo prisustvo ali samo u bledim linijama.

 

ps. ako vec tezi ka mracnom neka poslusa Beyond Twilight verujem da ce dobiti mnogo boljih i uvrnutijih ideja.

Edited by Stormlord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени лично се свиђа овај концепт са једним певачем јер је тада лакше организовати турнеју :D Можда неким чудом залута и овамо. А што се тиче ових песме на мајспејсу, морам рећи да ми се други део највише свиђа. Једино сам разочаран што опет није послушао мој предлог да уради прог деатх албум... или бар са мало више екстремних утицаја :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni i dalje Jasper zvuči kao blaža varjanta Fredi Mercury (Queen). Odličan je pevač, ali mu fali, da izvinete na izrazu, mudnost, tako da je sve nekako apatično i melanholično ... ali Lucassen je to i hteo valjda da postigne. Mada mislim da je Damian mogao tu da legne ko kec na 10, što se kaže :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja ukljucim...Moram reci da me je obradovao ovaj deo foruma gde mogu videti da ima jos nekog ko slusa i prati Arjena.

Elem, ono sto meni najvise smeta u celoj prici je sto Arjen ima ubedljivo najbolje melodije i teme a sviraju ih prosecni muzicari. Gledao sam i SoP i Star One i ima tu zamuckivanja kod svirke. Toga, bar po meni, u progresivu nema sta da trazi. Sad jos kad sam video da mu ista devojka svira solo gitaru...

 

Zaista se radujem novom albumu. Sve njegove albume slusam cesto (prava je retkost slusati diskografiju sa vremena na vreme) ali uglavnom zbog tema i solo deonica koje su njegove. Mislim da bi uz neku ekipu muzicara napravio cudo...

 

Mislim, samo treba uzeti Universal migrator pt2, koliko je samo dobio na vokalima. Nikad nisam cuo neki spektakularan solo ili bubnjeve koji te vuku u pesmu.

 

Pozdrav Ayreonauts!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja ukljucim...Moram reci da me je obradovao ovaj deo foruma gde mogu videti da ima jos nekog ko slusa i prati Arjena.

Elem, ono sto meni najvise smeta u celoj prici je sto Arjen ima ubedljivo najbolje melodije i teme a sviraju ih prosecni muzicari. Gledao sam i SoP i Star One i ima tu zamuckivanja kod svirke. Toga, bar po meni, u progresivu nema sta da trazi. Sad jos kad sam video da mu ista devojka svira solo gitaru...

 

Zaista se radujem novom albumu. Sve njegove albume slusam cesto (prava je retkost slusati diskografiju sa vremena na vreme) ali uglavnom zbog tema i solo deonica koje su njegove. Mislim da bi uz neku ekipu muzicara napravio cudo...

 

Mislim, samo treba uzeti Universal migrator pt2, koliko je samo dobio na vokalima. Nikad nisam cuo neki spektakularan solo ili bubnjeve koji te vuku u pesmu.

 

Pozdrav Ayreonauts!

 

 

Kolega si ti pio bunike?!?!??!?!?!? Pored Michael Romea, Ed Warby, Joost van den Broek , Erik Norlander , Gary Wehrkamp, Clive Nolan i ostalih ti pričaš o prosečnim muzičarima!!!!!!!!!!! Il' se zajebavaš, il' si totalno neupućen ... a ta cura je Lori Linstruth, boginja gitare koja proždire pomenuti instrument ...

 

Bem ti sreću!

 

PS: još uvek čitam i ne mogu da verujem pta je ovaj čovek napisao ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega si ti pio bunike?!?!??!?!?!? Pored Michael Romea, Ed Warby, Joost van den Broek , Erik Norlander , Gary Wehrkamp, Clive Nolan i ostalih ti pričaš o prosečnim muzičarima!!!!!!!!!!! Il' se zajebavaš, il' si totalno neupućen ... a ta cura je Lori Linstruth, boginja gitare koja proždire pomenuti instrument ...

 

Bem ti sreću!

 

PS: još uvek čitam i ne mogu da verujem pta je ovaj čovek napisao ....

 

Disi duboko, disi........... We'll stop the bad man! :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega si ti pio bunike?!?!??!?!?!? Pored Michael Romea, Ed Warby, Joost van den Broek , Erik Norlander , Gary Wehrkamp, Clive Nolan i ostalih ti pričaš o prosečnim muzičarima!!!!!!!!!!! Il' se zajebavaš, il' si totalno neupućen ... a ta cura je Lori Linstruth, boginja gitare koja proždire pomenuti instrument ...

 

Bem ti sreću!

 

PS: još uvek čitam i ne mogu da verujem pta je ovaj čovek napisao ....

 

Ha ha, de de. Šta si se uznemirio?! Iznosim mišljenje, smiri se. Gledao sam DVD sa SoP i ništa naročito od tog proždiranja. Bar što se gitare tiče sam gledao uživo i Petrucci-ja i Vai-ja i imam 100 albima koje slušam sa kojekakvim gitarama. Uz svo poštovanje prema Lori, to je prosečna svirka, ima "davljenja" u smislu "Šta dalje". Bio sam na Cynic i Sean je na bubnjevima ubio. Da ne pricam o Portnoyu na DT. E sad, mišljenja se razlikuju, jbg. Neka dovede Kollias-a iz Nile-a :) BTW, Romeu svaka čast ali on je samo na nekoliko stvari.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha, de de. Šta si se uznemirio?! Iznosim mišljenje, smiri se. Gledao sam DVD sa SoP i ništa naročito od tog proždiranja. Bar što se gitare tiče sam gledao uživo i Petrucci-ja i Vai-ja i imam 100 albima koje slušam sa kojekakvim gitarama. Uz svo poštovanje prema Lori, to je prosečna svirka, ima "davljenja" u smislu "Šta dalje". Bio sam na Cynic i Sean je na bubnjevima ubio. Da ne pricam o Portnoyu na DT. E sad, mišljenja se razlikuju, jbg. Neka dovede Kollias-a iz Nile-a :) BTW, Romeu svaka čast ali on je samo na nekoliko stvari.

Haha kada sam procitala prvi tvoj post ovde htela sam da prokomentarisem pricas kao da si samo odgledao SoP dvd (koji ni meni nije zanimljiv iako apsolutno obozavam Arjena i Damiana, pustila sam ga jednom i nikad vise :D ), ali resila sam da iskuliram, mrzelo me je da postujem, eto sad i sam kazes to na sta sam sumnjala. I rest my case.

Ne mozes suditi o Arjenovom radu na osnovu tog koncerta, poslusaj redom celu diskografiju, odgledaj Star one dvd, pa se onda posle javi sa misljenjem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. SoP je samo side projekat ... i nema mnogo veze sa ostatkom Arjenovog opusa. Prilično si nedomereno generalizovao celokupnu kolosalnu baštinu ovog umetnika, na osnovu samo jednog koncerta ... eh

 

A još jedna stavr koju treba razumeti: imanje 200 albuma ili odlazak na koncerte nikoga od nas ne čini vrhunskim muzičkim kritičarem. Uz to, iskusni progeri će ti reći da "proždiranje" ne mora da bude sviranje 32-ki u tempu 190 ... za mene je recimo opak proždirač bubnjeva Vinnie Colaiuta ... poslušaj ga šta radi u pop stvarima sa recimo Stingom ...

 

A uz to, na mene je kao bubnjar mnooog veći ustisak ustavio Johanne James (Threshold) nego Portnoy koga sam gledao 3 puta.

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala ste navalili... Prvi Arjenov album koji sam slusao je Migrator Pt2 i to 2000te, cim je izasao. Onda sam isao lepo unazad i preslusao sve, i Ayreon i ostale projekte. Sve je to super, covek je genije ali mislim da bi bolje iskazao genijalnost sa nekim drugim. Necu da ulazim u pricu ko kako svira, naslusao sam se svacega do sada i mozemo o tome godinama pricati. Svaki novi album donese nesto novo i ocekujem da ce i ovaj biti dobar ali moze li to bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O čemu mi to ovde pričamo? Grogi, svaka čast na stažu, posvećenosti i iskustvu u metalu, poštujem to, ali mislim da tražiš dlaku u jajetu. Na koji način možeš da tvrdiš da je to traljavo, a da prethodno nemaš uvid u osnovnu ideju? Ako izuzmemo SoP i sporadične numere na ostalim projektima, Arjen svu muziku kreira sam. Dobar deo toga i izvodi lično. Otkud znaš da te elemente koji se tebi čine slabim, on nije smislio da zvuče baš tako i tako ih svirao?

Dovesti vokale je jedno, svi oni su (osim Devina Townsenda) pevali njegove stihove, njegove melodije, a i tu je bilo problema oko motivisanja tih gostiju. Instrumentalisti su drugo. Koliko bi to zvučalo "Arjenovski", "Ayreonovski", da je on doveo i soliste koji bi svirali njegove stvari na način na koji umeju - svoj način? Svi oni su ponosni na svoj zvuk i previše sujetni da bi svirali na tuđe note (btw, Arjen ne zna note). Koliko sam primetio, većina poznatih instrumentalista je kod Arjena dobila solo, kratku deonicu. Dovoljno da se pojave na omotu, ali ne toliko da utiču na "feel" celine.

Nemoj tražiti Dream Theater, Cynic ili Satrianija (i njegove učenike) u ovome jer je to Ayreon. Koliko god on bio genijalan, on je ipak samo jedan čovek sa dobrom idejom i relativno slabijom tehničkom realizacijom. Meni se sviđa baš ovakav. :)

Peace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki novi album donese nesto novo i ocekujem da ce i ovaj biti dobar ali moze li to bolje?

 

 

Od kada se umetnost meri ... i kakav ti to kantar imaš? Ja stvarno nemam ideju kako bi Ayreon mogao bolje izgledati od onoga što Ayreon jeste, kada je to delo onakvo kakvo je Arjen verovatno zamislio. Savetujem ti da se prepustiš i uživaš u umetničkom delu a ne da se pitaš da li je to moglo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom davno u Metal Expressu je pisalo da Arjenu treba dići spomenik...Čovek je stvarno mnogo toga uradio za, dragu nam, metal muziku..

Elem...Guilt Machine zasad dobro zvuči(melanholično,ali ja volim i Porcupine Tree :D ) jedva čekam da mi stigne album iz Amerike (potpisan nadam se :D ) koji sam uspeo da naručim preko druga...

A sad ova rasprava oko tehnike i ostalog..Ja mislim da je Ayreon (i ostali projekti) uvek bio više oko emocija nego tehničkih ludorija..Sve je to stvar ukusa..Volim ja Dream Theater, Petrucci mi je omiljen gitarista i izazov za sviranje, ali Lori ima neki zvuk..ne znam..uzivam dok slusam njene solaze sa S.O.P. Jasper, svideo mi se još sa Memory Remains pesmom...izuzetan vokal, Arjen tu nikad nije omanuo...Ziv nam bio i mnogo projekata podario!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekst moje malenkosti :redface:

 

Upravo gledam u taj broj, kako uspomene naviru. Tacno se znalo sta od koga da ocekujes, od Lakica i Samolovca su uvek bili neki power/heavy/prog (u manjoj meri) tekstovi, Rogosic je svrljao oko stilova, Rakic "Awaken" je bio tu za ekstrimnije pravce itd. Mnoooogo dobra vremena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekst moje malenkosti :redface:

Znači, ti si Nebojša "Apeiron" Lakić :D ..Čoveče, čitao sam taj tekst kao klinac u srednjoj (otvorenih usta i bez treptanja :da: ), a nisam imao pojma ko je Arjen..Trebalo mi je nekoliko godina da nabavim te albume (sećam se da sam zvao Rogošića i molio ga da mi to nabavi :) , mada nisam uspeo)...Al' eto, tvoj tekst me je zainteresovao za, sada, moju omiljenu vrstu muzike. Poštovanje! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...