Jump to content

Arjen A. Lucassen


StarbreakeR

Recommended Posts

Hvala na lepim recima prijatelju :pivopije:

 

To su najbolji komplimenti koje moze dobiti neko ko se bavi ovom vrstom novinarstva kod nas, dakle onom u kojoj pises iz ljubavi, i naravno nikakve pare za to ne dobijas ;) Ali cinjenica da je neko zbog tvog teksta poceo slusati neki bend - to je to :pivopije:

 

Taj tekst je inace prevodjen i na francuski i madjarski za potrebe nekih magazina, a tacno bih ga prekucao rado i ovde okacio, taj mi je licno jedan od najdrazih iz ere Rock/Metal Expressa...

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš moju podršku u tome :da: , pošto mi je taj broj MEXa (desetka ako se dobro sećam) uzeo neki lik pre par godina i nikada ga nije vratio :sad::no: ...To bi bio lep tekst edukativnog karaktera za sve one koji hoće da uđu taj svet (a i oni koji neće, ima da hoće :D )..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je to sweet! Extra :)

 

Nadovezao bih se na pričo o tehnikalijama ... postoji jedan film, nedaovno je snimljen, "Bigger, Stronger, Faster" koji govori o izopačenosti modernog društva i tome koliko je sada samo postalo važno biti "Bigger, Stronger, Faster" ... mislim da zato ljudi često mešaju pojmove "umetnost i lepota" sa "tehničkom zahtevnošću"

 

Ne mora neko da svira tehnički zajebane stvari da bi bio baja ... meni je divnij neki Arjenov solo sa Universal Migrator Pt.1 nego neko sečenje od tech/death benda u kome ne pokaže ništa osim da može da odsvira 256 tonova u sekundi.

 

Pitanje je zašto ljudi uopšte to očekuju da čuju od Arjena i njemu sličnih umetnika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Meni je mnogo bitnija melodija i osecaj za sviranje. Smisao za sviranje je nesto sto covek mora da nosi u sebi i ne pomaze mu nikakva tehnika i brzina.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se potpuno, Arjen više svira emotivne solaže, ali nije ni njegova tehnika za bacanje (daleko od toga)..Recimo, solaža u "Chaos" kompoziciji, pogotovo verzija sa "Ayreonauts only" (Carpe Diem)...trebalo mi baš dosta da je približno "skinem"..Interesantno je da je na YouTube - u niko nije odsvirao..a baš je fantastična..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, ti si Nebojša "Apeiron" Lakić :D ..Čoveče, čitao sam taj tekst kao klinac u srednjoj (otvorenih usta i bez treptanja :da: ), a nisam imao pojma ko je Arjen..Trebalo mi je nekoliko godina da nabavim te albume (sećam se da sam zvao Rogošića i molio ga da mi to nabavi :) , mada nisam uspeo)...Al' eto, tvoj tekst me je zainteresovao za, sada, moju omiljenu vrstu muzike. Poštovanje! :pivopije:

Hehe i ja sam to citala u srednjoj, mada ja sam prvo nabavila Ayreon pa onda procitala clanak. Jos uvek imam sve te stare brojeve, ponekad uzmem da ih prelistam, taj clanak me uvek natera da se najezim :pivopije:

 

Cika Laki nasa legenda siri dobar zvuk odavno na ovim prostorima :D

 

U potpunosti se slazem da je Ayreon mnogo bitniji zbog emocija koje eksplodiraju u svakoj pesmi nego zbog tehnikalija. Koliko god volela tehnicki prog skoro svaka Ayreon i Star one pesma me natera da se najezim kad god je pustim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svima ovde je bitna emocija koju Arjen nosi kroz pesmu, zato smo i ovde :)

Meni licno je deo sa gitarom iz Computer Eyes ili sa Electric Castle najbolji koji postoji iako tehnicki nije brz. Sve se poklopilo i to je to. Petrucci je par puta na koncertima znao da ubode te tonove i osecaj ali se brzo gubio u aritmicnim buladama i trzanju.

A sto se tice pevaca, mislim da Arjen bira najbolju ekipu koja postoji za takvu vrstu muzike. Meni je zao sto neki bendovi (konkretno DT) bauljaju sa pevacima a ovaj dovede ludake koji odvale. Ja bar nesto ne slusam pevanje ali mi je kod Arjena uvek bio kao dodatni indstrument.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuu Computer Eyes !!! To mi je mozda i omiljena pesma

Sigurno medju 3 najbolje.

 

 

 

Hehe i ja sam to citala u srednjoj, mada ja sam prvo nabavila Ayreon pa onda procitala clanak. Jos uvek imam sve te stare brojeve, ponekad uzmem da ih prelistam, taj clanak me uvek natera da se najezim :pivopije:

 

Cika Laki nasa legenda siri dobar zvuk odavno na ovim prostorima :D

:redface:

 

Mislim da je dosta bilo, uobrazicu se :meshuggah:

 

U potpunosti se slazem da je Ayreon mnogo bitniji zbog emocija koje eksplodiraju u svakoj pesmi nego zbog tehnikalija. Koliko god volela tehnicki prog skoro svaka Ayreon i Star one pesma me natera da se najezim kad god je pustim :D

Da, da, atmosfera, emocija, to je uvek na prvom mestu sto me je privlacilo kod Arjenovih svih radova... Covek je odrastao na fenomenalnoj muzici (Tangerine Dream, Uriah Heep i gomili old school prog rocka), i na jedan savrsen nacin je taj stari smek spojio sa novom produkcijom i modernijim pristupom svirci, i dobili smo - svemir ;)

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam jos svaki broj REX/MEX. Jeste bilo proseravanja, ali u to vreme kad mi je net bio mislena imenica, to je bio izvor za saznavanje o brojnim bendovima.

Ja sam nabavio Labyrinth na preporuku iz tog texta i intervju :pivopije:

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj tekst je inace prevodjen i na francuski i madjarski za potrebe nekih magazina, a tacno bih ga prekucao rado i ovde okacio, taj mi je licno jedan od najdrazih iz ere Rock/Metal Expressa...

 

Pa aaaajde, ja npr isto to nisam citala a bas ste me sad zainteresovali.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

preslušah sad ponovo poslednji ayreon, sećam se da, kad sam ga slušao tad još kad je izašao, bez obzira na gomilu slavnih vokala nije me uopšte oduševio, a sad slučajno nađoh i arjenovu izjavu o istom:

 

"As for whether there will be another Ayreon album, I'm never sure. Ten years could go by before I decide to do another one. I have to say that a lot of the reviews for 01 said it had some cool moments but it had that typical Ayreon sound, that there was nothing new being offered, and I think I can agree with that. I decided I'm going to stop 'with this Ayreon story, with this sound, and concentrate on other projects first. Then, if I decide to go back to Ayreon I'll do something different with it. I have no idea how (laughs), but if there's going to be another one it should be different."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objasnjenje:

Welcome, my ever so loyal Ayreonauts! Facebook has transferred all of you from the previous Ayreon Page to this, the official Page now run by Lori and myself. Please let us hear your deepest thoughts! Capt. Arjen signing off :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ovo je strana 48 trenutno...

vrati se recimo na stranu 16 tu smo krenuli da raspravljamo o tome :)

 

 

znam, ali ovo je rasprava revisited :)

 

za nekog ko je fan od prvog albuma (odnosno od 1995.), kad sam od butchera naručio pirat na kaseti :) pa do majgrejtora stvarno je bilo puno toga zanimljivog i za mene originalnog jer tad nisam bio upućen u radove prog dinosaurusa, koje arjen toliko voli i na čiju muziku se jako, ajd da kažem, ''oslanja'' ( da ne upotrebim neku težu reč). takođe jako lepo je bilo slušati tolike i toliko raznovrsne vokalne majstore (i još uvek je). nije baš sve bilo sjajno, nije da se nije i sam arjen puno puta ponavljao, ali svaka mu čast na oživljavanju prog duha 70ih. i šta god radio i dalje će mi od svih njegovih projekata ipak samo ayreon zauvek ostati pri srcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...