Jump to content

Arjen A. Lucassen


StarbreakeR

Recommended Posts

Interesantno je koliko svi (većina) pričaju o ponavljanju Ayreona, a iskreno, ne vidim neku poentu u tome. Čak se i Arjen oglasio po tom pitanju..Šta će čovek, u većini ocena na netu piše tako. Kad sam prvi put preslušao allbum, oduševio sam se izborom vokala, dinamikom, Romeovom i Derekovom solažom, i naravno klasičnim Ayreon zvukom. Nek izvinu kritičari, ali ja tu ne vidim ponavljanje :bigblue: . Šta ćemo sa Dream Theater, Evergrey, Symphony X..I njihovi albumi se mogu posmatrati kao ponavljanje u nekoj tački, ali se to može gledati i kao doslednost njihovom stilu. Od Arjena valjda svi očekuju da novim albumom ponovo dožive prvi orgazam :bigblue: , a on postade žrtva svoje kreativnosti.. Nisam neki fanatik da bi mi se svideo i loš album ako ga je Arjen snimio (što je malo verovatno), ali ako više ne bude Ayreona zbog ovih kritika, onda do mojega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nažalost od prvog orgazma ponovo nema ništa :)

 

kad se samo setim, a tad sam bio još srednjoškolac, meni stigle kasete, a trebalo je da ih preslušam tek uveče, kad se vrnem iz škole, prvi taktovi ''final experimenta'', to je stvarno bilo ravno orgazmu :)

 

a toga je sve manje, kako godine idu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je stvar da Lucassen želi da batali Ayreon zbog priče, koju je praktično ispričao, pa da se ne ponavlja i ne izmišlja nepotrebno ... mada, kad pogledam "Human Equation" kao priča skroz odudara od serijala ... osim kada na samom kraju odjavi Dream Sequencera, tako da ostavlja mesto za nagađanje i pretpostavke kako je i to deo priče.

 

Šta znam, što se mene tiče, može da peva o čemu god hoće, ali mi se koncept Ayreona ipak najviše dopada od svega što ej Arjen uradio. Mada ... Star One je kidanje! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je suvisno pricati o tome sada. Covek je za 10god. stvorio kultni projekat koji nema loseg albuma, a ima ih 7 i koji ce ostati u analima svetske rock i metal istorije. Meni je iskreno drago sto ce stopirati Ayreon projekat jer se nedostatak inspiracije mogao odraziti na sledecem Ayreon-u, a mislim da ce te se svi sloziti da to nebi bilo bas dobro. Bolje da se ta begativna inspiracija izbaci na ovom Gulit Machine-u pa da nam se Arjen vrati sa najboljim do sada Ayreon albumom kroz par godina.

 

ps. a u medjuvremenu jos jedan Star One :D

Edited by Stormlord

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Svidja mi se muzika mada mislim da je moglo vise pevaca da ucestvuje u projektu.....Jasper nema toliko losu boju glasa ali ima onaj iritirajuci vibrato u visokim lagama kao da je ukljucen u struju...veliki minus zbog toga za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicno ispevava vibrato onaj lik iz Muse-a doduse ponekad.Nadam se da Arjen ne ide ka tome.

Daleko bilo da Jasper nije pevacki talenat ali nekako nije za glavnu ulogu zbog boje glasa vise je za A-HA( take on meeeee.....). :rolleyes:

Dolazi iz drugog muzickog zanra,mislim da nije dovoljno edukovan tj. naslusan proga `70 poznatijeg kao "bolestina" za Ayreon to bi bilo nepojmljivo.Ipak je ovo drugi bend.

Tek nagadjam kakav ce biti Guilt Machine ali bojim se da ce onaj kosmicko-vasionsko-lsd-analogno-progi trip u cemu je najbolji otici u zesci background .Voleo bih da sam utripovao sve i da ce album ipak biti slusljiv i dopadljiv za postovaoce cika Arjena !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama, bre, utuvite u vugla da ovo nije Ayreon! :)

 

Mislim da neshvatas, kada kazemo Ayreon mislimo na Arjen-a kao licnost, kao kompozitora, jbg. Ayreon smo samo navikli vise da pisemo pa lete prsti. A evo gledam trailer i opet amaaaaaaa bas NISTA! Kao da nesto pokusava ali nikako da uradi to kako treba. Uopste mi se nesvidja.

Edited by Stormlord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove polemike će ići do beskraja :) ..Meni ovaj trailer obećava..Biće drugačiji od svega do sada, ali, tražili su promene, eto im promene :bigblue: . Nema šanse da se ovo svidi svim Ayreon fanovima, pogotovo onima koji vole malo žešći zvuk, i to treba razumeti. Jasper je tip vokala koji ti se svidi ili ne, kao i LaBrie ili Tonny. Imaš ljudi koji ih pljuju a i onih koji ih kuju u zvezde. Jedan je Russell Allen, njemu ne može niko ništa da zameri :bigblue: . I dalje smatram da je Arjen napravio pravi izbor i da se Jasper savršeno uklapa u ovu vrstu muzike. Na kraju krajeva, sve je to stvar ukusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, nisi shvatio - post se odnosio na to sto svi kukaju kako im je zao sto nema vise pevaca na GM itd. Ovo je sasvim nesto drugo. Ne radi se o Ayreon ili Star One albumu. Deal with it.

 

A ne kapiram ni tebe: ako je ovaj album nešto drugo, to automatski znači da mora da bude Ayreon? Ili je Lucassen patentirao više vokala na jednom albumu? Ili mi koji volimo više vokala na Arjenovim albumima nemamo pravo da kažemo da nam se to više dopada?

 

Da, rasprava može da ide u nedogled, al' ono, svi smo i ovako dokoni.

 

Tako je, stvar je ukusa. I podjednaku su u pravu i oni kojima se dopada Jasper i onima kojima se ne dopada.

 

Konstatacija "tražili ste promene, eto vam je" zvuči kao one dede i babe koji su posle 2000.godine jedva čekali da se nešto zajebe na političkoj sceni pa da to isto kažu :)

 

Meni je trejler ulio mnogo više nade nego onih par semplova na MySpace-u ... ali se ipak bojim da ovakav koncept neće da ponudi ništa više od milion i dvesta hiljada albuma progressive bendova koje imam na HDD. Prosto, plašim se da će se desiti isto što i sa SOP, a to nije dobro, pogotovo kad je Arjen u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lik treba malo da se naslusa Russela pa da moze da peva u Ayreon-u tj GM a ne da zavija vibrato tamo ko neka bolesna ovca!!!

 

Kada je Arjen snimao Memory remains, konstantno je govorio da se jezi kada Jasper izvlaci visoke tonove. Znaci, jezi se na zvuk bolesne ovce..Mislim, stvarno..To sto se tebi ne svidja njegova boja glasa, to je tvoj problem, ali ne mozes reci da ne zna da peva ili jos gore da zvuci kao bolesna ovca...I kada bi svi zvucali kao Russel to bi bilo dosadno..

 

A ne kapiram ni tebe: ako je ovaj album nešto drugo, to automatski znači da mora da bude Ayreon? Ili je Lucassen patentirao više vokala na jednom albumu? Ili mi koji volimo više vokala na Arjenovim albumima nemamo pravo da kažemo da nam se to više dopada?

 

Da, rasprava može da ide u nedogled, al' ono, svi smo i ovako dokoni.

 

Tako je, stvar je ukusa. I podjednaku su u pravu i oni kojima se dopada Jasper i onima kojima se ne dopada.

 

Konstatacija "tražili ste promene, eto vam je" zvuči kao one dede i babe koji su posle 2000.godine jedva čekali da se nešto zajebe na političkoj sceni pa da to isto kažu :)

 

Meni je trejler ulio mnogo više nade nego onih par semplova na MySpace-u ... ali se ipak bojim da ovakav koncept neće da ponudi ništa više od milion i dvesta hiljada albuma progressive bendova koje imam na HDD. Prosto, plašim se da će se desiti isto što i sa SOP, a to nije dobro, pogotovo kad je Arjen u pitanju

Na babe i dede sam i aludirao :bigblue: ..Delim tvoje strahove, ali nadam se da nećemo biti iznevereni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne kapiram ni tebe: ako je ovaj album nešto drugo, to automatski znači da mora da bude Ayreon?

Ha? Ja uopste nisam to rekao... Bas naprotiv!

 

Ili je Lucassen patentirao više vokala na jednom albumu? Ili mi koji volimo više vokala na Arjenovim albumima nemamo pravo da kažemo da nam se to više dopada?

Niti je on to patentirao, niti vi kojima se dopada da ima vise vokala dobijate nesto time sto kazete da vam se ne dopada to sto ima 1 vokal, ne kazem da nemate pravo da kazete.

Da, rasprava može da ide u nedogled, al' ono, svi smo i ovako dokoni.

 

Tako je, stvar je ukusa. I podjednaku su u pravu i oni kojima se dopada Jasper i onima kojima se ne dopada.

 

Konstatacija "tražili ste promene, eto vam je" zvuči kao one dede i babe koji su posle 2000.godine jedva čekali da se nešto zajebe na političkoj sceni pa da to isto kažu :)

 

Meni je trejler ulio mnogo više nade nego onih par semplova na MySpace-u ... ali se ipak bojim da ovakav koncept neće da ponudi ništa više od milion i dvesta hiljada albuma progressive bendova koje imam na HDD. Prosto, plašim se da će se desiti isto što i sa SOP, a to nije dobro, pogotovo kad je Arjen u pitanju

Slazem se sa ovim.

A sto se tice gore navedene konstatacije - ja tako nesto nisam rekao, tako da je to ocigledno namenjeno nekom drugom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trailer za GM:

 

E hvala za linak :pivopije:

Kao sto je i rekao, ceo album je u istom duhu. Melanhonija na delu :D Sta znam lepo zvuci, ali definitivno ga necu slusati svakog dana kao Ayreon. Za ovo treba posebno raspolozenje da bi se bas uzivalo u tome. Jeste dobro uradjeno ali to je jednostavno takva muzika da mi ne lezi u svakoj prilici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je Arjen snimao Memory remains, konstantno je govorio da se jezi kada Jasper izvlaci visoke tonove. Znaci, jezi se na zvuk bolesne ovce..Mislim, stvarno..To sto se tebi ne svidja njegova boja glasa, to je tvoj problem, ali ne mozes reci da ne zna da peva ili jos gore da zvuci kao bolesna ovca...I kada bi svi zvucali kao Russel to bi bilo dosadno..

 

 

Prijatelju ako nisi primetio napisao sam u gornjim postovima da mi ima dobru boju glasa a da mu je vibrato koji ispevava u visokim lagama mnogo los i da zavija kao u struju ukljucen citaj malo postove pre nego sto izvalis nesto,leba ti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niti je on to patentirao, niti vi kojima se dopada da ima vise vokala dobijate nesto time sto kazete da vam se ne dopada to sto ima 1 vokal, ne kazem da nemate pravo da kazete.

 

A gde sam ja to spominjao?! Zabole mene jel ima 1 ili vise vokala, poenta je da 1. jedini vokal koji je izabrao ne odgovara duhu projekta, a da nepricam o ostatku. Koja crna melanholija i Katatonia feeling., ta nije ovo doom metal da rezes sebi vene. Ovo je kao da dam Kerry Kingu da svira solo u Glam metal bendu. Tema i ceo vibe albuma uopste ne leze coveku i zato ce biti tek tek album.

Edited by Stormlord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...