Jump to content

Arjen A. Lucassen


StarbreakeR

Recommended Posts

A jbš ga.. Izlgeda da nas hvata seta za prethodnim Arjenovim albumima što je i potpuno razumljivo u nedostatku zvuka na koji smo navikli na novom projektu..

Meni je i dalje GM ok jer volim melanholični zvuk i ono "seku se vene", ali evo pustio sam "Starchild" i skupljam mozak špaklom sa zidova:bigblue:...Ne samo GM, nego i

ostali teško da će uzrokovati takav efekat. Svaki kompozitorski genije ima svoje vrhunce, a kod Arjena su to Ayreon opus i naravno ultra, mega, giga Star One..

Teško da će iko ikada, pa i sam Arjen ponoviti takve vanvremenske vrednosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle više preslušavanja utisak mi se samo poboljšao. On This Perfect Day je mnogo dobar album. Melodični prog rock, skroz opušten i nosi odličnu atmosferu, a vrhunci su Green and Cream i Over. :meshuggah: Ne želim da ga poredim sa Lucassen-ovim ranijim radovima jer mu tako nisam ni prišao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Toksa... album nosi svoj schmekk, opusteniji je, slicno SoP ipak malo drugaciji, svemirskiji. Mislim da bi Damian Wilson malo bolje uskocio u ove stvari, al ko sam ja da se mesam majstoru u posao.

Posto je ovo totalno odvojen projekat nemam neke zamerke...sto je naumio to je i uradio. Poslusacu ga jos 10ak puta u full zvuku pa se mozda pojavi nesto novo.

Mislim da se u albumu vidi pomalo od svega ranije izdatog, e sad, da li je to Arjenovo lutanje u kreativnosti, trazenje sebe ili zajebancija vreme ce pokazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Deo interview - a sa Arjenom:

 

"HELEN/ And now what? surely i don't think you will just rest on your laurels ,what more could be instore in that restless mind of yours ARJEN?

 

ARJEN/ == Ha, you know me! I started working on what may very well become a second Star One album. After the mostly atmospheric Guilt Machine album I feel like making some noise again!"

 

Znao sam, tako je bilo i posle Ambeon - a :bigblue::rockdevil:

 

 

Ceo interview:

 

http://powerofprog.ning.com/profiles/blogs/a-friendly

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znala sam da radi na necemu novom, ali nisam znala da ce nas bas toliko oduseviti. Star One! :veseli:

Samo da ponovi kombinaciju Russell/Damian i bice extra sigurno :muzicar: (Znam da se retko ponavlja sa vokalima, ali imam pravo da mastam :redface: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Evo jos jedna potvrda da je upitanju novi Star One. Ovo je kopija razgovora mene i njega preko face-a sa profila Antologije:

 

Arjen Lucassen January 19 at 10:13pm Report

You're welcome, Antologija. And thanks for the big compliment, good to hear you enjoy my music! And I'm happy to tell you that I'm currently working on a new Star One :-)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugh!!! Ako bude bar 5% onog prvog bice opet klasik. Meni se Guilt Machine uopste ne svidja, a takodje nisam odusevljen ni sa novim Ayreon-om. jednostavno su mi totalno prazni albumi. Posebno GM je spor i nekako jednolican da se smorim posle 10 minuta. Stari albumi su mogli na repeat u beskonacnost.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos jedna potvrda da je upitanju novi Star One. Ovo je kopija razgovora mene i njega preko face-a sa profila Antologije:

 

Arjen Lucassen January 19 at 10:13pm Report

You're welcome, Antologija. And thanks for the big compliment, good to hear you enjoy my music! And I'm happy to tell you that I'm currently working on a new Star One :-)

Tooooooooooooooooo! Hvala na informaciji ulepsao si mi nedelju :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...