Jump to content

Arjen A. Lucassen


StarbreakeR

Recommended Posts

Evo FLAC-a za razmazene ^^

 

http://mediaboom.org/mp3/300985-star-one-victims-of-the-modern-age-2cd-limited-edition-2010.html

 

Исполнитель: Star One

Альбом: Victims Of The Modern Age

Год выхода: 2010

Страна: Netherlands

Жанр: Progressive Metal

Качество: FLAC (tracks +.cue +.log + Scans) / Mp3 CBR 320kbps (Disc2)

Размер: 705MB / 57MB

 

 

A odatle sam izvukao linkove (za one koje mrze da otvaraju gore)

 

1. http://hotfile.com/dl/78918611/823903e/S-r_O_-_10F-C_mediaboom.org.part1.rar.html

 

2. http://hotfile.com/dl/78918398/a0145e0/S-r_O_-_10F-C_mediaboom.org.part2.rar.html

 

 

Uzivajte :) 705mb-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštujem Ayreonov rad,ali mi ipak najjači dio ostaju muzički gosti koje dovodi,mislim na vokale i koji upotpunjuje album i atmosferu.Ovim ne nipodoštavam njegov muzički rad kao multiinstrumentaliste,ali jednsotavno mislim da je precijenjen kao autor.Posebno kada imamo u vidu da njegova muzika ide pod žanr (heavy/prog metal-a) ili da ostavimo žanrove=žanrovima ,to je daleko od onog kvaliteta u muzičkom smislu.Kada ovo kažem,ipak nije svejedno jer on zaista ima albuma za bez prigovora,ali opet mi je to "natrpano" i toga ima na svakom albumu,možda ne umijem da izrazim osjećanje pri slušanju njegove muzike ali ostaje kao neki lični stav gdje originalnost ipak ne izbija na površinu.Ima talenta,ali originalnosti fali na mnogim mjestima.Nisam ga mnogo studiozno slusao ali to su utisci.Moram da priznam da Ambeon nisam slušao ali ću to uraditi.

 

The Human Equation mi je najbolji od svih ostvarenja do sada.Zadnji Star One je prilično labav album i vrlo monoton u nekim djelovima.

 

(udarajte minuse :haha: )

Edited by SixStepsOnTheMoon
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštujem Ayreonov rad,ali mi ipak najjači dio ostaju muzički gosti koje dovodi,mislim na vokale i koji upotpunjuje album i atmosferu.Ovim ne nipodoštavam njegov muzički rad kao multiinstrumentaliste,ali jednsotavno mislim da je precijenjen kao autor.Posebno kada imamo u vidu da njegova muzika ide pod žanr (heavy/prog metal-a) ili da ostavimo žanrove=žanrovima ,to je daleko od onog kvaliteta u muzičkom smislu.Kada ovo kažem,ipak nije svejedno jer on zaista ima albuma za bez prigovora,ali opet mi je to "natrpano" i toga ima na svakom albumu,možda ne umijem da izrazim osjećanje pri slušanju njegove muzike ali ostaje kao neki lični stav gdje originalnost ipak ne izbija na površinu.Ima talenta,ali originalnosti fali na mnogim mjestima.Nisam ga mnogo studiozno slusao ali to su utisci.Moram da priznam da  Ambeon nisam slušao ali ću to uraditi.

 

The Human Equation mi je najbolji od svih ostvarenja do sada.Zadnji Star One je prilično labav album i vrlo monoton u nekim djelovima.

 

(udarajte minuse   :haha:  )

 

 

 

Dobrim dijelom dijelim tvoje sentimente, SixStepse.

 

 

Ako baš 'oćeš, udaram ti minus  :mrgreen:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je samo pitanje šta ko hoće da nađe u Ayreon albumima i kojim putem je slušalac došao do toga. Meni je atmosfera i pretrpanost super, došao sam do Ayreona davnih dana (97 otprilike) nakon detinjstva uz blues, Hendrix-a, Uriah, Jethro, Deep Purple, Black Sabbath, P.Floyd itd. Arjen je rastao uz istu ili sličnu muziku i dobar deo toga se reflektuje kroz njegove pesme. Za novije slušaoce moguće da ima dubioza i smaranja na koje se treba navići.

Dobro mi je kod Arjena što vešto balansira između rock-a i metala, teško je naći jasnu definiciju žanra. Takođe, uz muzičku ponudu i nove klince koji štancaju albume treba biti jako dobar i zadržati svoj stil, originalnost kao i kvalitet da se stari fanovi zadrže a privuku i novi. Po meni, ovaj album je dovoljno dobar da prizove staru Ayreon emociju i svaka čast na tome.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za goste, ja cu uvek u roku od pet sekundi prepoznati da je Arjenova pesma u pitanju, o kojem god projektu da je rec. Ne znam kako se to onda moze opisati kao neoriginalnost, bas naprotiv, ja njegovu kombinaciju stilova upravo bih opisao kao nesto najsvezije na prog sceni... Stari trip sa novom produkcijom... napucane gitare, bas, bubanj, vokali, i onda ulece hammond i ostatak analognih klavijatura i zvukova... Sve je na mestu, meni bi sigurno albumi valjali i da samo Arjen peva, uz jedan zenski glas (Anneke recimo :redface:).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odslušao sam album još par puta i mogu reći da je čika Arjen razvalio. Album je baš ozbiljno urađen, čini mi se da je svaki segment do detalja razrađen. Vidi se preciznost u svakom segmentu albuma, i instrumentalnom i vokalnom. Album je poprilično pevački i čini mi se da je sa te strane najbolje izdanje do sada. Vokali su uklopljeni u teme i ovo definitivno treba slušati na boljoj opremi i bez kompresije. Svaka pesma je hit za sebe i sigurno će se dugo slušati ceo album, bez preskakanja.

I....nemojte sedati za volan kad ide "Human see, human do", ja sam bar hteo da pokidam auto.

 

Pozzz svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Do sada sam se vec pomirio sa tim da novi Star One nije ni izblizu onakav masterpiece kakav je po mom misljenju bio Space Metal. Novom albumu jednostavno fali vise himnicnih pjesama poput "Earth That Was" ili recimo "The Eye of Ra", "Songs of the Ocean" ili "Star Child".

Na ovom novom albumu su mi jos dobre "Digital Rain" i "Cassandra Complex". Ne kazem da su ostale pjesme lose niti da je los album, samo nije pogodio moj ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Moram da priznam da mi novi Star One nije u početku bio ništa posebno, međutim što sam ga više i više slušao to mi se više sviđao, da ga sad ne bi micao iz plejera. Svaka pjesma je nevjerovatno hitična i krcata dobrih rifova da je to nevjerovatno, samo malo blijeđi utisak mi je ostavila zadnja pjesma. Meni je, sve u svemu, ovaj album rame uz rame sa spejs metalom, možda i bolji (skroz subjektivno, jer mi se viša sviđa novi stil).

 

Inače, ako nekoga interesuje evo linka sa bonus dokumentarcem.

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3259260

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da priznam da mi novi Star One nije u početku bio ništa posebno, međutim što sam ga više i više slušao to mi se više sviđao, da ga sad ne bi micao iz plejera. Svaka pjesma je nevjerovatno hitična i krcata dobrih rifova da je to nevjerovatno, samo malo blijeđi utisak mi je ostavila zadnja pjesma. Meni je, sve u svemu, ovaj album rame uz rame sa spejs metalom, možda i bolji (skroz subjektivno, jer mi se viša sviđa novi stil).

 

 

Vi'š, i ja sam došao do istog zaključka - promenio sam malo mišljenje prišavši albumu iz drugog ugla. Zaista su pesme krcate rifovima punim masnog gušta . Dakako stilski različit u poređenju sa prethodnikom, te je teško reći koji je album "bolji" (sve te kategorije, ko je "bolji" a ko "gori" su, naravno, relativne i - nebitne). Živela dobra mjuza, dakako. 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Guest HEFEST

Produkcija jeste bolja, ali su pesme mnogo gore. U svakom slucaju bolje nego sve sto je Arjen radio u zadnje vreme. Najzad album koji mi se svideo, ali Space metal ostaje neprevazidjen. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...