Jump to content

Arjen A. Lucassen


StarbreakeR

Recommended Posts

Nadala sam se da neću doživeti još neki Arjenov album koji mi se ne dopada, ali eto, moralo se desiti.
Meni lično dosad najslabili album pod Ayreon krilom.

Tekstovi plitki, vokali neuverljivi, muzika kao da je na brzinu sklepana, mnooogo recikliranih melodija.  Sve u svemu baš slabo.

Trebao je uraditi kao Guilt machine i Stream of passion, kao poseban bend. Ovako mi je baš nekako tužno.

Naterala se dva puta da preslušam i više nisam imala želju da mu se vratim.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Super je, malo razvodnjeno za moj ukus, samo eto ne kapiram koja je razlika sada izmedju Star One i Ayreon kada bukvalno isto zvuci, samo je spustio stim na gitari za fazon pola stepena u odnosu na Ayreon i to je to. Btw, Martin mi je ovde legao nenormalno dobro, nadam se da ima jos pesama sa njim, bas se uklopio u vibe bolje nego Khan imho.

Share this post


Link to post
Share on other sites

20 minutes ago, ShinigamY said:

ne kapiram koja je razlika sada izmedju Star One i Ayreon kada bukvalno isto zvuci

isto sam hteo da pitam. :haha: 

malo je dosadnjikava pesma i naravno predugacka. kul je sto Vai svira, ali ne moras bas da ga pustis da 3-4 minuta solira :haha: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da je ovo jedina ovako dugacka bez potrebe, bukvalno Vaia mogli da odseku, tj ceo taj solo deo / sekcija zvuci kao da je ubacena izmedju dve sekcije i ostavljeno Vaiu da svira, samo da bi ga imao na albumu ... I realno, Star One je trebao biti mudni groove downtuned metal sa sci fi klavijaturama, a ovo sada imamo i horove i opet kojekakve zajebancije iz Ayreona. 

Btw, bice dve verzije, tj dva CD-a. Jedan CD lead vokal je Khan na svim pesmama, a drugi CD su iste pesme, samo je Tony Martin lead vokal. U ovom singlu je iskombinovao oba ... 

Al realno, fali Rusell, fali Dan Swano, fale metal vokalcine, nadam se da ce Martin tu da pokida, imam visoka ocekivanja :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Nisam uspeo da nabodem kartu na zalost, cekali i zena i ja u queue odmah iste sekunde kad je krenulo, ja sam za subotu bio u queue tipa 6k neki, a zena petak 5k i nista, ni jednu kartu nismo naboli ... Ali iskustvom sa prethodna 3 puta Ayreon koncerata, bice tih karata u prodaji po FB grupama masovno :) Ljudi kupe pa otkazuju pola godine pre koncerta zbog neplaniranih izmena itd, tako da ne brinem da cu nabaviti 3 karte u sledecih godinu dana.

Edited by ShinigamY

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Ja bih dodao da meni vise nije jasno zasto osnovan jos jedan bend koji zvuci isto kao Ayreon, samo sa cringe lyrics i tematikom. Ranije je imalo smisla, Ayreon za folk prog rock / metal fazon, Star One za space tematiku, Ambeon itd, a sad bukvalno svi projekti zvuce isto, i jos dodaje na to jos bendova i projekata, koji opet zvuce isto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...