Jump to content

Arjen A. Lucassen


StarbreakeR

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

1) Amsterdam najoverrated grad na planeti, fuj, tri dana Amsterdama dosta za tri života

2) 013 Poppodium mesto za kojim plače Dom Omladine, kakav zvuk, kakav prizor, ma perfekcija; bolje od Anatheme onomad

3) Arjen, kakva komična legendetina od dva i po metra

4) Anekke zvezda univerzuma, effortless savršenstvo, kada se pojavi na bini sve ostalo prestaje da postoji

5) Hansi zvezda univerzuma propo

6) Irena zvezdica 

7) Jonas premoćan growl, plaky za setlistom Katatonije

😎 Simone I Arjen stoje jedno pored drugog, komedija

9) Ženski prateći vokali propo, Marcela ukupno jako loša

10) Muški vokali... Msm od njih nisam ništa ni očekivala, ali odreda propo, Englund especiale

11) Bis totalno suvišan, čisto da se svi ispišu, nepogrešiv osećaj City Records specijala za ng'98 /podigni rûuke, nek zvezde dodirnûûû/

12) Fat Phil burgeri na nekom Roadburnu me raduju

 

Dečji meni pojeden

Nadam se da Roterdam ne smrdi

😎

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio jutros na 01011001 nastupu u dragome mi Tilburgu i 013 Poppodijumu, tako da obeležih ovo sebi kao Ayreon godinu. Kuburio sam pre davno sa njim, i onda da nije bilo ovog koncerta ko zna kad bi mu opet pružio šansu. Tako da je ovo na kraju bio fin raritet da sam kupio kartu za nešto što tek treba ljudski da preslušam. 0101... mi nije ni blizu omiljeni od ovoga što obrrnuh do sada, ali sam se fino navukao na ceo univerzum, ali bilo ubavo doživeti uživo.
To je intro, a da ne pravim neki zaplet, uz Aura Noir na BA i Weird Al, u top 3 koncerta godine. Nisam neko ko se loži na live produkciju i stage set i sve to, obično sam zadovoljan sa 4 momka koji jedva brinu o sebi, i crnim backdropom sa logoom, ali ovo je bilo 180 stepeni daleko od toga i bio je praznik za oči i uši. Fraza "kao sa diska" je isuviše slaba za ovo. Ceo bend pre svega kao pod konac i kao da sviraju zajedno godinama (možda to i rade doduše, nisam dovoljno upućen). Plejada pevača stvarno priča za sebe, okupiti ovu ekipu na isto mesto je sigurno bila logistička i novčana noćna mora, ali mora da su svi bili jako srećni, kao i mi u publici, kad smo videli taj ansambl na jednom mestu. Pola koncerta je admin i nerd u meni razmišljao o Excel spredsheetsima koji su morali da budu pravljeni da se sve ovo organizuje. Pa i samo šaltanje pevača na sceni. I kako je sreća što su maltene svi živi, a i još u dobroj formi. A i gde ću drugde na istom stejdžu u istom nastupu da vidim Jonasa i Hansija (doduše, ne savršen primer, maltene nikad nisu zajedno na sceni).

Pravih zamerki stvarno nemam, a kad bih nitpickovao to je što nije bilo Landea. Damian Wilson je vrlo, vrlo kvalitetna zamena, ali problem je što su oba vrlo unikatni, prepoznatljivi pevači, ali ne bih ih međusobno nikad menjao. Ali reći ću da Wilson uživo zvuči daleko bolje od trenutnog Thold brata. Falio mi i brat iz Gottharda, ali on je opravdan odsutan, hjah. Floor imala najbolju moguću zamenu, da mene neko pita, u Brittney Slayes. Vokalno ne baš 1 za 1 zamena, ali za mene je ova trenutno metalka #1.
Produkcijski, jedini pravi "gaf" je dry ice koji su pujdali u jakim burstovima direkt u publiku povremeno, koji ti je davao svemirski hladan feeling, ali koji je isto tako potpuno nadjačavao muziku tih par sekundi. Sa druge strane, bio fes jedan momenat pri kraju kada su naizmenično išli plamenovi na stejdžu i ti hladni vetrovi. Verovatno najbliže što ću ikada prići menopauzi.

Elem, fenomenalno popodne. Ne znam kako je bilo muzičarima, ali ja sam apsolutno rođen za matinee show. Ostaje ti ceo dan posle da se zezaš i piješ :haha: Posle sedeo u lokalnoj pivari i cirkao neka Ayreon piva i vrlo malo mi je falilo da uzmem karte preko ticketswapa za večernji gig, čisto da se još malo osladim. Još su karte bukvalno išle za 40-50e (65e bila regularna cena). U retrospektivi trebalo je da uzmem karte za četvrtak pa za danas opet npr. A bilo je ljudi koji su barem to odradili, a kontam i više... Sve u svemu, poneta da jako lepa stvar za doživeti. I publika bila fes, "phone free show" i stvarno je tako bilo 99% vremena.

Random zadnja misao, Gildenlow više ne izgleda kao prog Russell Brand, što je super s obzirom na najnovije (ali ne i iznenađujuće) vesti.

I da, jebao sam usta holandsku venue locker mafiju. I što valjaju Roadburn pivo za 8.5e.

On 9/16/2023 at 5:48 PM, Havočka said:

1) Amsterdam najoverrated grad na planeti, fuj, tri dana Amsterdama dosta za tri života

Nadam se da Roterdam ne smrdi

😎

E trebala si da se javiš da te provedem malo lepšim delovima Amsterdama. Loš grad za turizam, super za život.

Čuvaj se Marokanaca u Rotterdamu.

P.s. Čitam sad ostale komentare. Englund propao? Meni bolje zvučao sad nego sa Evergreyom.

Edited by Angelystor
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evergrey uživo nisam slušala nikada, ovo mi je prvi utisak bio. Sigurna sam da Evergrey zvuči lošije jer su i duže i kompleksnije deonice, a nije daha ni za ovo imao 😕

To što kažeš za 'skupiti ove ljude' je utisak godine za mene. Ne slušam više ni jedan od njihovih bendova, pa ni Ayreon, ali mi svejedno suzica krenula kad su krenuli da se pojavljuju :D

I ja sam gledala matine nastup, i podsetila se da se za power koncerte čeka u redu da se uđe xDD 

 

A za Amsterdam, jbg

Svi ste se negde rasuli a pojma nemam gde ste :'(

Dopali su mi se, naravno, parkovi, od čega je najkulji ubedljivo Sloterdijk sa onim naseljem, pa Beatrixpark gde sam snimala pačje guze, i gde su mi patke prišle baš blizu xD i Vondelpark; svuda premalo pasa, nedostaju mi zveri da gnjavim

Arhitektura kuće običnog čoveka je medena skoro bilo gde u Holandiji. Amsterdam je toliko prepun detalja, od najprostije kvake rezbarene do detalja, preko šahtova, do vitraža na na svakoj kući u ulici, da (moj) mozak ne može da misli od "buke"

Bicikli u Amsterdamu, not charming at fucking all 😄 Razumem skroz da je lokalima dokurčila invazija, i kome normalnom ne bi. Turisti u Amsterdamu su verovatno najgori ljudi na planeti. Dodatan problem je što te ni video igre ni gugl ne edukuju po pitanju snalaženja u 3d, u životu nisam morala toliko da buljim u telefončinu da ustanovim gde je levo xD Drumski saobraćaj je, blago rečeno, totalno retardiran, što se mene tiče; vozovi kidaju, nema šta 

Dopao mi se Betty Boop coffeeshop, koji je čistiji od svih apoteka u Beogradu. Kupovina nedeljnih namirnica bez stresa je svakako plus 😄 Svi ostali u koje sam ušla su baš bili bljak i klasična prljava narkoturista govnorupa

Red light district, ne znam ni koj sam kurac tamo išla kad nisam htela da jebem kurve. Ko me jebe kad ne gledam slike pre nego što odem. Baš jak tourist trap celo to ostrvo ili kako god da se zove

Seljančura nije ušla ni u jedan muzej jer joj ne pada na pamet da se karte kupuju unapred u turističkoj medini :D

Dosta više mi se dopalo pregrađe, Zandaam - iako svega pet ulica, totalno šarmantno i autentično mesto. Sve je i dalje prelepo, ali tonirano i sa više prostora da stvari mogu da dišu

Ova gajba u Roterdamu ima neki eldrič vajb, gotivna je skroz, pretpostavljam da su sve takve sada 😄

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je Sloterdijk zbog onih bašti i privatnih prostora, ali park deo ne nešto. Amstelpark + Bos ftw. Ali sve u svemu, kako sam se i plašio, previše kofišopova i onog najužeg turist-centra, premalo muzeja. Red Light District sam poslednji put vodio nekog samo zato što tamo ima onaj prvi 3D štampan most na svetu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...