Jump to content

Negură Bunget / Dordeduh


Aurora Vandalis

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Meni na kraju Zi lega izvrsno, i prvi je album posle raspada originalne postave za koji mogu da kazem da mi se u potpunosti svidja. Ima neke melodije i emociju koje me bas gadjaju gde treba na ovo hladno vreme (doduse cim zahladi meni se automatski slusa ovako nesto).

 

IMHO Zi> Tau > Virstele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su ova dva albuma mnogo smućkana, sviraju dosta sympho black fora iz devedesetih, pa ubacuju folk fazone... nisu me ukupno nešto odradili. Dve-tri dobre pesme sam našao na Zi, te su me povukle atmosferom i vožnjom, ali su izuzetak. Početni uradak nove postave je, za mene, najbolji. Videćemo šta će biti sa poslednjim delom trilogije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se ič ne sviđa

 

a posebno mi je jadan kad pustim Dordeduh debi posle njega

 

odlučite se da li ste BM bend ili ste folk zajebancija, ali očigledno je da nemate kompozitorske sposobnosti da mešate oba

 

to je izgleda otišlo sa Solom i Hupoom

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

16864684_10154226138077321_522721515792140042_n.jpg?oh=b7b122b052d285a72e5156d0613dc7c4&oe=594A542B

 

Canned today at the brewery, we present to you our Negura Bunget Dark Ale. Dark, roasty black metal goodness. Coming soon to a venue near you. Make sure to save the date for the Negură Bunget concert at our brewery on Black Friday #negurabunget #darkale #craftbeer #metalAF

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U potpunom sam šoku. Prva stvar koja mi je prošla kroz glavu - koliko sam sreće imao da ih gledam jesenas i koliko su se krvavo zajebali svi koji nisu došli.

 

Znamo svi da su Sol Faur i Hupogrammos bili kreativno jezgro Negure, ali ipak su kao trojstvo izneli neka od najkvalitetnijih metal izdanja svih vremena i stvorili neponovljivu emociju.

 

RIP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo jednom gledao Neguru, u originalnoj postavi. Pre toga ih nisam nesto slusao, posle toga sam postao veliki fan. I dan danas pamtim taj koncert kao jedno od najmagicnijih iskustava kojima sam prisustvovao gde je bend potpuno zaposeo faking malu salu Doma omladine (sto je najcrnje bili su predgrupa Amon dinu).

O albumima pre raspada prve postave nema potrebe trositi reci, ovi posle su mi iskreno malo teze seli ali vremenom su mi i oni dosli na svoje, vec sam pricao da mi je Zi bio jedan od vrhunaca 2016. Sad neka izbace kraj trilogije i odu sumorno u legendu.

Zaista kada god magla padne setim se Negure i mnogo puta mi je njihova muzika pravila drustvo u setnjama po prirodi.

RIP Negru, hvala za sve.

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Talvi changed the title to Negură Bunget / Dordeduh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...