Jump to content

Negură Bunget / Dordeduh


Aurora Vandalis

Recommended Posts

Hah! Uz Enslaved, moj najnajnajnajdraži BM bend.

Sve se dobro zna - izdali dosad 4 albuma - Zirindu Sa, Maiastru Sfetnic, 'n Crugu Bradului i Om. Također tri odlična EP-a - Sala Molksa(moj osobni favorit), From Transilvanian Forest i Inarborat Kosmos. Najveći uzori u glazbi su im Emperor, redovito sviraju I am the black wizards na bisu na koncertima. Koriste hrpu čudnih instrumenata, bubnjar Negru izdaje Negura Magazine koji se bavi glazbom, okultnim i sl. Bla, bla, bla, the story goes on...

 

Nego, novi album. Čekala sam jako jako dugo na njega i napokon je izašao. I mogu reć jedno - Pink Floyd meets black metal. Prekompleksne kompozicije, dark ambient dijelovi a la Cold Meat Industries, clean vokal svjetski, ma deset od deset poena! Uz orginal cd dolazi i DVD s clipovima i spotovima. Ful media package! Vrijedno svakog eura!

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa,bas sam razmisljao da otvorim temu!

 

Slusa se Om ovih dana - prejeben album,definitivno najkompleksniji nji'ov rad,ja se malo u toj kompleksnosti jos gubim,treba mi vremena da svarim ovo,ali cini mi se da ce vredeti.Cuo sam da je original perverzan,nadam se da ce mi pasti saka.

 

inace,live...jedno od najboljih iskustava koje sam imao.

 

Imam cak i majicu,sto je dosta cudno od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

veoma dobar bend...jedan od retkih blek metal bendova koje volim da slusam..kao sto rekoh na jednoj drugoj temi novi album je dosta melodicniji od prethodnih a ja melodicnost bas nesto i ne volim :) ali daleko od toga da je album los...naprotiv....svi diskovi su perverzija....recimo n crugu bradului sa a5 digipackom i biljcicom unutra...a koncerti su stvarno odlicni....na hellhammer festu im nastup i nije bio nesto poseban (mozda sto su ih zajebali za lovu :) ) ali onaj u domu omladine :rockdevil: elem bio bi red da novi album promovisu novim koncertom u beogradu....bilo bi lepo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, na taj koncert mislim....kad su izneli onaj rog od dva metra 'bem ti sunce zarko :) :) :) posle je amon din smorio ne za medalju nego za pehar :da:

e jebiga na hellhammer festu ja sam burazeru kupio istu takvu majicu umesto diska :) :) :) drugo vece dolazi drug u sator i pokazuje kakav disk je kupio a ja gledam i mislim da l' je kasno da zamenim majicu za disk kad ono vec su sklonili svoj stand i jbg :sad: a na certu u dob-u da sam imao love kupio bih plocu a ne disk :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e,to.Danilo i ja,kad se koncert zavrsio,nismo ni gledali amon din,nije imalo smislla :)

 

znas sta je najjace,danilo do tog koncerta nije slusao neguru,pre svirke gldeamo mi diskove,njega nista ne zanima,jer ih nije slusao,jelte.posle svirke izleteo ko ranjena zver da kupi bilo sta ali nazalost sve se rasprodalo :) i on je fan,samo da se zna.

 

ja imam sve osim novog na original kasetema(save the tape format! :rockdevil: )

 

maiastru kaseta je super odradjena,neki cudan kartonski crni omot,ma do jaja je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

recimo n crugu bradului sa a5 digipackom i biljcicom unutra...

 

 

Imam taj. Imam i boxed set njihov, i Inarborat Kosmos EP. :wub: Svi diskovi su im multimedijski, stavite ih u komp i ostanete speechless...

 

 

(mozda sto su ih zajebali za lovu :) )

 

 

Negura Bunget ne svira za novac. Traže samo plaćen put i spavanje za članove bend i hranu. Sviraju besplatno koliko znam. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kazem ja da su im sva izdanja svetski odradjena...znaci i Danilo je fan...jos samo da ubedimo Gogzija i ko bog :) mi smo na pola amondina otisli a mozda i ranije :)

 

@Aurora Vandalis Proverena informacija: NEGURA BUNGET nije isplacena za nastup na hellhammer festu, ni zutu banku im nisu isplatili....a posle toga su uvek trazili novac unapred (e sad da li je to samo za putne troskove ne znam) a svirali su jos dvaput u srbiji (beograd i novi sad cini mi se)

Edited by NUNSLAUGHTER

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam malo cavrljao sa njima na hellhammer festu,da,sad se setih.

 

tu sam kupio maiastru kasetu i sva trojica mi se zahvalili i rukovali se sa mnom sto ih podrzavam :) carevi,stvarno

 

edit:ma,goxyju je to smor :no: previse je on kvlt za ovo

Edited by grave

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam malo cavrljao sa njima na hellhammer festu,da,sad se setih.

 

tu sam kupio maiastru kasetu i sva trojica mi se zahvalili i rukovali se sa mnom sto ih podrzavam :) carevi,stvarno

 

edit:ma,goxyju je to smor :no: previse je on kvlt za ovo

pa to je sasvim ockivano...kad se meni svidja neki blek metal bend velike su sanse da se gogziju ne svidi :) :) :) :) :) :)

 

edit: sad sam se setio da se i meni desilo nesto slicno kao i Danilu....kad je svirao Delirious u skcu odusevili su me nastupom i ja i Steva potrcasmo da kupimo neku kasetu ili disk kad oni baksuzi sklonise stand i rekose nam da nema vise nista (???)

Edited by NUNSLAUGHTER

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

30.04.2007.

NEGURA BUNGET (RUM)

MELKOR

ABRAKSAS

 

MUK u suradnji s EMU-Zg po prvi puta u Zagreb dovodi Neguru Bunget (www.negurabunget.com, www.myspace.com/negurabunget), jedan od

najperspektivnijih i najinovativnijih black metal bendova današnjice. Ovaj trojac iz Rumunjske svira mračan, pagan black metal s dark ambient elementima na tragu velikog Emperora ili Enslaveda, a svoju su poziciju kod publike već etablirali kroz četiri studijska albuma i live nastupe diljem Europe. U prilog njihovoj izvrsnosti ide i činjenica da je kultni britanski metal magazin Terrorizer na svoju listu 40 najočekivanijih albuma 2006. uvrstio i najnoviji album Negure Bunget nazvan "Om" i to na iznimno visoko četvrto mjesto. Hvalospjevi ne izostaju ni od kritike; njihovo najnovije gorespomenuto ostvarenje dobiva najviše ocjene od stranih i domaćih kritičara. Poznati po svojim izvanrednim koncertnim nastupima i vividnim prenošenjem transilvanijske mistike na pozornicu, ovaj koncert predstavlja pravu poslasticu za sve istinske fanove black metala.

 

Melkor (www.myspace.com/melkor664) je zagrebačkoj publici (a i šire) dobro poznata petorka, koja svira sirovi old school black metal osvježen modernijim zvukom i na trenutke prožet r'n'r atmosferom. Ovaj koncert bi

se također trebao podudarati s dovršetkom njihova prvog full-lenght studijskog uratka nazvanog "Blackstar Eclipse", sljedbenikom prošlogodišnjeg dobro prihvaćenog EP-a "Monuments of Grief - Anthems for Armageddon".

 

Abraksas (www.myspace.com/abraksas) iz Labina je relativno mlad bend, no unatoč tomu, do sada su imali zavidan broj nastupa uživo. Momci sviraju svoju mješavinu black i melodic death metala, a na ovom koncertu

zagrebačka publika će imati priliku po prvi puta poslušati što imaju za ponuditi. Nadasve obećavajuć bend stalno rastuće labinske scene koji ne bi trebalo propustiti.

 

Ulaznice u pretprodaji 35, na ulazu 45 kuna.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
bila sam na njima ovde u domu kad su bili s behexenom, loitsom i jos jednim bendom pre 4 god, i secam se da su mi oni bili najbolji :rockdevil:

 

offtopik

nisi na tom koncertu :no: (behexen, horna, salacious gods, loits 06 10 2003)

pogresxan koncert :] :mrgreen:

 

topik

jedan od meni najdrazix bendowa

tesko je izdwojiti vrhunac ovog benda, cxije je, po mojem misxljenju, swako izdanje odlicxno, al jebem li ga 'n Crugu mi je nekako najdrazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopik

nisi na tom koncertu :no: (behexen, horna, salacious gods, loits 06 10 2003)

pogresxan koncert :] :mrgreen:

 

topik

jedan od meni najdrazix bendowa

tesko je izdwojiti vrhunac ovog benda, cxije je, po mojem misxljenju, swako izdanje odlicxno, al jebem li ga 'n Crugu mi je nekako najdrazi

 

 

 

jeste, u pravu si :)

 

bilo je davnoooo, nemoj mi zameriti.

 

al bila sam i na neguri ono pre 100 godina u domu :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 9 months later...
  • Talvi changed the title to Negură Bunget / Dordeduh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...