Jump to content

Negură Bunget / Dordeduh


Aurora Vandalis

Recommended Posts

  • 3 months later...

Negură Bunget will release their last album, and final chapter of the "Transylvanian trilogy", Zău, on November 26, 2021 through Prophecy Productions. The swansong uses drum tracks by the late Negru previously recorded before the band's final tour. Zău tracklist:
1. Brad
2. Iarba Fiarelor
3. Obrăzar
4. Tinerețe Fără Bătrânețe
5. Toacă Din Cer

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 9 months later...
  • 1 month later...

Bas lepo vece sinoc bejase, mozda mi prostor nije odgovarao - ono mi je vise za neki Lelekcore i previse je svetlo ali trazenje dlaka na jajima. Sam bend posteno odradio, sat i po svirke uglavnom Har uz par throwbackova na debi, brat imao dasku na zidu za kucanje, dobri ljudi u publici, sve lepo.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

super je bilo. zvuk koliko moze, eho ne smeta mnogo ovom bendu (danas je zvuk bio prilicno grozan ... e: na drugom danu festivala srpskog podzemlja jelte). slusao sam i neguru 2016 ne egzitu i jako je slican dozivljaj, mogu reci cak da mi je napravio malo disocijativni momenat kao da je bukvalno tik pre ovog bio taj koncert. i posle su mi se motale negurine pesme u glavi kao da sam njih slusao, a ne dordeduh. no dobro. 

Edited by Berliner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savrsen koncert. Zvuk je bio odlican, bio sam pri sredini sale kod tonca, i kao onomad nazad u danu u Domu Omladine, ponovo je pre pocetka koncerta tonac isao sa svojom konzolom i pomogao da se oni nasteluju.

Sta reci od Dordeduhu, meni prija eklektican spoj black metal tezine i narodnog rumunskog melosa, i zaista one udaraljke sto koriste su neverovatne, cak bih mogao da gledam da to koriste od svih instrumenata i bilo bi mi intrigantno.

Posto je opste poznato da nemaju kratke, pesme, dobre de, par njih, nije me nimalo iznenadilo da ce novi album da prednjaci, ali fino je sto su uvrstili par sa prvenca.

Sarenolika je bila publika, sto mi je bilo strava, videh par yewmetal glava, ali i dosta nepoznatih ljudi iz NS, cini mi se da je prodato preko 180 karata za taj dan, sto je verujem uspeh za Novi Sad koji i ne mirise metal bendove. 

Jedan Gari je dok smo gledali izlozbu o stripovima, ovo rekao: "500 dinara za metal, jesi ti lud?" 
😁

Ugrabih i setlistu, sto mi je bilo posebno drago jer se ne secam kada sam poslednju pokupio, verovatno pre korone, heh:

https://www.setlist.fm/setlist/dordeduh/2022/skcns-fabrika-novi-sad-serbia-23be8c9b.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Talvi changed the title to Negură Bunget / Dordeduh
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...