Jump to content

Negură Bunget / Dordeduh


Aurora Vandalis

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Za jedan projekat ovo uopste nije lose i ima svrhu. Cuje se ko je u bendu recimo na pocetku Seven Insignia ili u Ethereal Consonance koja sa onim pojanjem i hladnocom najvise lici na Neguru ali ima svasta da se cuje, od prog rifovanja na Rejuvenation ili teskog turcizma na Desert Eschaton, post rockish quiet / loud dinamizama koji cak idu do Isis eksplozija svasta su ova dvojica ovde umesali. Nije bas remek delo ali zahteva album da se sedne i slusa od pocetka do kraja bez ometanja, sve u svemu ima njihovog identiteta da se provali da su oni a sa druge strane i karaktera dovoljno da stoji samo za sebe. Sad mi zao sto nisam video live, verujem da najvise smisla ovo tripovanje i ima uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

The album will be available on some amazing editions:

- CD digipak with extra hard cover

- Gatefold LP (180g vinyl, white) incl. special vinyl mastering, poster, printed inner sleeves and PVD protection sleeve (500 copies)

- 2CD+DVD Artbook, hardcover, 28x28 cm, 72 pages with additional artwork, texts and English translations of the lyrics plus bonus CD with two songs and bonus DVD with three videos (1.000 copies)

- we are also offering some custom handmade editions through our fundraising campaing, where we build a box on your suggestions

 

Tracklist:

1. Tul-ni-că-rînd (Horn-ing)

2. Grădina stelelor (Garden of Stars)

3. Brazdă dă foc (Furrow of Fire)

4. Baciul Moșneag (The Old Shepherd)

5. Stanciu Gruiul (Stanciu Gruiul)

6. Marea Cea Mare (The Vast Sea)

 

Bonus CD (only artbook)

1. Tul-ni-că-rînd (re-mixed version by Daniel Dorobanțu)

2. Brazdă dă foc (re-mixed version by Silent Strike)

3. Schimnicește (re-mixed version by Tibor Kati & Ionuț Cârja)

4. Baciu moșneag (re-mixed version by Adrian “Oq” Neagoe & Tragacanth)

 

Bonus DVD (only artbook)

1. ZI - album short film

2. Tul-ni-că-rînd - visual

3. Stanciu Gruiul - visual

 

13631546_10154484224344708_5237089505193483463_n.jpg?oh=a02484cebed7185017f78a4ebafc82e0&oe=58240EA1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nikad nisam obraćao previše pažnje na Neguru, bili su mi jedan od onih "usputnih" bendova, ali sad sam prvi put kršteno odslušao diskografiju (do 2009.) i mogu samo da kažem da sam ODUVAN. OM je naročito monstruozan album, natopljen mrakom i atmosferom u meri koju odavno nisam čuo. Taman kad pomislim da sam matoro džangrizalo koje više ništa ne može emotivno da pomeri, otkrijem neki dragulj ovog tipa koji mi redefiniše muzičke pojmove. Ne znam šta je ovo, black metal svakako nije dovoljno širok pojam da ga obuhvati, ali većina skandinavske scene iz dvehiljaditih može da sedi i plače što nema kapacitet za ovakva remek dela. Samo OM ima više spiritualnog u sebi nego pola tzv. ortodoksne black metal scene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Talvi changed the title to Negură Bunget / Dordeduh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...