Jump to content

Borilačke veštine


shtuckensyglieben

Recommended Posts

Vec duze vremena rzmisljam da krenem da se bavim ovom plemenitom vestinom.Trenirao sam karate nekih 5 godina,pa sam karate zamenio teretanom (jos nekih 4 god),a sad bi krenuo da treniram kik boks.

 

Zanima me koji sve klubovi u bg-u postoje,adrese,cene,treninzi,itd.

Da li ovde uopste ima nekog ko se bavi ili se bavio ovim sportom? Ako neko moze da me posavetuje ili da neku korisnu informaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec duze vremena rzmisljam da krenem da se bavim ovom plemenitom vestinom.Trenirao sam karate nekih 5 godina,pa sam karate zamenio teretanom (jos nekih 4 god),a sad bi krenuo da treniram kik boks.

 

Zanima me koji sve klubovi u bg-u postoje,adrese,cene,treninzi,itd.

Da li ovde uopste ima nekog ko se bavi ili se bavio ovim sportom? Ako neko moze da me posavetuje ili da neku korisnu informaciju...

 

Koncept teme je malo izmenjen,ovde se mogu komentarisati sve postojece borilacke vestine,ali bi vas zamolio da ne dodje do rasprave tipa "dzudo je bolji od tajlandskog boksa".Ako neko potencira neku borilacku vestinu,neka to radi argumentovano,bez svadje i uvreda...

 

A da se mi ipak vratimo na kik boks,pre svega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

treniram ja kick-box u "Integralu"......mada tek sam krenuo......tu mi trenirali neki ortaci vec a i blizu mi je pa se nisam raspitivao za druge klubove uopste. ovde je 1700 12 termina....zadovoljan na pocetku solidno se radi.....crkavam za medalju....

 

njah i nisam od neke koristi :):D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Simorila

Savrseno dobro drzi u formi i obicno amatersko i krajnje neprofesionalno mlacenje sa nekim. Neznam zasto, ali jako volim da se bijem, ikako se nikad nisakim nisam ozbiljno zakacila....

A sad imam problem! U poslednje vreme se bijem s likom koji je duplo tezi od mene i jak je ko konj, a tek sto je brz da ne pricam. Nikako ne mogu da ga savladam niti osamutim pa makar i na deset sekundi. Naravno preskacem metode totalnog povredjivanja, tipa: ne udaram ga u j**a, ne bodem ga u oci i ne gadjam ga teskim stvarima iz daljine....Sta god da uradim a da znam da ga boli on ce meni da uradi nesto sto mene boli deset puta vise pa moram da popustim. Kako resiti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savrseno dobro drzi u formi i obicno amatersko i krajnje neprofesionalno mlacenje sa nekim. Neznam zasto, ali jako volim da se bijem, ikako se nikad nisakim nisam ozbiljno zakacila....

A sad imam problem! U poslednje vreme se bijem s likom koji je duplo tezi od mene i jak je ko konj, a tek sto je brz da ne pricam. Nikako ne mogu da ga savladam niti osamutim pa makar i na deset sekundi. Naravno preskacem metode totalnog povredjivanja, tipa: ne udaram ga u j**a, ne bodem ga u oci i ne gadjam ga teskim stvarima iz daljine....Sta god da uradim a da znam da ga boli on ce meni da uradi nesto sto mene boli deset puta vise pa moram da popustim. Kako resiti problem?

 

Ipak ces morati da gadjas u jaja.

 

Mozda sam trebao da otvorim temu "Kad ste se zadnji put posibali?"

 

E pa ,ljudi,kad ste se zadnji put posibali i kako je bilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest groovin granny

Treniram sa ortakom kapoeru vec 5 god. On se nikad nije ustrucavao da me izblamira u drustvu, pa se necu ni ja sada za njega (zapravo postavljam ga na svim forumima). Radi se o Aleksandru Rasicu Saletu, svirao je u 'Oblivion Awaits', sada u 'Ravno do dna' , pretpostavljam da ga vecina vas zna, posto je pola zivota ostavio u KSTu, a i kuci retko navraca, ali i ako ga ne znate nema veze.

 

Jednom prilikom u kraju prikazuje on nama svoju vestinu, klasicno kurcenje i poziranje, prodju neke klinke on kao neki salto, trazi da ga snimamo na mob - i sta se desi, skoci salto u stranu i doceka se facom na beton. :mhihi:

 

Pogledajte na googlu, bolja je rezolucija ako ga downloadujete, i obavezno pojacajte zvucnike!

 

rasic kamikaza video

 

P.S. Brate sta se kurcis kad ne znas da letis! :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, trenirala 3 godine, davno bese... kick box je odlican za kondiciju, liniju, ali preporucujem da ako ste za amatersko 3 puta nedeljno treniranje, idite u neku obliznju teretanu (ali SIGURNO imaju kick box), klubovi zahtevaju da se tome i posvetite (treninzi svako vece, umor, modrice bla bla).

 

@shock- a zar nije Integral na okretnici tramvaja u novom bloku? :confused:

 

 

ja ne volim da se sibam, ja sam dama :P ali nemojte mi se zameriti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shock- a zar nije Integral na okretnici tramvaja u novom bloku?

bilo je vise integrala.....taj kod okretnice je prvi vlasnik prodao nekom drugom liku a ostalo je ime onaj kod hotela Jugoslavija je zatvoren jer ceo hotel treba da se renovira a otvoren je novi tu u bloku 24 gde ja treniram....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savrseno dobro drzi u formi i obicno amatersko i krajnje neprofesionalno mlacenje sa nekim. Neznam zasto, ali jako volim da se bijem, ikako se nikad nisakim nisam ozbiljno zakacila....

A sad imam problem! U poslednje vreme se bijem s likom koji je duplo tezi od mene i jak je ko konj, a tek sto je brz da ne pricam. Nikako ne mogu da ga savladam niti osamutim pa makar i na deset sekundi. Naravno preskacem metode totalnog povredjivanja, tipa: ne udaram ga u j**a, ne bodem ga u oci i ne gadjam ga teskim stvarima iz daljine....Sta god da uradim a da znam da ga boli on ce meni da uradi nesto sto mene boli deset puta vise pa moram da popustim. Kako resiti problem?

 

Nadji nekoga ko je trenirao ili trenira Aikido i trazi mu da ti pokaze par poluga pomocu kojih ga lako mozes savladati. Najjednostavnije ti je da ga uhvatis za prste i uvijes ih , a za ostalo morace neko da ti pokaze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadji nekoga ko je trenirao ili trenira Aikido i trazi mu da ti pokaze par poluga pomocu kojih ga lako mozes savladati. Najjednostavnije ti je da ga uhvatis za prste i uvijes ih , a za ostalo morace neko da ti pokaze :)

tako mozes dobiti samo nekog ko il je mnogo slab il bas ne zna da se bije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas ne postoje borilačke veštine, sve ovo što se trenira kod nas su smešni plesovi, ako zaista želite da naučite nekakvu borilačku veštinu (a ne sport ili ples), moraćete da izdvojite par godina života i da odete u neki manastir na dalekom istoku. Ja sam ozbiljno razmišljao o tome, jer tamo nećete naučiti samo da se bijete :rolleyes: , već i kako da savladate mnoge psihičke probleme... Bla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec duze vremena rzmisljam da krenem da se bavim ovom plemenitom vestinom.Trenirao sam karate nekih 5 godina,pa sam karate zamenio teretanom (jos nekih 4 god),a sad bi krenuo da treniram kik boks.

 

Zanima me koji sve klubovi u bg-u postoje,adrese,cene,treninzi,itd.

Da li ovde uopste ima nekog ko se bavi ili se bavio ovim sportom? Ako neko moze da me posavetuje ili da neku korisnu informaciju...

 

Ja sam trenirala Kyokushinkai karate, on ti je najslicniji kik boxu...

Nema markiranja udaraca kao u klasicnom karateu, znaci full kontak...

jedino sto nije dozvoljeno je udarac u protivnikovu glavu rukom (nogom ok) za razliku od kick boxa...

:pivopije:

 

 

 

Savrseno dobro drzi u formi i obicno amatersko i krajnje neprofesionalno mlacenje sa nekim. Neznam zasto, ali jako volim da se bijem, ikako se nikad nisakim nisam ozbiljno zakacila....

A sad imam problem! U poslednje vreme se bijem s likom koji je duplo tezi od mene i jak je ko konj, a tek sto je brz da ne pricam. Nikako ne mogu da ga savladam niti osamutim pa makar i na deset sekundi. Naravno preskacem metode totalnog povredjivanja, tipa: ne udaram ga u j**a, ne bodem ga u oci i ne gadjam ga teskim stvarima iz daljine....Sta god da uradim a da znam da ga boli on ce meni da uradi nesto sto mene boli deset puta vise pa moram da popustim. Kako resiti problem?

 

 

 

Sex :red:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savrseno dobro drzi u formi i obicno amatersko i krajnje neprofesionalno mlacenje sa nekim. Neznam zasto, ali jako volim da se bijem, ikako se nikad nisakim nisam ozbiljno zakacila....

A sad imam problem! U poslednje vreme se bijem s likom koji je duplo tezi od mene i jak je ko konj, a tek sto je brz da ne pricam. Nikako ne mogu da ga savladam niti osamutim pa makar i na deset sekundi. Naravno preskacem metode totalnog povredjivanja, tipa: ne udaram ga u j**a, ne bodem ga u oci i ne gadjam ga teskim stvarima iz daljine....Sta god da uradim a da znam da ga boli on ce meni da uradi nesto sto mene boli deset puta vise pa moram da popustim. Kako resiti problem?

ako se bijes sa nekim jacim,moras da budes ludji...cigla,bejzbolka i sl...vrlo prosto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam trenirala Kyokushinkai karate, on ti je najslicniji kik boxu...

Nema markiranja udaraca kao u klasicnom karateu, znaci full kontak...

jedino sto nije dozvoljeno je udarac u protivnikovu glavu rukom (nogom ok) za razliku od kick boxa...

jeste najslicniji kick-u ali samim tim sto nema udaraca rukom u glavu nema to realno mnogo veze......

 

retko koja kombinacija na kickboxu se radi samo nogama......uglavnom je to ili kombinacija udaraca rukom ili ruka-noga....a rukom gadjas glavu u velikoj vecini slucajeva....to je osnova

 

isto ti udarci nogom u glavu nisu previse efikasni......vise je to neka atraktivnost......te likove recimo u k1 koji forsiraju takve udarce brzo izvale.....

 

na ulici mozes udariti nogom u glavu efikasno nekog debila koji ne zna da se bije.......boxera ili kickboxera tesko

 

zato low-kick ubija.......on je extra za sve kombinacije

 

borilacki sportovi su generalno dobri iz vise aspekata......fizicki aktivan, razgiban,kondicija, trosis kalorije i spreman za neku odbranu....ali ipak kad se prica o nekoj realnoj snazi i sposobnosti za borbu - uz svo postovanje ostalim sportovima - box i kickbox su ubedljivo najbolji......rvanje isto nije lose

 

prvo box.....box je box najzajebaniji sport.....ako naletis na dobrog boxera zavrsio si.....mozes da treniras sto karatea, aikida dalekoistocnih vestina - dzaba......boxer ce te izvaliti

 

ipak moras da budes lud da bi ozbiljnije trenirao box......samo je pitanje vremena kad ce te iscukati, polomiti nos izbiti zube ili slicno......

 

kick je vec bolja varijanta........pored celog arsenala box udaraca ima jos sto udaraca nogama, onda ucis da udaras laktom, kolenom - i naravno kombinacije svega....sad razlika je sto u boxu nema mnogo filozofije cim naucis osnovne tehnike kreces da se boris i na tome je akcenat.....na kicku treba vise vremena da sve skapiras mada i tu kad krenu sparinzi zajebano je.....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo box.....box je box najzajebaniji sport.....ako naletis na dobrog boxera zavrsio si.....mozes da treniras sto karatea, aikida dalekoistocnih vestina - dzaba......boxer ce te izvaliti

 

Neslazem se za to. Jesu boxeri zajebani, ali ako naletis na nekog lika koji je majstor (pod tim ne mislim da ima crni pojas i to je to, vec da se duze vreme i ozbiljno bavi nekom borilackom vestinom) moze i taj boxer vrlo lako da najebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je karate dosta pomogao da savladam tehniku.Posebno nozne tehnike. Ali nema tu nekog kontakta.U kik boksu naucis da sibas i rukama i nogama i naucis da popijas udarce.Doduse,ja sam i na karateu slomio nos na sparingu,ali svejedno...

Moja neka teorija je da su klasican boks i kik boks i njima slicne vestine najupotrebljivije na ulici.Tj na kratke staze.Sto se tice ovih klasicnih istocnjackih vestina,njima se stvarno treba posvetiti.Ali onaj ko postane majstor takvih vestina ,moze posle da jebe kevu kome hoce kad hoce i gde hoce.

A ja sam se vec posvetio drugim stvarima.

Nego jel ima neko neku zanimljivu pricu sa sibanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parafraziracu jednog 450+ godina mrtvog Italijana

 

Ako hoces da se boris moras da budes kao ove cetri zivotinje:

 

Tigar skace i nema mu premca u tome.

Ris sve vidi u i besu.

Gepard je najbrza zivotinja od svih.

Slon je cvrst na nogama kao tvrdjava i ne mozes da ga pomeris iz mesta.

 

 

E toliko tudje pameti. Nisam se ozbiljno tukao do 1. gimnazije, a i tad sam popio batine. Zasto? Zato sto nisam popizdeo i zato sto sam mislio da sam nesto naucio i suvise se opustio. Mozs da ucis bilo koju borilacku vestinu, ali NIKAD ne smes da se oslonis samo na nju. Kreativnost, percepcija, brzina i snaga su ono sto nikad ne smes da igubs, a naucene stvari samo dodajes na to. (kik)boks je dbar zato sto te uci da udaras, tj. kako iz udarca da preneses sto visee energije na protivnika. Aikido je komplikovaniji, kao i bilo koje ozbiljno rvanje, jer t priprema za ogranicen spektar situacija. Dalje imas ninjicu i sl. koje te vise uce kako da zloupotrebis anatomiju. Nikakvo ucenje bilo koje vestine ne pomaze ako se ne bijes redovno, jer tu ucis kako nauceno da primenis.

 

E za velike preterano jake likove: ugri/gadjaj necim rtvrdim i teskim, pokusaj da ga resetujes u bradu,pa ga dotuc na zemlji, i najbolje, ponesi brze patike i skoci preko zida pre nego sto te stigne. :ph34r:

 

Uvek budi brz i neces primiti udarac, a lakse ces bez snage da se izvuces iz poluge.

 

 

evo anegdotta za kraj... jedna urbana legenda.

 

Pre vise od 10 godina 2 lika se vracaju s treninga aikida, i uz put pocnu da ih prozivaju neki skineri. Jedan kaze drugm: "E, idi okolo da neki ne pobegne". Razbacali su ih i nastavili kuci. :D

 

 

 

E dosat sam srao, aj' sad opet vi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...