Jump to content

Borilačke veštine


shtuckensyglieben

Recommended Posts

Jao spin kick. Najnepraktichniji udarac. Al je jak.

 

Praktichan samo u takvondo sparinzima.

 

Eo sta ja volem:

 

 

Yoshinkan aikido gozo shioda

 

Meni je odmah bilo cudno da pucaju na Arenu , takav dogadjaj je za Pionir ili tako nesto , a cena karte max 1000 din , onda bi se mozda i skupilo 3-4000 ljudi .

 

A sta mislis, sto su zvali kristijana?

Zato sto je dobar iskusan borac?

Mojega.

 

Jer je medijska atrakcija.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ma raspao se affliction zbog toga, otkazali sve borbe. Raspad sistema, vise je vrijeme da svi predju u UFC koja je odlicno organizovana. A i zbog toga jer neki prijete da bi razbili Feodra, al on se kao ne bori u UFC. Taman da ih posklapa sve, pocevsi od Lesnara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Lesnar mora prvo da pobedi Minotaura i ove malo zajebanije likove da bi stigao do Fedora.Jeste on jak i dobar rvac ali je pitanje koliko moze da izdrzi borbu i da se nadobija batina.Jebes ga,kakve je batine fedor dobijao pa nikad nije pao,od onog japanca je popio strasnu pesnicu i odrzao se na nogama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Lesnar mora prvo da pobedi Minotaura i ove malo zajebanije likove da bi stigao do Fedora.Jeste on jak i dobar rvac ali je pitanje koliko moze da izdrzi borbu i da se nadobija batina.Jebes ga,kakve je batine fedor dobijao pa nikad nije pao,od onog japanca je popio strasnu pesnicu i odrzao se na nogama.

Lesnar je pobijedio Frank Mir-a , jedinog covjeka koji je nokatirao Minotaura. Takodje,nokautirao je Randy Coutura,koji je prosuo Gonzangu,koji je opet prosuo Filipovica. :)

 

 

Zajeban je Lesnar mnogo,onakvu brzinu covjek njegove konstitucije da ima je frapirajuce,ali Fedor je isto tako brz,plus iskusniji...

 

fedor.jpg

 

brock_lesnar.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lesnar zivotinja. xD

 

Al to je ucf jebeni nisu borilacke vestine xD

 

 

 

A sta ce tebi to, kineska mistika ti se mesa u hriscansku dogmu.

salu nastranu. Siu lim tao je super sto su stavili, ali su blokovi sranje uradjeni.

Iz 2 razloga. ( samo po meni.

1. Ne prikazuju stavove nogu i kretanje sto je jako bitno.

2. Prikazuju samo jednu varijantu koriscenja bloka.

 

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al to je ucf jebeni nisu borilacke vestine xD

bash sinocj na bf-u seo malo, i pricham sa nekim likovima o borilachkim veshtinama, jedan bokser, a drugi reche da "trenira MMA", i ja kao- shta.. izgleda da i to mozhe da se posmatra kao posebna borilachka veshtina i da se trenira...

 

1. Ne prikazuju stavove nogu i kretanje sto je jako bitno.

2. Prikazuju samo jednu varijantu koriscenja bloka.

 

1. stavovi nogu i kretanje je vishe bitno u TWC-u, (koji uopshte nije tradicionalni, al nije to tema) a sajt nije o njemu, nego o obichnom WC-u.. koliko sam primetio, objashnjeni su u teoriji principi kojima treba da radi borba kada koristish WC, shto je dovoljno za kretanje i stav, jer se borba WC-om zasniva najvishe na instinktu i prirodnim refleksima.

 

2. jebga, isto shto rekoh- sajt je o wing chunu, ne pokriva TWC ili wing tsun. mada mislim da ima gif slike animacije sa dosta stvari i iz ova 2 da sam video na nekom sajtu davno, al me mrzi da trazhim...

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

bash sinocj na bf-u seo malo, i pricham sa nekim likovima o borilachkim veshtinama, jedan bokser, a drugi reche da "trenira MMA", i ja kao- shta.. izgleda da i to mozhe da se posmatra kao posebna borilachka veshtina i da se trenira...

 

To su systemi borilackih vestina moderni trend. Praktichno. Ali bez sireg smisla, tabachina obichna.

I to sportska. Dok ruska Systema( to bi tebi ko hriscaninu moglo da se svidi xD ) i ostale indijske kineske japanske borilacke vestine vec imaju pricu iza sebe.

 

http://www.russianmartialart-serbia.com/

 

U principu ima dosta upliva kineski borilackih vestina, sa porpilcihno ortodoxnom filozofijom sto se tiche pogledom na svet. Mozda ti vise odgovara uz hriscansku doktrinu.

http://www.youtube.com/watch?v=oEWzrogninA...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=chtRdG3H6gU...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=pbvzFXwHJnU...feature=related

 

 

 

 

1. stavovi nogu i kretanje je vishe bitno u TWC-u, (koji uopshte nije tradicionalni, al nije to tema) a sajt nije o njemu, nego o obichnom WC-u.. koliko sam primetio, objashnjeni su u teoriji principi kojima treba da radi borba kada koristish WC, shto je dovoljno za kretanje i stav, jer se borba WC-om zasniva najvishe na instinktu i prirodnim refleksima.

Shinko Chenugovog wing tsunga 2 i po god sam treninga to i imam bogato iskustvo kretanje je jako bitno.

msm ako mi ne verujes dam ti rrukavice napdnem te dvaput i posle 10 godina ima da dobijes po pichici ako nemas dobro kretanje.

 

2. jebga, isto shto rekoh- sajt je o wing chunu, ne pokriva TWC ili wing tsun. mada mislim da ima gif slike animacije sa dosta stvari i iz ova 2 da sam video na nekom sajtu davno, al me mrzi da trazhim...

 

 

Cheungov ili Yip manov wing tsung, u oba su kretanja i stavovi bitni.

To ti je u svakoj vestini bitno.

A posebno kod wing tsunga gde je bitno odrzavanje centralne linije u borbi ili dolazak sa slepe strane.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shinko Chenugovog wing tsunga 2 i po god sam treninga to i imam bogato iskustvo

nerazumem shta bash ovde pishe, ali pretpostavljam da si hteo da kazhesh da si trenirao TWC- tradishnl ving chun (veshtina vilijama cheunga), shto se mnogo razlikuje od obichnog ving chuna, kome je posvecjen ovaj sajt. a i jedno i drugo se razlikuje od wing tsuna.

 

uglavnom, potpuno nebitno, sajt je odlichan da se ljudi upoznaju sa obichnim wing chunom.

http://www.wingchuninteractive.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shinko Chenugovog wing tsunga 2 i po god sam treninga to i imam bogato iskustvo

nerazumem shta bash ovde pishe, ali pretpostavljam da si hteo da kazhesh da si trenirao TWC- tradishnl ving chun (veshtina vilijama cheunga), shto se mnogo razlikuje od obichnog ving chuna, kome je posvecjen ovaj sajt. a i jedno i drugo se razlikuje od wing tsuna.

 

uglavnom, potpuno nebitno, sajt je odlichan da se ljudi upoznaju sa obichnim wing chunom.

http://www.wingchuninteractive.com

 

 

Nije vrat nego sija.

Sve je to isti kurac.

 

Jedva da se u necemu razlikuje. I postoje 2 vrste wing chuna. Cheungov i Yip Manov.

Nista drugo ne postoji. I malte ne su isti. Nego eto cheung posto je zhiv, malo nabija sebi "ime" ko neki veliki majstor. A inache je Yip Manov ucenik

 

Tako da su te price TWC/wc sranje.

\

Wing tsung

Wing Chun

ving tsung

ving chun

etc slichni "nazivi" su samo neuspeli pokushaji spelovanja na engleski kineske reci.

 

shto se mnogo razlikuje od obichnog ving chuna

 

Ne postoji OBICHAN wing tsung, Tradicionalni etc.

Koliko puta treba da ti ponovim.

1. Yip manova skola. To je tradicionalna skola.

2. Cheungova sto je isto to samo eto tu je glavni baja WILIJEM CHEUNG!

3. Sve je to apsolutno isti kurac ne pravi razliku tamo gde je nema.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Wing_Tsun

 

A evo ti ovde to sto ti "delis"

http://en.wikipedia.org/wiki/Branches_of_Wing_Chun

 

jedini originalni izvori. Koji se generalno NE RAZLIKUJU PUNO.

Iti stavovi, isti gardovi, isti blokovi, iste forme ( siu lim tao i cham kju) u svakom chi sao - jedino se razlikuje ko ti daje stepen.

 

I ne seri vise, taman sam se obradovao da znash mozda nesto. Sad mi pricas o toboze nekim razlikama u wing tsungu, vestini o kojoj mogu da ti predajem sto teoretski sto u praksi. 3

 

I FUKUSIRAJ SE NA BITNO - KRETANJE JE U SVAKOJ VESTINI BITNO! TO JE MOZDA I NAJBITNIJA STVAR U SVIM BORILACKIM VESTINAMA POSEBNO ISTOCNIM. A NEMOJ ODMA DA BEZISH NA 15 STRANU I DAM I PRICAS BAJKE O RAZLICITIM WING TSUNGOVIMA.

 

Drzi u pizdu materinu edukuj se malo makar sa vikipedije.

 

a i jedno i drugo se razlikuje od wing tsuna.

 

Ne seri.

a i jedno i drugo se razlikuje od wing tsuna.

Ne lupaj

 

a i jedno i drugo se razlikuje od wing tsuna.

Ne lazi

a i jedno i drugo se razlikuje od wing tsuna.

 

Ne seri.

a i jedno i drugo se razlikuje od wing tsuna.

Ne lupaj

 

a i jedno i drugo se razlikuje od wing tsuna.

Ne lazi

a i jedno i drugo se razlikuje od wing tsuna.

 

Ne seri.

a i jedno i drugo se razlikuje od wing tsuna.

Ne lupaj

 

a i jedno i drugo se razlikuje od wing tsuna.

Ne lazi

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro de sta se ponavljas toliko,pa nismo slepi :)

 

 

Pazi u ovo sto pricham sam toliko siguran da bih mogao svoj kurac na panj da stavim.

A kad znam, znam i da kenja i bulazni te "nisu bitni gardovi, nije bitno kretanje" ili sta vec sto je cista nebuloza.

 

Evo ti imas iskustva sa judo i aikido. PA majku mu primetio si da je u svakoj borilackoj vestini od boksa do rvanja najbitnije kako STOJIS i kako se KRECES.

 

I sad on doso da pametuje imas tu WC i TWC i wing tsung sto su tri razlicite vestine i toboze toliko je razlicito sve tu svasta nesto.

 

A razlicito je samo:

- metodika treninga. Jedni se razgibavaju u sredu drugi u cetvrtak.

- Nacin polaganja. Jedni traze 25 trbusnjaka a drugi 30 na polaganju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...