Jump to content

Blue Öyster Cult


Dead Man Drinking

Recommended Posts

Ja sam se prije nekoliko godina "snabdjeo" njihovom diskografijom u mp3 formatu i sada s vremena na vrijeme izaberem neki album i onda ga preslusavam. Posljednjih dana cesto vrtim "Mirrors".

Njihova prva dva albuma koja sam poslusao su bili "Secret Treaties" i "Fire of Unknown Origin". Oba su me odusevila, bukvalno bolji od boljeg. Plus sto ovaj "Fire of..." ima fenomenalan artwork, pa sam prosle godine sebi izradio majicu sa tim artworkom.

Nakon ta dva albuma kod mene je na red dosao "Agents of Fortune" i nazalost nije mi se ni priblizno dopao kao gorepomenuta dva. Onda sam slusao "Imaginos" i utisak se popravio, iako sam od tog albuma takodje ocekivao vise, mada album u cjelini nije uopste los.

I sada slusam "Mirrors" koji je onako dosta nepretenciozan album, u duhu melodicnog americkog roka, sa nekoliko zanimljivih pjesama.

 

Sve u svemu, u Americi kultni bend, koji cini mi se nema veliku prodju u Evropi.

 

Pri pomenu naziva benda ova pjesma mi prva padne na pamet (logicno :)), pa tako i sada, iako imaju i mnogo boljih od ove.

 

 

...i da spomenem da mi je, kad se pojavio "Opus Eponymous" od Ghosta, prva asocijacija bila bez dileme Blue Oyster Cult. :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, to je i mene zalepilo za Ghost, kad sam u pesmi ritual cuo koliko su oni slusali BOC. :)

 

sto se tice BOC-a njihovu diskografiju verovatno znam napamet. mozda najjacu atomsferu ima cultosaurus erectus. a zivi album on your feet or on your kness je majka zivih albuma. mirror se pitak i "hitican" a u stvari cista depresija, strasan album.

 

p.s.

inace, za mene je najbolji album ikad snimnjen na planeti zemlji - imaginos (logicno :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...