Jump to content

Decapitated


Anno Mundi !

Recommended Posts

preseravanje standardno, jes malo promenio fazon umesto da bude vader za siromašne, probao nešto novo, nije da je ubacio clean refrene ili tako nešto (a i da jeste, njegova stvar), uživo baš deru nenormalno, brišu bulju sa ogromnim procentom "pravih DM" bendova, nema ovde ničega za publiku koja čeka refrene, brejkdaunove i dualne gitarske harmonije. Jedino je vokal malo sterilan al ima i mnogo gorih.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Talvi said:

pa njegov je bend, njegovo ime, može da radi šta hoće. imaš takvih primera koliko hoćeš

Da, nažalost..

1 hour ago, Haos sam ja said:

preseravanje standardno, jes malo promenio fazon umesto da bude vader za siromašne, probao nešto novo, nije da je ubacio clean refrene ili tako nešto (a i da jeste, njegova stvar), uživo baš deru nenormalno, brišu bulju sa ogromnim procentom "pravih DM" bendova, nema ovde ničega za publiku koja čeka refrene, brejkdaunove i dualne gitarske harmonije. Jedino je vokal malo sterilan al ima i mnogo gorih.

Ne znam gde si ih ti sve gledao, ali meni onaj koncert u Domu 2016-e sem par dobrih momenata bio smor samo takav. Gledao sam ih i 2011-e u onom malom klubu ciklon (valjda?), to je bio neuporedivo bolji koncert, em zbog toga što su svirali mahom starije stvari, em što je atmosfera bila jebno paklena!

Ps. mnogo mi bilo drago što nisu mogli da nastupe na Belgrade Metal Meeting-u 2018-e:tongue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nikad nisu bili posebno dobar bend, bili relativno sterilni i dosadni u classic postavi, pa posle tragedije postali još sterilniji, gledao sam ih u Ciklonu i na Exitu, oba puta ništa spec, na Exitu bilo dosadnije. Eto da se ne svađate, sranje bend kako god okreneš.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Demon Seed said:

 

Nikad nisu bili posebno dobar bend, bili relativno sterilni i dosadni u classic postavi, pa posle tragedije postali još sterilniji, gledao sam ih u Ciklonu i na Exitu, oba puta ništa spec, na Exitu bilo dosadnije. Eto da se ne svađate, sranje bend kako god okreneš.

Hmm pa ne bih se baš složio.. Naime, početkom 2000ih ovaj tada mlad i perspektivan bend je trebao da preuzme baklju već istrošenom Vader-u koji je svakako, makar u tom delu sveta, bio na tronu kad je ne samo DM već i celokupni ekstremni metal u pitanju, što je nakratko i uspeo, jerbo prvenac Winds of Creation je zvučao toliko furioznije, svežije, da su matori oldskuleri zvučali kao da su iz srednjeg veka.. Nažalost, barem u mom slučaju, debi ostaje njihov najbolji album, ta sterilnost i hladnoća koju pominješ još više dolaze do izražaja na narednim albumima, ali ti albumi i te kako obiluju sjajnim kako gitarskim umećem tako i neverovatnim talentom pokojnog Vitek-a, pogotovo sjajni The Negation i Organic Hallucinosis, na ovim albumima ima takvih jebenih rifčina, da se svaki put zapitam gde dodjavola nestade Vogg-ov talenat na novijim albumima, ni da prismrde..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ovi ni do kolena Vaderu iz najboljeg perioda, a ne bih ulazio u detalje slona u sobi ove diskusije a to je koliko su pažnje dobili tragedijom koja ih je zadesila, zbog čega Vogg i nije promenio ime benda i zbog čega je i naivan tvoj komentar s početka diskusije kako je bend trebalo da prestane da postoji. Ja ih lično i ne krivim što su zadržali ime jer je sasvim u redu da i nešto dobro izađe iz te tragedije i da iskoriste pažnju koju su dobili time, a pomagali su i novčano povređenog Covana itd. Jbg kevobrt žasu ali eto viš meni je bend lošiji nego tebi a manje mi smeta što ferceraju pod imenom Decapitated no tebi.

Hvaljen nek je Isus, Bog dava, Bog uzima, amin.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi prva dva Vader-a, (pogotovo De Profundis) svakako jesu najbolji albumi kad se sabere celokupna diskografija oba benda i ogroman uticaj na Decap. to neću nikada poreći, ali ako uporediš Vejderove albume iz tog vremena, dakle Litany/Relevations/The Beast Vs. Wings/Negation/Organic mislim da su mladjane kolege bile dobrano ispred po kvalitetu materijala, na stranu to što ja i dalje volim i poštujem Vader daleko više kao bend, pa i te navedene albume.. Što se tiče tragedije, da dobili su veliku medijsku pažnju, ali pre svega u Metal Hammer-u i sličnim magazinima, dok ako si pratio tada malo više ug štampu tj. magazine koji se bave pre svega MUZIKOM, Decapitated je zauzimao dosta pažnje pre svega svojim kvalitetom kao  jedan od najboljih novijih bendova na ekstremnoj sceni.. pa jbg ne bi ih džabe preuzeo tada i dalje veliki Earache..

Share this post


Link to post
Share on other sites

48 minutes ago, Demon Seed said:

Jbg kevobrt žasu ali eto viš meni je bend lošiji nego tebi a manje mi smeta što ferceraju pod imenom Decapitated no tebi.

 

E da, da dodam.. pa upravo u tome i jeste caka, eto tebi bend od starta nije bio ništa posebno, ja Decapitated slušam/volim još od negde drugog-trećeg albuma, dakle mnogo pre te tragedije, tako da mi i te kako smeta šta taj neki bend radi danas.. Da je u pitanju bend koji mi nikada nije ništa značio, tipa Behemoth (kad smo već kod poljaka:wink:), tačno bi me boleo kurac da snime i melocore djentaru..

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 hours ago, HUMAN said:

Hmm pa ne bih se baš složio.. Naime, početkom 2000ih ovaj tada mlad i perspektivan bend je trebao da preuzme baklju već istrošenom Vader-u koji je svakako, makar u tom delu sveta, bio na tronu kad je ne samo DM već i celokupni ekstremni metal u pitanju, što je nakratko i uspeo, jerbo prvenac Winds of Creation je zvučao toliko furioznije, svežije, da su matori oldskuleri zvučali kao da su iz srednjeg veka.. Nažalost, barem u mom slučaju, debi ostaje njihov najbolji album, ta sterilnost i hladnoća koju pominješ još više dolaze do izražaja na narednim albumima, ali ti albumi i te kako obiluju sjajnim kako gitarskim umećem tako i neverovatnim talentom pokojnog Vitek-a, pogotovo sjajni The Negation i Organic Hallucinosis, na ovim albumima ima takvih jebenih rifčina, da se svaki put zapitam gde dodjavola nestade Vogg-ov talenat na novijim albumima, ni da prismrde..

da ne dolivam ulje na dobro poznatu vatru, ali u vreme Decap nesreće Behemoth su već izdali The Apostasy i bilo je vrlo jasno ko preuzima tu baklju :mhihi:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 hours ago, Talvi said:

da ne dolivam ulje na dobro poznatu vatru, ali u vreme Decap nesreće Behemoth su već izdali The Apostasy i bilo je vrlo jasno ko preuzima tu baklju :mhihi:

Ne dolivaš ulje na vatru, to je činjenica, Behemoth je u tom nekom periodu doživeo komercijalni uspeh koji su ovi bendovi mogli samo da sanjaju.. nažalost

6 hours ago, Grobodan said:

Litany najbolji Vader ccpk

Razbijački je to album, i svakako jedan od najboljih posle 2000ih, ali ako se uporedi sa prvih par Vejderovih albuma poprilično je jednodimenzionalan, Peter je izgleda isuviše hteo da napravi Reigh In Blood 21-og veka.. lep pokušaj:wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...