Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

E ja sam sad 3. godina i ne znam sta cu upisati. Neke opcije su istorija na Filozofskom, ETF (ili nesto slicno) i jos dosta toga. :) U principu o hlebu i ne razmisljam preterano. :D

ЕТФ само ако си спреман мноооооого да радиш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha :) Imam ja jos godinu dana, pa ce se iskristalisati do tada. :D

Za ucenje na etf-u znam, posto mi je buraz na tom faksu. Dao sam primer dve krajnosti, zato sto je Istorija ono sto volim, a etf ono sto bi mozda upisao zbog posla i hleba. :) Naravno ima jos dosta mogucih izbora izmedju ta dva, tako da cu odluciti. Jedini problem kod etf-a je to sto mi zbog mnogo ucenja ne ostavlja bas mnogo vremena za hobije i slicne stvari. :)

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro, cuo sam da je etf puno laksi od kad su reformisali nastavu, nacin ocenjivanja itd, puno laksi nego sto je bio pre par godina, neuporedivo vec prolaznost

moguce da imam pogresnu informaciju, ali to je ono sto sam ja cuo

naravno, to ne znaci da je sad zajebancija i da ne mora da se radi, samo da nije ni blizu onako uzasno tezak kao sto je bio nekad

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne rece mi koje su to velike mogucnosti sa sv knjizevnosti? ili je bila neka fora

E, заборавих. Сестра ми је причала да је свако кога она зна, а да је завршио светску књижевност, добио добар посао у некој новинској кући, углавном у секцијама које се баве културом, а да се они који завршавају журналистику на, нпр. ФПН тешко запошљавају.

 

На ЕТФу су прве две године ужас, после лаганица. Мада, ако се ради, може се све. Познајем лика који га је уписао из Филолошке, па му солидно иде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, заборавих. Сестра ми је причала да је свако кога она зна, а да је завршио светску књижевност, добио добар посао у некој новинској кући, углавном у секцијама које се баве културом, а да се они који завршавају журналистику на, нпр. ФПН тешко запошљавају.

 

ok, lepo je to cuti. mislim, za studente knjizevnosti, a za fpn-ovce, jebiga :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A slažem se sa tobom Varže za "pravo".

 

Većina studenata koje znam i koji studiraju pravo, su ono upisali, zato što nisu imali ideju šta da upišu, pa ono... ajde kao ću da budem advokat. Pa se posle smore zbog bubanja.

U stvari, možda je i to prirodna selekcija... sve nemaštovito strpati u isti koš. :):P

 

Naravno, ima sigurno i ljudi kojima je advokatura u krvi, ali takvi su retki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većina studenata koje znam i koji studiraju pravo, su ono upisali, zato što nisu imali ideju šta da upišu, pa ono... ajde kao ću da budem advokat. Pa se posle smore zbog bubanja.

U stvari, možda je i to prirodna selekcija... sve nemaštovito strpati u isti koš. :):P

Наравно да већина упише јер не зна шта би друго, знају да ће успети да улетети на једно од 1500-1600 места.

 

факултет је за пичкице.

Тако је! Навијајте за Вождовац!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bi nekog upoznala i na skandinavistici? :mhihi:

 

Vec jesam, iako nisam sa te katedre. (: Da li se to racuna? :D

 

факултет је за пичкице.

 

Oh, pa hvala na komplimentu :):):):):)

 

A slažem se sa tobom Varže za "pravo".

 

Većina studenata koje znam i koji studiraju pravo, su ono upisali, zato što nisu imali ideju šta da upišu, pa ono... ajde kao ću da budem advokat. Pa se posle smore zbog bubanja.

U stvari, možda je i to prirodna selekcija... sve nemaštovito strpati u isti koš. :):P

 

Naravno, ima sigurno i ljudi kojima je advokatura u krvi, ali takvi su retki.

 

word.

Pravo je tako nekreativna studija :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ovde svi nesto kritikuju pravni i ljude tamo, pa moram malo da branim svoj fax. Tacno je da dobar deo ljudi koji tamo dodje upise zato sto ne zna sta bi drugo. Da budem iskren, i moja prica je donekle slicna, tj imao sam ideju sta bih upisao (istorija, filozofija ili mozda psihologija) ali nekako razmisljajuci o tome sta cu posle faxa shvatim da nema leba od toga, jer mi je rad u prosveti, koji bi me cekao, dno dna. I ajde onda na prava. Nisam imao ideju sta me ceka, kao ni najveci deo ljudi koji upise pravo. Jednostavno, pravo je jedna specificna pojava, sa kojom svi donekle imaju kontakta u zivotu, ali najcesce povrsno, pa je onda i predstava o pravu povrsna. Kaze se da je pravo suvoparno i dosadno islicno. Ovo, bar po mom misljenju nije tacno. Pravo je jedan normativni sistem, kao i moral ili obicaji, i regulise odredjene drustvene odnose. Kao takvo, pravo je neposredno, po svojoj sustini, upuceno na konkretni zivot, i samim tim je zanimljivo noliko koliko i drustveni odnosi koje regulise. Pravo kao normativni sistem regulise raznorodne drustvene odnose, pa samim tim je raznovrsno. Imas ustavno pravo, koje fakticki pravno uoblicava politicki zivot, gradjansko (tj sire gledano privatno) pravo koje regulise imovinske i odredjene licne odnose izmedju pojedinaca, pa medjunarodno pravo koje regulise medjudrzavne odnose itd. Sad svakako ima stvari koje su dosadne (npr meni je ustavno pravo bio smor teski, 550 strana bubanja i bubanja), ali me ne moze niko ubediti da je gradjansko pravo dosadno, toliko jedna mastovita grana prava, sa toliko mnogo instituta, tako zivotna, grana prava koja zahteva razumevanje i povezivanje, a ne samo suvo bubanje. Ne kazem sad da je pravo najbolja stvar u zivotu, ali da itekako moze da bude zanimljivo, moze. Ja kad sam upisao prava mislio sam da cu se smarati na faksu, a sad da bira sta da upisem, odmah bih upisao prava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...