Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

kako volim tako te sajber duhovite ljude............

jel ti jedes govna tako i kad pricas sa covekom u lice ili samo siris muda kad znas da si bezbedan?

ja mislim da je ovo drugo,nema sanseda si tako duhovit i u realnosti,ovde mozes tako malo po netu da glumis lakrdijasa,sta te boli kurac. jel da? ili gresim? jel kenjas tako kad odes na tekmu da se kacis na ogradu i urlas kao zivotinja? majmun klasican!

 

Ne, uvek kenjam kad se neko prima na to, zabavno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako bi bilo da probas sa upisom sledece godine, recimo psihologije sednes i ucis i bas da razvalis i probas da upadnes na budzet?

Dotle nadji neku sljakicu cisto da ne trosis vreme uzalud, pa skupis i kinte nesto ako nista drugo da imas makar deo para da ako nista drugo upadnes kao samofinansirajuci?

Imas informator na Filozofoskom imas i njihov sajt, raspitaj se kakvi su uslovi?

Imam utisak da ti nekako hoces da upises i pored interesovanja filozofiju tipa samo da upises nesto, tako da dobro je rekao Andrija gore, sedi i razmisli dobro :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako bi bilo da probas sa upisom sledece godine, recimo psihologije sednes i ucis i bas da razvalis i probas da upadnes na budzet?

Dotle nadji neku sljakicu cisto da ne trosis vreme uzalud, pa skupis i kinte nesto ako nista drugo da imas makar deo para da ako nista drugo upadnes kao samofinansirajuci?

Imas informator na Filozofoskom imas i njihov sajt, raspitaj se kakvi su uslovi?

Imam utisak da ti nekako hoces da upises i pored interesovanja filozofiju tipa samo da upises nesto, tako da dobro je rekao Andrija gore, sedi i razmisli dobro :pivopije:

Slazem se,ipak ti se samo radi u profesiji u zivotu radi.Bolje iskuliraju jednu god da ne prodjes ovako

 

unemployment.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da budeš drzak, odje ljudi pametnim savjetima oće da ti pomognu.

Moj savjet bi ti bio da sačekaš da ti se ta želja slegne (govorim ti iz ličnog iskustva, eo prelistaj koju stranicu viđećeš da sam se i ja raspitivao za filozofiju) jedno nedjelju dana, pa hladne glave odluči.Odustao sam od filozofije zbog navedenih razloga, i odlučio se za komšiluk, filolođiju.

U svakom slučaju je švedski isplatljiviji od filozofije, ali generalno isplativ? :haha: Ako se fino snađeš. Ili se ubij od učenja i ušlihtaj se apsolutno svima, da ti dobro dođe kad budeš hteo gore negde da se zaposliš (pošto ćeš ovde teško imati leba od toga, sem ako te usere). Šta misliš da ja radim? :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

Više sam mislio na one druge razloge, nenormalan kadar, nenormalni ljudi koji izlaze odatle (ljudi koje ja poznajem, naravno čast izuzecima ;)), nedovoljno interesovanje sa moje strane, kao i mogućnost da sve što me interesuje o filozofiji saznam sam iz knjiga i putem interneta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako bi bilo da probas sa upisom sledece godine, recimo psihologije sednes i ucis i bas da razvalis i probas da upadnes na budzet?

Dotle nadji neku sljakicu cisto da ne trosis vreme uzalud, pa skupis i kinte nesto ako nista drugo da imas makar deo para da ako nista drugo upadnes kao samofinansirajuci?

Imas informator na Filozofoskom imas i njihov sajt, raspitaj se kakvi su uslovi?

Imam utisak da ti nekako hoces da upises i pored interesovanja filozofiju tipa samo da upises nesto, tako da dobro je rekao Andrija gore, sedi i razmisli dobro :pivopije:

nije meni cilj da upadnem na budzet,cilj mi je samo da upadnem.......

pazi,sacekao bih ja godinu dana,ali ja sam 89.godiste pa sve i da upisem sad nesto,kasnim 2 godine.

ne vara te utisak,u pravu si. razmisljam brate vec godinu dana,nisam jos nacisto da hocu da upisem,zato se i raspitujem,da cujem sta kazu ljudi koji studiraju. imam insformator ali tamo ne mogu da procitam misljenja ljudi koji su tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam se nista raspitivao,juce mi je to prvi put u zivotu palo na pamet i eto tako sam jednostavno u jednom danu resio sta cu da radim narednih 5 i vise godina.........

pitam ga za informacije kojih nema na sajtu i u informatoru! sigurno ne pise na sajtu koja pitanja su bila prosle godine. a bogami nisam video ni da pise nesto o konkurenciji i sa koliko bodova se upada!

sta se ti ubacujes uostalom? nista ja tebe nisam pitao.

sta,sad si ti kao ispala pametna posto si mi dala informaciju da ima informacija na sajtu,a ja debil jer za to do sad nisam nikad cuo? na razumem..........

Uuu jeee...!!! K'o da sam ti glavu skinula. :rolleyes:

Cuvaj zivce za fakultet. :da:

 

Sa sajta fakulteta.

 

http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/predlog_broja_studenata

 

ПРИЈЕМНИ ИСПИТ ЗА ОСНОВНЕ АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ У 2010/2011. ГОДИНИ

 

Пријемни испит за упис на сваку од студијских група Филозофског факултета састоји се од теста опште информисаности и теста знања.

ТЕСТ ОПШТЕ ИНФОРМИСАНОСТИ

 

Садржи питања из разних области људског знања. Ради оријентације, следи неколико примера из разних тестова опште информисаности.

ПРИКАЖИ ПРИМЕРЕ

Дужина од једног инча износи:

a. око 1 cm г. 9.61 cm

б. oko 2.5 cm д. 60 cm

в. oko 5 cm ђ. 0.91 cm

 

КАРБОН, ДЕВОН, СИЛУР, ЈУРА су термини из области:

a. агрономије г. географије

б. геологије д. астрономије

в. филологије ђ. метереологије

 

Шта је учинио Прометеј, и стога био осуђен на вечне патње?

a. имао љубавну аферу са Зевсовом женом

b. несмотреном вожњом Хелиосовим кочијама изазвао сушу на Земљи

c. убио Немејског лава, миљеника богова

d. научио људе да пале и одржавају ватру

e. одбио Херино удварање

f. ништа није учинио, страдао је због лепоте која је изазвала завист богова

 

Пенелопа је симбол:

а. распусне жене г. добре домаћице

б. пословне жене д. верне жене

в. љубоморне жене ђ. лоше мајке

 

Збирка тестова опште инфомисаности из претходних година може се купити у скриптарници Факултета (књижари Stylos-а), која се налази у сутерену Филозофског факултета. Задаци из ове збирке неће бити на пријемном испиту.

ТЕСТ ЗНАЊА

 

полаже се писмено и специфичан је за сваку студијску групу. Изузетно, за упис на студијску групу Филозофија не полаже се тест знања већ кандидати добијају теме које треба да обраде у форми есеја. Наведени су само основни елементи програма по којима ће се кандидати припремати и полагати пријемне испите. Уже тематске целине су одређене у уџбеничкој литератури.

 

Филозофски факултет не организује припремну наставу за полагање пријемног испита.

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немој филозофију! Не због немогућности да нађеш посао, већ је квалитет наставе на веома ниском нивоу. Једино ако хоћеш у Нови Сад. Требало би да је тамо мало боље.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nights blood,ali ja znam sve to sto si napisala.........kazem ti da imam informator i test opste informisanosti,a hteo sam samo da cujem sta ima da kaze neko ko studira to.

 

nije mi bila namera da uvredim nekoga,izvinjavam se na burnoj reakciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mlatim praznu slamu?! ma pusite mi kurac vi svi sto mi se javljate a ne govorite nista pametno,nego tu nesto kenjate i podjebavate! pitao sam lepo dal neko moze da mi pomogne,ko moze nek se javi,ko ne moze neka ne njake bezveze i jebite se materi! sta ocete? ne pitam vas nista,tesa mi odgovara na sta moze i zdravo,ne ometam vas nista i nemoj da se mesate........ aj,u kurac! jel vam smetam nesto?

 

Moj prvi post je bila sala, izgleda neuspela. :pivopije:

jebiga,neuspela.......ja to nisam tako shvatio. :mrgreen:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slučaju je švedski isplatljiviji od filozofije

 

ja sam ubedjen da je studiranje filozofije najisplatljivija stvar koju mozes da studiras cak i tom ekonomskom smislu,samo bitno je da budes dovoljno inteligentan da to shvatis.znam lika starijeg od mene bivseg gastarbajtera kome su idoli arkan,legija,dragan markovic palma,zeljko mitrovic,miskovic i svi bogatasi,kriminalci,politicari,tajkuni.i sto je interesatno i lik je upisao filozofiju.kada sam ga pitao zasto si ti upisao filozofiju on mi odgovorio "pa ovako ja sam oduvek bio opsednut imanjem novca,materijanih bogastava i oduvek me je opsedalo vecno pitanje kako od nicega stvoriti nesto,odnosno kako stvoriti novac i postati bogat.i ja sam onda zato upisao srednju ekonomsku,i isao sam nju 4 godine i ucio sve sto te tamo uce.i na kraju zadnja godina srednje skole i ja pitam profesora "pa dobro cetri godine me ucis kako se upravlja sa novcem i sve to ali ajde sada me nauci kako da ja stvorim taj novac?" profesor mi je odgovorio da neznam kako da stvori novac.onda sam shvatio da skola nije za mene.pa sam otisao u nemacku i tamo radio par godinu u nadi da cu da zaradim kes.ali ni to nije islo,pokusavao sam,pokusavao i na kraju da nikada ovako necu da zaradim nista veliko.i onda sam imao problem,dosao sam do tacke u zivotu kada se covek zapita oko svega toga.i zato sam se vratio u srbiju u upisao filozofiju jer ovde leze odgovori na sva pitanja pa i na to kako stvoriti iz nicega nesto".covek je isao prvu godinu sa mnom,pa je zamrzo i vratio se tome da bude gastarbajter.ali poenta onoga sto prica ostaje.onaj je stvarno pametan i ko uspe da skonta vecne istine univerzuma tome ce najmanji problem biti da stvori velike kolicine novca

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...