Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

nije meni cilj da upadnem na budzet,cilj mi je samo da upadnem.......

pazi,sacekao bih ja godinu dana,ali ja sam 89.godiste pa sve i da upisem sad nesto,kasnim 2 godine.

ne vara te utisak,u pravu si. razmisljam brate vec godinu dana,nisam jos nacisto da hocu da upisem,zato se i raspitujem,da cujem sta kazu ljudi koji studiraju. imam insformator ali tamo ne mogu da procitam misljenja ljudi koji su tamo.

 

Nikad nije kasno, ako nesto zaista zelis :da:

Ugledaj se na Bizmarka, covek se popeo do vrhunca moci sa 50 godina :mrgreen:

Ako imas para za samofinansiranje, upisi psihologiju sada kada krene upis pod uslovom da to volis i interesuje te, a rekao si da te interesuje :da:

Mada koliko cujem psihologija nije bas laka - moraces dosta i dosta da radis, oni non stop imaju neke projekte i radionice, i sve im se ocenjivalo kroz seminare jos pre Bolonje :mrgreen:

To je neki moj savet, a ti razmisli, raspitaj se jos i informisi i prelomi :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za ljude sa filološkog:

Kol'ko ste se spremali za prijemni i koliko ste bodova imali? Imam solidno predznanje ali sam se slabo spremao iz knjige, uglavnom sam samo testove radio. Odstupaju li ikad od šablona starih testova na prijemnom? Počinje frka da me hvata, dajte neki confidence boost. :haha:

Edited by Andrija Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta hoces da upises. Ako ti nije frka da imas 3 boda manje-vise, onda je okej da se spremas samo iz testova. Ja sam se spremala 11 dana, ali ja sam olicenje nerada i kampanjstva :haha:. Na stranu to, imala sam dobro predznanje iz srpskog, a engleski skoro pa nisam ni spremala.

 

Imas jos i-ha-ha vremena da prodjes i kroz knjigu, moja preporuka ti je da radis testove i knjigu paralelno. Sve te tipove pitanja da procitas u knjizi, cisto da budes spreman ako daju neku drugu varijantu istog, da se ne sjebes bezveze. Sto se tice engleskog - samo testovi, nije kao da imas neke spec knjige, gramatika je gramatika.

 

Obrni, okreni, na konju si, nema zasto da te hvata panika. ;)

 

I Piramida je sranje, 50din za razvodnjeni soc, napolje iz kuce. Radije cu da popijem kafu kod tetkice ili pivo u parku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' usvojen onaj zakon da budzet na svim fakultetima bude 48 bodova?

ne ali bice narednih dana,sigurno ce biti 48 bodova uslov za budzet,veruj mi ipak su moji na vlasti :mrgreen:

 

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/193172/Obradovic-Za-upis-naredne-godine-studija-potrebno-48-bodova

Edited by Djilas Spasitelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mina - upisuje skandinavistiku :haha:

 

I Piramida je ok zimi kad nemaš gde drugde. A kad je lepo vreme, mi idemo u Park. :haha: (ne park, već Park, kafanu XD)

 

@Andrija, nesrećo, upisuješ katedru gde ti treba mnoooogo bodova, prioni na posao! A još su smanjili mesta, 3 boda ti mogu mnogo značiti. Pročitaj barem celu gramatiku srpskog. Za nedelju dana je pređeš celu detaljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta hoces da upises. Ako ti nije frka da imas 3 boda manje-vise, onda je okej da se spremas samo iz testova. Ja sam se spremala 11 dana, ali ja sam olicenje nerada i kampanjstva :haha:. Na stranu to, imala sam dobro predznanje iz srpskog, a engleski skoro pa nisam ni spremala.

 

Imas jos i-ha-ha vremena da prodjes i kroz knjigu, moja preporuka ti je da radis testove i knjigu paralelno. Sve te tipove pitanja da procitas u knjizi, cisto da budes spreman ako daju neku drugu varijantu istog, da se ne sjebes bezveze. Sto se tice engleskog - samo testovi, nije kao da imas neke spec knjige, gramatika je gramatika.

 

Obrni, okreni, na konju si, nema zasto da te hvata panika. ;)

Haha, hvala ti na podijeljenom iskustvu, definitvno ću krenuti sa takvim režimom rada, knjiga + testovi.

Upisujem skandinavistiku kao što vidiš. :D

 

@Andrija, nesrećo, upisuješ katedru gde ti treba mnoooogo bodova, prioni na posao! A još su smanjili mesta, 3 boda ti mogu mnogo značiti. Pročitaj barem celu gramatiku srpskog. Za nedelju dana je pređeš celu detaljno.

Znam, kreten klasični. :no:

I sve tobož krećem ozbiljnije, al' počinje ljeto, sve teže i teže da se sjedi u kući. Vidim kako sam krenuo da ću i ljeta 2011. spremati prijemni. :udri:

Računam da mogu ukupno lagano da imam 80 bodova, iz srednje imam 36,4. Koja bi mi bila neka safe zona za upis? Oko 80 pretpostavljam? Na budžet naravno ne ciljam jer sam strani državljanin.

Nema više izlazaka do 29-og, upis je imperativ! :D

Edited by Andrija Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam neki informaciju da se sad na filoloskom racuna

prosek(ne mnozi se puta 2)+ocene iz eng,srp ili drugog stranog predmeta(sve cetiri godine)+prijemni

da li je to tacno?

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste. Pa kako misliš da imam 36 bodova. :haha:

Izglasi se kao Srbin. :mhihi:

Za 800€ razliku ima da se izjasnim kao židov ho ho ho

Što se toga tiče moram zvati fakultet i raspitati se, majka mi ima srpsko državljanstvo, pa ako može nešto preko toga da se sredi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam neki informaciju da se sad na filoloskom racuna

prosek(ne mnozi se puta 2)+ocene iz eng,srp ili drugog stranog predmeta(sve cetiri godine)+prijemni

da li je to tacno?

 

Mito, nećeš valjda filološki? :haha:

 

Što se toga tiče moram zvati fakultet i raspitati se, majka mi ima srpsko državljanstvo, pa ako može nešto preko toga da se sredi. :D

 

Mogu da pitam ortakinju ako hoćeš kako je ona sredila, pošto ima CG državljanstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaawww, kad citam ova studentska posla, oci mi zasuze, pozelim da ponovo osetim adrenalin koji sam osetila trazeci svoje ime na spisku... i to prvo ispod crte, da ne izbaskuziram :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Holanđanka - Mene briga da l' će rangirati budžetlije ili ne, ja pucam na prosek preko 9,00. Mada valjda hoće, neko reče da je istaknuto obaveštenje na svim oglasnim tablama. Ili bi trebalo da je istaknuto. Ali će rangirati u okviru grupe, tako da ni nemaš neku preveliku konkurenciju. :haha:

 

@Andrija - nadam se da će ti biti dovoljno 80, ali ti spremaj prijemni kao da planiraš 90 :P

Ako ti treba pomoć, javljaj. ;)

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

blago tebi kad pucas na prosek, meni to nije bitno sve dok mi holandski dobro ide :P trebalo bi da rangiraju po ESPB-cudima, ne po proseku. tako pise na onoj tablici u prizemlju, nigde se ne spominje prosek, vec bodovi. a realno, to sto pise na faxu menjaju svakog drugog dana, tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj molim te kad stigneš, dosta bi mi pomoglo pošto baš ništa o tim procedurama i mogućnostima ne znam. :pivopije:

 

Ae, čim prije. Ako ti ne javim za 2-3 dana, podseti me slobodno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...