Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Нека. Његово објашњење Монтескеја ми одагнава сваку жељу да то купим. :lol:

 

Nisi ti uponznao profu sa linka ispod :mrgreen::

http://www.fpn.bg.ac.rs/nastavnici-i-saradnici/vanredni-profesori/dr-milan-petrickovic/

 

Cudak zivi, cist filozof i teolog(zavrsio 2 faxa btw, koja tacno ne znam on to kaze).Steta sto nemam neke njegovu knjigu pri ruci al bi voleo da si cuo neku njegovu definiciju recimo socijalnog rada:) To je da se covek zamisli stvarno.

Ako imas vremena svrati na neko njegovo predavanje predaje samo S smeru u 1oj i 4oj godini mislim.Jedinstevno iskustvo :twisted:.

 

Edit: Evo nesto od njega:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:kxkHN5pg_AkJ:www.fpn.bg.ac.rs/wp-content/uploads/2010/05/37-Prof.-dr-Milan-Petri%C4%8Dkovi%C4%87-Sloboda-ljudskog-samopreobra%C5%BEavanja-negacija-milosr%C4%91a-u-socijalnom-radu.pdf+dr+milan+petrickovic+knjiga&cd=1&hl=en&ct=clnk&client=firefox-a&source=www.google.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Schneider

Мој фаворит за сада је Чупић.На предавањима прича разне глупости а 2/3 његових уџбеника су фусноте и цитати.Лекција о Кантовом одређењу морала од 3 стране,од тога 2 стране цитат Канта. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

drzava treba da placa nekom da studira prava

:da:

 

 

Ahahah, možda sam ja zainteresovan, živo me zanima da vidim šta Volter i Paskal imaju zajedničko :haha:

 

У мојим уџбеницима се помињу Гроцијус, Монтескје, Паскал, Волтер, Аристотел, Платон и још много њих. Углавном се ради о њиховим разматрањима о држави, рату итд.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

citam u novinama da su povecane skolarine na skoro svim faksevima...gledam cene,al sam se ismejao na rudarsko-geoloski,45000 cena...ja mislim da je to ubedljivo najmanja skolarina u srbiji...toga nema u ns,pa mi zanimljivo...verovatno puskom teraju da se neko upise,kao u ns sto vilama nateruju ljude da upisu tehnoliski i na matematickom da upisu fiziku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Познајем доста људи који су на РГФ. Пре је био јако тежак, па се нико живи није уписивао. Сад је 'ладовина, али и даље муку муче са бројем студената.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se razmisljao nesto oko tog RGF-a, jer sam pricao sa covekom koji je menadzer u Holcim Srbija, recimo u Cementari Holcim - Popovac, kod Paracina, je ogromna potraznja za tim kadrom (Geolozima, uopste sa RGF-a), dovode Rumunske studente koji samo sto zavrse taj fax, i imaju platu preko 2000 evra recimo. Kod nas. Al opet, ovamo sam cuo da je fax dosta tezak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se razmisljao nesto oko tog RGF-a, jer sam pricao sa covekom koji je menadzer u Holcim Srbija, recimo u Cementari Holcim - Popovac, kod Paracina, je ogromna potraznja za tim kadrom (Geolozima, uopste sa RGF-a), dovode Rumunske studente koji samo sto zavrse taj fax, i imaju platu preko 2000 evra recimo. Kod nas. Al opet, ovamo sam cuo da je fax dosta tezak...

 

RGF je težak i dugačak fakultet, a ponovo veoma rizičan pri završetku. Ako nadješ posao u inostranstvu možeš biti lepo plaćen ali ako sve propadne i ostaneš u Srbiji jako teško možeš doći do posla u struci, a i taj posao u Srbiji je nikako plaćen sa znanjem koje imaš kada završiš taj fakultet.

 

citam u novinama da su povecane skolarine na skoro svim faksevima...gledam cene,al sam se ismejao na rudarsko-geoloski,45000 cena...ja mislim da je to ubedljivo najmanja skolarina u srbiji...toga nema u ns,pa mi zanimljivo...verovatno puskom teraju da se neko upise,kao u ns sto vilama nateruju ljude da upisu tehnoliski i na matematickom da upisu fiziku...

 

Ovde fizika i matematika imaju sasvim dobar broj studenata, i skoro uvek je dobar odziv. Izgleda da prirodne nauke nisu za ravničarski mentalitet.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se razmisljao nesto oko tog RGF-a, jer sam pricao sa covekom koji je menadzer u Holcim Srbija, recimo u Cementari Holcim - Popovac, kod Paracina, je ogromna potraznja za tim kadrom (Geolozima, uopste sa RGF-a), dovode Rumunske studente koji samo sto zavrse taj fax, i imaju platu preko 2000 evra recimo. Kod nas. Al opet, ovamo sam cuo da je fax dosta tezak...

 

Сви које знам без проблема су стигли до четврте године.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se razmisljao nesto oko tog RGF-a, jer sam pricao sa covekom koji je menadzer u Holcim Srbija, recimo u Cementari Holcim - Popovac, kod Paracina, je ogromna potraznja za tim kadrom (Geolozima, uopste sa RGF-a), dovode Rumunske studente koji samo sto zavrse taj fax, i imaju platu preko 2000 evra recimo. Kod nas. Al opet, ovamo sam cuo da je fax dosta tezak...

 

ma idi begaj :haha: sve se ubiše od davanja posla geolozima :haha: moj drug je završio RGF u roku (sa visokim prosekom) i dve godine nije mogao da nađe posao (poslao CV na par stotina adresa/konkursa) i sad radi u jednom državnom preduzeću (za mizernu platu) i to preko veze :meshuggah: a 10% njegovih kolega sa faksa radi u struci - svi ostali su prihvatili bilo koji posao samo da se radi nešto.....2000€ :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes ti da mislis sta hoces, ali tako mi je receno, drugov otac je zamenik generalnog direktora, upao je u pricu kada smo drug i ja raspravljali za fakultete. Preterao sam sa 2000 evra, nije toliko pocetnicima, vec seniorim, koji tu rade vec. Sad veruj ili ne veruj. Ima par starijih geologa koji su tu samo da poducavaju ove sto dolaze, jer vecina nema pojma u praksi sta da radi.

 

Btw, pricam o Holcim Srbija, kompanija koja dolazi iz Nemacke/Svajcarske i najveci je proizvodjac cementa u evropi. Potrebno je perfektno poznavanje engleskog jezika i po mogucstvu Nemackog... Kakva firma, takve plate.

 

Jedino je sranje, sto je cementara spala sa 2500 radnika, na 400.

Edited by Shinigamy91

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...