Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

:haha:

Rektor :haha: Branko je kralj, mislim da taj covek ne zna gde se nalazi. To je jedan od onih profoesora koji su u stanju da udju u praznu ucioniucu i krenu da predaju, kao da su u punoj.

Poslednja reč koju bih upotrebio da opišem takvu osobu je "kralj", izraz kao što je "tehnološki višak" mnogo ranije pada na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urušavanje obrazovnog sistema je ovde počelo još pre 90 godina, još je Rajs pisao o tome. Citiram: "Sve je više mladih gurano na studije, umesto da su od njih stvarani poljoprivrednici znalci svog posla i vešte zanatlije koji bi mogli da prerastu u industrijalce. Umesto da sve više razvijate osnovnu i poljoprivredne škole, svaki gradić je dobio "gimnaziju".

Па ти живи у Србији од пре 90 година. Неће да може то тако у двајеспрвом веку. Ако 'оћеш да живиш од плодне земље онда ти треба високообразовани кадар у областима пољопривреде и биотехничких система. И наравно Змај, Раковица и ИМТ.

 

Огроман број радника се већ данас може заменити техничким системима и роботима. Људи треба да уче да раде оно што машине (још увек) не могу. Брање кукуруза не спада у ту категорију. Можда ће и хирурге заменити до средине века.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E baš sam hteo nekoga da pitam koliko košta bežična tastatura i da l' vredi tih para. Odgovaraj, mašinko.

 

Vredi ako ti je monitor blizu kreveta ili ako nemas neki veliku sto(na kome je uvek nered), a nije nesto puno skuplja od neke normalne tastature.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas do 3k da nadjes sasvim decent bezicnu tastaturu. E sad, fora je u tome sto sa tim tastaturama dobijas i receiver za istu, pa je malo problem ako imas nesto (kao sto ja imam metalnu gredu ispod stola) sto blokira opticki signal, moras da je drzis u nemogucim polozajima da bi radila...

Nemoj da je uzimas ako ti krevet nije blizu stola, to je jedino cemu sluzi.

I da, ako si histerican korisnik racunara, ne uzimaj bezicnu niposto.

 

EDIT:

Model je Logitech MK320, i to je samo temporary zamena za Roccat Valo, dok se ne skupe novci, i ne izvali greda ispod stola.

Edited by ~HaVoC~
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada sam je ja kupila bila je 3200 u winwinu :)

 

kada sam je ja kupila bila je 3200 u winwinu :)

 

kada sam je ja kupila bila je 3200 u winwinu :)

 

kada sam je ja kupila bila je 3200 u winwinu :)

 

kada sam je ja kupila bila je 3200 u winwinu :)

 

kada sam je ja kupila bila je 3200 u winwinu :)

 

kada sam je ja kupila bila je 3200 u winwinu :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

lololol kol'ko fejluje forum :S

@Egzistencijalni sumnjas u mene, cccc, to od tebe nisam ocekivala, a-a...

inace, ja cu padnem ovu matematiku, djukic je zastrasujuc krajnje, dzaba meni radojevica i matematicke gimnazije kad je ovaj idiot, blago receno ;S

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јооој, колико сере човек! У прве две реченице је толико лажи изнео, да то није нормално. И, наравно, сад ће народ да прогута ту причу и студенти ће да испадну говнари! И то само зато што нико не зна шта се тамо дешава. Свака њему част на мирноћи и сталожености, али зашто се не би чула и друга страна?

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=10&dd=27&nav_category=12&nav_id=552885&fb_source=message

 

Овај човек, очигледно, живи у неком филму.

Edited by Јарослав
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Оставио сам коментар на том линку:

 

Gospodin Kovačević, očigledno, živi u nekom filmu. Prvi je bio tu kada su blokade počele, a sada se ograđuje od svega toga. Svaka materijalna šteta izazvana je njegovim netačnim komentarima na račun protesta i blokada. Niko nikoga ne drži kao taoce, i svakome ko to želi je omogućena puna sloboda kretanja po fakultetu, što pokazuje i to da šalteri studentske službe rade neometano. I ako već sve prebacuje na državu, i fakultete smatra državnim vlasništvom, odakle njemu onda pravo da potražuje naknadu štete? I, možda najbolje, pitanje je zašto nam je onda uopšte rektorat i potreban?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...