Jump to content

Neke muzičke prodavnice


Shuma

Recommended Posts

Onda ja mora da smrdim, posto me je lik gledao ko da sam mu silovao kevu... :mrtav: Brate kad god da sam usao tamo, lik je sve radio s'ku*ca , a na pola radnog vremena napusti radnju, cirka pivo u onom kaficu ispred, i mogucim musterijama iz tri lepe govori govori: sta ti treba? A mozda je tako i bolje nego da ti se uvlaci u bulju i da gleda samo da ti uvali najgore govno. Al da lik nije za posao, stvarno nije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Sale (taj iz Artista) je bre najgotivniji lik...prema meni je uvek bio cool i uvek mi je davao da probam sta god hocu i koliko god hocu...iako sam tamo kupovao samo po jedan komplet zica na svakih mesec-dva dana :) ...tj. i nisam bio neka musterija...ali sam zato par godina potom zbog njegovog opustenog stava sve sto mi je trebalo od opreme uzeo preko Artista...sada smo inace dobri prijatelji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,

 

ako niste znali Mitros je poceo ozbiljno sa radi Ibaneza.Stiglo im je dosta modela,kazu bice super cene posle praznika.

Od skora su prosili ponudu i na Epiphone,Boss,Marshall,Seymour Duncan,mnogo novih zica.

Rekli su mi i da je narucen ESP/LTD i da ga uskoro ocekuju,navodno imace sve od svih gitarskih firmi.

:D jeje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Sale (taj iz Artista) je bre najgotivniji lik...prema meni je uvek bio cool i uvek mi je davao da probam sta god hocu i koliko god hocu...iako sam tamo kupovao samo po jedan komplet zica na svakih mesec-dva dana :) ...tj. i nisam bio neka musterija...ali sam zato par godina potom zbog njegovog opustenog stava sve sto mi je trebalo od opreme uzeo preko Artista...sada smo inace dobri prijatelji...

 

e u tome jeste problem gotivan je prema ljudima koji nesto kupuju pa makar i zice dok ove sto oce da probaju a ne kupuju zajebava samo tako :) mada svi su oni isti osim likova u mitrosu i mega musicu, lik iz mega musica je stvarno gotivan jednom sam 2 sata probao sva ziva pojala u radnji bez problema :D

 

a to preko telefona stvarno je tacno, ja zovem da pitam nesto, lik mi kaze sacekaj trenutak, spusti slusalicu sa strane, ja ga slusam usput kako u radnji nabedjuje nekog lika da kupi neko pojacalo od 500evra, i naravno nije se javio :D zaboravio sta ce tezak posao.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest mallrat

E kod MArica prave samio MusicMan-ove!Naruce delove od MM co. i posle daju liku koji radi kod njega da ih izradi!I rade dobar posao samo sto to nije isto kao onaj iz USA,u zvuku se cuje ali sa dobrom kocentracijom mozete to da cujete.

Ja kod njega idem samo da uzmem Rotosound zice za bass i bole me dupeXD

 

 

Hmm, je li ovo 100% istina? Dajte ljudi, ako neko zna nesto o ovome, neka napise, bilo da potvrdi ovu tvrdnju ili je negira, jer bas sam hteo da kupim jedan Music Man StingRay, pa da ne bacim 1600 Evra... i ako je ova tvrdnja istinita, gde covek u Bg moze da kupi ORIGINAL Mucsic Man-a onda? Ja nisam iz Bg, pa nemam pojma kakva vi iskustva imate sa tim Maricevim muzickim servisom, oni tvrde da su zvanicni zastupnici za Ernie Ball... ???

 

HVALA unapred svakome ko bilo sta napise o ovome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim i da bih ja popizdeo od navale klinaca koji bi stalno da nesto isprobaju, a ne kupuju ama bas nista. Stvarno, nista lose ne mislim o ni o kome licno, ali, zamisli da ti u radnju udje 20tak klinaca dnevno i svaki bi da pipne nesto, da cuje objasnjenje, da proba, da drka pojacalo, gitaru, overdrajv, da kaze svoje nicim ovo izazvano misljenje, da proba ovo, da vidi ono. Prso bih. A Sale je iskusan trgovac, veoma zaposlen covek, i zna sa kim se zamajava, a ko je potencijalan kupac.

 

Kad god sam usao, sa njim sam se minimum pola sata ispricao, covek voli da saslusa ako imas neku zanimljivu informaciju o opremi, voli da ti preporuci nesto, pa makar on to i ne prodavao. A nismo nikakvi privani prijatelji, jedva da se poznajemo tu iz prodavnice.

 

Istina, kod njega sam kupio sasvim solidnu gitaru za te pare - Peavey EXP Limited Series, i sjajan Line6 Verbzilla reverb efekat.

 

Jednom sam mu bas raskrinkao neke teske falinke pojedinih EH reizdanja koje sam svirao, i covek iako ih valja, prihvatio je normalno uz normalan komentar... a ne ko jebeni Maric koji mi hvali svako MXR govno kao da je od zlata, i koji bi me rado naucio kako da sviram gitaru - jednom kad sam svojevremno isprobavao Phaser 90 (reizdanje, naravno) krenuo je da mi kenja: "Sta sviras to tako, nije ti to wah, ukljuci distorziju da vidis kako radi". Jebote, koji magarac!!! Matori debil, ljakse, da mi sere kako se svira fejzer, a kako wah, kao da tu ima nekih opstih pravila koja je on postavio. I kao da se fejzer ne moze svirati preko klin gitare. Ja sve efekte prvenstveno isprobavam preko cistog signala, da im cujem pravu boju, a zna se sta dist radi. Budala.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali, zamisli da ti u radnju udje 20tak klinaca

1. Zamisli, ja nisam klinac.

 

Sale je iskusan trgovac, veoma zaposlen covek, i ZNA sa kim se zamajava, a ko je potencijalan kupac.

2.Izmedju dva pojacala koja sam probao, kupio sam jedno. Toliko o njegovom znanju.

Takodje, nije on baba vracara, pa da pogadja ko je kupac a ko nije. SVAKA OSOBA KOJA UDJE NA VRATA MUZICKE PRODAVNICE JE POTENCIJALNI KUPAC!

 

3.On kao prodavac nema taj luksuz da mirishe na ulazu ko mu se svidja a ko ne... U ostalom, cak i da sam pocetnik, to bi bilo jos gore, zato sto njima upravo i treba pomoci - zato sto i jesu pocetnici. Onaj ko daje 1000e na pojacalo, zna sta kupuje, i ne treba mu pomoc.

 

Ali u sustini nije poenta, da li je on dobar lik ili nije. Ja njega ne znam, samim tim ne mogu o tome da pricam. Poenta jeste da tamo stvarno imaju da se kupe dobre stvari, ali da je usluga OČAJNA.

Edited by Malisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

tacno.

neki lik usao da proba pojacalo peavey classic od 500e i on odma poceo da mu se ulizuje u dupe, a pre tog lika koji je mozda samo malo stariji od mene, ja sam probao randalla koji kosta oko 5x manje.

 

na kraju je taj lik otisao i nije kupio nista a ja sam sutradan dosao i kupio pojacalo.

toliko o tome da on zna da proceni ko je kupac a ko ne.

 

uostalom ko da ja ne mogu da se pravim lud i da mu masem sa parama da hocu da kupim nesto a samo ga zezam. :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, je li ovo 100% istina? Dajte ljudi, ako neko zna nesto o ovome, neka napise, bilo da potvrdi ovu tvrdnju ili je negira, jer bas sam hteo da kupim jedan Music Man StingRay, pa da ne bacim 1600 Evra... i ako je ova tvrdnja istinita, gde covek u Bg moze da kupi ORIGINAL Mucsic Man-a onda? Ja nisam iz Bg, pa nemam pojma kakva vi iskustva imate sa tim Maricevim muzickim servisom, oni tvrde da su zvanicni zastupnici za Ernie Ball... ???

 

HVALA unapred svakome ko bilo sta napise o ovome.

Prava i jedina istina je da Ja (lično i personalno) i Dorđe Abramović Žika (poznati moler sa 30 godina iskustva u popravljanju kućnih uređaja bez škole već uz pomoć viska i bioenergije) i Bojan Atanasković - Kostur (metaloglodač i daskosecmajster koji iseče zeca 10 cm veličine od hrastove daske turpijom za nokte u roku od 13,30 minuta) u šupi sakrivnoj među kuće u Đorđa Novakovića - Surovog na Ceraku III pravimo te Music Man-ove. Marić je samo naivna žrtva naše zavere. Oteli smo mu zaovu, i poslali mu odsečen njen mali, najmanji prst da bi shvatio da sa nama nema šale i komike. Od tada on prodaje lažne Music Man-ove koje mi pravimo (ali tako da izgledaju i sviraju kao pravi imaju pravi serijski broj itd, to naravno jer smo carevi svog zanata). zarada je astronomska, jer se proda po jedan music man na svaka tri meseca, tako da nam se itekako isplati prevara, a i zaova ne troši puno, čak joj se i dopalo, samo joj prst nedostaje ponekad. Ovi iz USA su nam u početku malo pravili problem, ali kad smo im pripretili da će im pošaljemo mudžahedina u fabriku da se digne u vazduh sa svim majstorima, smirili su loptu, smarači. ne znaju da sa SrBskim Samograditeljima Muzik Menova (SSMM) nema razogovora i postavljanja uslova.

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

SrBskim , SrBskim nego šta.Ono stvarno toliko priče o dva prodata MM-a godišnje , pa ne bi se jebavo toliko za tu količinu niko normalan , mislim i mene ste prevazišli sa zaverama , pa jel znate koliki mora da bude kupac da bi dobio bilo kakav popust kod firme sa zapada , pa da prodaje 2000 MM-ova godišnje pa bi ga možda primili u fabriku , čuj dogovorio se on sa Amerima da sam sklapa , ajte molim vas

Edited by majorgashpar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bre lepo ostavio i telefone i emailove ovih zaduzenih za prodaju (dilerima) u MusicMan-u pa kome treba uverenje nek im se javi. Stavise, ako bas hoce neko da pazne neki konkretni MusicMan, uzmes lepo serijski broj i napises im email i pitas, 'jeli bogati, jel stvarno ta gitara sa tim serijskim brojem napravljena tu kod vas i ship-ovana Maricu u Jugu, kao dileru'.

 

Uzgred, sta pise ovde pod Serbia? U poslednjoj koloni sa desne strane je ono sto vas najvise zanima. Prema tome, ljudi, mojne da tupite :mad: .

 

P.S. Naravno, cak i originalne gitare ponekad nisu sasvim ugodjene (to se tako zove po naski) prema potrebama i/ili afinitetima svih pojedinaca. Na gitari je manje vise sva mehanika podesiva, tako da frajeri u fabrici imaju neki generalni setup (ugodjavaju gitare standardno). Onda uzmes pa sam podesis tenziju na vratu i visinu zica (drndanjem sipke i mosta ili tremoloa), podesis magnete, gore/dole, zarad jacine signala, i to je to. Da ne pricam o tome sto mos' individualne kalemove u magnetu da drndas (where applicable).

 

:pivopije:

 

P.P.S. Mada, ni ove Dutjine nisu lose. Covek je Bog za strugom :lol: .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Haha, sada sam se setio jedne stvari! Bio sam jedamput u Mix musicu, u potrazi za pojacalom... I Dolazim i pitam lika koji tu radi (onaj celavo-chupavi) da li mogu da probam pojacalo... I lik odgovara: Mozes! A gde ti je bass? Na sta se ja nasmejem misleci da je sala... Lik hvata neki bas (koji nije u kategoriji sa mojim) i pocinje da svira... U svakom slucaju, prvo sam bio malo uvredjen, ali posle 15 min sam umirao od smeha! Koji mentol!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

па јел знаш како, ја знам да бих понео своју мејн џитру када бих куповао појачало, да бих видео како се чује комбинација са којом ћу провести јако дуго времена.

то ти је ко да одеш у продавницу да купиш нископрофилне гуме и неке зајебане фелне а у авлији ти је паркиран ИМТ 570тди.

ако се не гађа - не гађа се...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, znam ja to! Nisam debil zaboga! Ali pre svega toga trebas da vidis koja su pojacala trenutno dostupna, jel?

Kada sam kupio pojacalo (naravno ne u mixu), isprobavao sam ga sa svojim basom.

Ja to onako malo pricam svoje anegdotice da ne bi sve islo na Artist spitting tema :):)

Edited by Rile

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...
pa zajebano je to nositi bas po autobusu stalno se zaglavis na vratima sa onim cudom :) ogroman vrat...

 

Sve se moze ako se hoce ;) Zamisli 2x (ponekad i 3x) nedeljno 706icom iz bataje do zelenjaka pa onda u 16 ili 95 do pancevacnog mosta i nazad :) pa kad se napijes na probi i zaglavis na nocni ili tako nesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko da li mogu da se naruche Epiphone modeli gitara u Mitrosu i koliko se ovi ugradjuju?? Hvala

 

znam da u mitrosu treba da ostavis neki depozit kada narucujes gitaru. nisam siguran koliko se ugradjuju. Epiphone Les Paul Goth serija je u Mitrosu (nisam 100% siguran) 40 000 din, a isti taj u nemackoj je 365 jura.

 

:pivopije: :pivopije: :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...