Jump to content

Neke muzičke prodavnice


Shuma

Recommended Posts

  • 1 month later...

E, ljudi, pre 5-6 (?) meseci, je otvorena radnja u Knez Danilovoj - Music media centar (ime im je skroz leeejm), i imaju pun kurac stvari, sto se tice i gitara i baseva... Imaju cak i neku polovnu robu koju komisiono prodaju. Ima par zanimljivih stvari kojih nema svugde - recimo, video sam jenog Warwick Streamera, Hohner Beatle bass, par akusticnih baseva, ima i neki G&L ali on nije na prodaju. Sto se tice gitara, najvise imaju Ibanez, ali ima tu po jos nesto. Imaju sve zivo od Ibaneza i sto se tice bas gitara. Sto se tice pojacala, imaju Laney i bas i gitarska, i jos par nekih marki ali tenutno ne mogu da se setim. Takodje, Žan kod njih prodaje neke svoje serijske gitare. Ima tu i Boss/edirol stvari. Radnja je relativno nova, a ja sam usao tamo na 20 minuta samo i vecinu vremena sam proveo igrajuci se sa G&L-om, tako da bash i ne mogu da kazem kakvi su sto se tice odnosa sa musterijama... Lik je delovao razumno ok, buduci da smo mu ja i ortak usli u radnju par minuta pred zatvaranje...

 

U savakom slucaju, adresa:

Knez Danilova 39,

 

Evo ih i na internetu:

MUSIC MEDIA CENTAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije. U pitnju je neko cudo sa dva siroka singla, kojej e vintage i vise se ne proizvodi. Sutra cu da pogledam na netu kako se zove tacno. Trenutno sam previse pijan :pivopije: . U svakom slucaju, vlasnik je idijot posto je toliko spustio zice... Bas ima prelep zvuk, ali niske zice = bzzzzzzz na sve strane... A bas se oseca ona definisanost tona u picku materinu. Takodje je bash izmlacen bas i nije ocuvan. Neko mu je bash jebo kevu. I glavni problem... nije za prodaju. Mada i da jeste, ozbiljnog kupca bi ocekivala ozbiljna restauracija. U svakom slucaju, prosetaj se. Meni je glavno da imam gde da kupim Dr. Ducks a da ne ulazim u sMARIC. Aj, ko bude svratio tamo, neka opise malo ono sto sam preskocio.

Edited by Rile

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

znaci cilj je skupit informacije o njima sve na jednom mjestu, i to po gradovima,a moglo bi odje i da se podjeli sa drugima ako u kojoj od njih stigne nov brend,ili neka akcija/serija dobrog instrumenta/opreme.

 

nemojte leba vi da pljuvamo po njima,svi znamo sta je i kako je,da drzimo temu cisom,moze nam se svima isplatit.

 

ovo sto ja znam,a vi dopunjajte:

 

BEOGRAD:

 

Mitros music

 

Mix music(iliti kod Dzindzera(dzndzn))

 

Music Media centar

 

Maricev muzicki servis

 

Lyra style

 

Music trade

 

mitros i mix i music trade ima i po vojvodini,ali to prepustam lalama,znaju oni bolje.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja imam da kazem da je Maric mega lopov i da nagruvava cene stvarima znatno vise od njihove vrednosti.Skoro sam saznao da je recimo nov mxr phase 90 u Mitrosu 90eur a kod Marica ja platio 120eur! EJ! razlika 30eur bato! Da li je to realno,nazalost jeste.A ja racunao kao cene su svuda manje vise iste,mozda razlika 5eur pa reko necu da umrem za tu kintu kad ono medjutim.I sada kako da prodam taj phaser? Stavio sam bio cenu 70eur posto je nov 90 u Mitrosu jel a platio ga 120...znaci pucam u startu 50eur....to je neka cela polovna pedala..uzas

Posle sam video da su mu cene recimo Ernie Ball zica oko 900-1000din!! Ejjj bre! Jel on lud?? Iste zice opet u Mitrosu 500din i tako....

Znaci moj savet zaobilazite u shirokom luku!

 

Sky Music isto recimo....mega retardi....Usluga gora nego na najgoroj pijaci mogucoj.Odnos prema musteriji kao prema kesi govana pritom likovi koji tamo rade veze nemaju sa zivotom o bilo chemu.Izbor opreme isto uglavnom poprilicno ogranicen

 

Mitros za sada cool deluje mada i tamo rade neki smorovi.Imaju i neke napucane cene isto ali imaju i solidan izbor opreme....

 

Jbg za ostale nisam preterano upucen

Share this post


Link to post
Share on other sites

mitros su isto dushmani lopovski...gule kozu sa ledja...samo zavisi za shta...povoljno je kod njih uzeti neku pedalu ili tako sitniju opremu..al ne daj boze gitaru ili pojachalo neko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi gule za nesto.

 

Nisu marici lopovi, ortak i ja smo kod njih najpovoljnije civije nasli, zapravo oni su medju retkima i imali.

Ja sma tamo kupio prvu gitaru (Apollo) po veoma povoljnoj ceni.

Ali zato za neke stvari drapaju samo tako.

 

Dok je Mitros, kao sto Ranis rece ok za pedale, zice i tako neke sitnice.

Npr Dunkan magneti su u mitrosu za 1000kinti jeftiniji od Artista.

Ali zato pogledaj cene klavira ili bubnjeva.. strahota.

 

Sky imaju jeftine procesore, i ja mislim da smao oni drze Marshall pedale (Dzekhamer i slicne) ali su dosta neprijatni i ne razumeju se preterano u tu oblast u kojoj su zaposleni.

 

U Music Media centru imaju dosta dobrih casopisa i jeftini su im kablovi.

 

U Artistu imaju dosta dobar izbor torbi.

Npr ja sam za Warlocka tamo nasao torbu.

 

MIX preskocite.

Nemam nista dobro za njih reci.

Skupi, onaj lik smara za medalju, ja sam 9 meseci cekao da stignu magneti, odrali su me za gigbag za mog Explorera (35EUR zamisli!!!) kao fora, morali su da ga poruce i jos mi je kenjao, kao fora sto ti taj lik nije nabavio gigbag uz gitaru?

Sta te boli kurac! :)

 

Ima i neka prodavnica tamo gde ide 31.. konjarnik bese... kao u nekom trznom centru.

Tamo bi im bombu bacio! :)

Usao ja da kupim Djeksona, on meni prosipa pamet, kao Mustain je odustao od njih, sad svira ESp, to je govno i kao nudi mi PRS.

Brate necu PRS ocu neku talme gitaru!

On poceo da mi sere, kao nemam ja znanja nemoze tek tako da se krene u nabavku instrumenta...

I onda mi nudi nekog pivija za 600eur sa nekim tozla ivicama. Reko dovidjenja. :)

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice mjuzik trejda tu imam samo reci hvale,za uslugu svaka im cast,ubedljivo su najbolji Cobi je legenda,sve ce ti objasniti nije drkos,a i ostali koji rade su super,razumeju se u to sto prodaju.Doduse poznajem ih ovako pa mi uvek izadju u susret.(postali su generalni zastupnik za Gibsona,sta god ja licno mislio o kvalitetu danasnjeg gibija,cene su ok,ko moze da priusti,tako da znate i uvek dobijaju nesto novo)

 

 

Sa mitrosom sam imao par puta negativnih iskustava,bas sto se tice instrumenata(i zainteresuje se da ti nesto kaze oko nekog vrednijeg instrumenta tek kad mu pokazes pare,ili da ih na celo zalepis,recimo kad sam se svojevremeno raspitao za cenu jednog fendera,lik mi je sve objasnio,tad je bio i popust neki od 20%,i obracunao mi cenu i sve,kad sam dosao s parama drugi idijot koji je radio tada,popisao me tako sto mi je rekao punu cenu,u koju je kao uracunao i taj popust,tipa samo da me odjebe,ko veli bezi slepce,da bi mi na kraju kad se sve razjasnilo isti taj lik sledeci put ponizno pakovao gitaru) ali to se odnosilo na zaposlene koje ne znam gde nalaze i njihovo nepoznavanje bilo cega vezano za opremu i instrumente,,ne na uslugu,ali preko toga moze da se prodje.Cena fendera je tolika kolika je,jbg,drugde ga nema za manje pare.Barem mozes sve na lageru da probas dok ne nadjes onu koja ti odgovara,ako nista drugo.

 

Onaj iz miks mjuzika mi ide na nerve koliki je drkos,ma ni trzalicu ne bi uzeo kod njega.

 

Sto se tice Erni bal zica,fora je u tome je maric generalni zastupnik,i on ima sve u ponudi,a mitros samo hibridni set,i u mjuzik trejdu imas samo neke,i onda se maricu jebe,moze da nabije cenu kakvu pozeli,jer nema konkurencije(ista fora kao Miskovic i Delta) mada su ove koje ja uzimam oko 800,jedino ih kod njega ima.PS. Plasim se onog frika koji radi tamo.

 

Jebiga problem cene instrumenata sto jedna radnja drzi monool nad odredjenom markom,i onda nema izbora,i onda sa cenom radi sta hoce(cilj je i njemu da se nafatira,ali nasi opet ne znaju da trguju,u svetu fora nije da ti samo njemu prodas,nego da ga privuces cenom da i sledeci put dodje opet kod tebe,a kod nas ti je daj da ga oderem,ko ga jebe,kad nema nigde drugde da kupi sem kod mene),mada nije bas ni u Jevropi med i mleko(vrhunske gitare su skupe pa su skupe).Isti je meni kurac sto je mozda neka gitara jeftinija 100-200 jevreja,kad cu opet da se jebavam da odem donde da je kupim ili jos gore da narucim,a da je ne isprobam(pogotovo sto danas vise nista nije takvog kvaliteta da mozes da narucis,i da se ne brines da nesto ne valja ili da ti ne odgovara)

 

 

Toliko o nekim radnjama u koje sam zalazio u bgd-u

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate necu PRS ocu neku talme gitaru!

 

:lol::lol::lol::lol:

 

 

to je kod mene,tj artist,vazda sam tamo jer obozavam da zajebavam one starkelje i dupe im pomijeram zbog line6,uvaljujem im pricu kako treba neka nagrada da mi stigne od njjih posto su mi probali da uvale pricu kako su oni meso i nokat sa line6.ali,imao bi ja da vam ispricam prica i prica...

 

nekako zaniljivo da sam zaboravio artist a do kuce su mi...

 

ali evo vam najnoviji geg od manijaka iz mitrosa:zaletio se ja da uzmem drugu rg7321 i da vidim ocu li ga i ja uzet(jerbo malo para,dosta mjuze),zovem pitam imate li,imamo baka,mogu li doc ja da probam,moze baka,ja pravac tamo,kod onih bilmeza u oni spajz,ajte braco davajte vamo da se ustekne,oni meni kakav crni rg7321,nikad mi to ocima nijesmo vidjeli.ja rek'o,ljudi,kupujem sigurno,samo da je probam,oni meni aj ti prijatelju kuci,pa ces drugi put.ja reko dobro,ne svrbe me novci.

 

opet se zaletio da probam randy rhoadse,onako listom sve serije,jerbo planiram da kupim neki,samo ovaj put vise i jsr i rr1,ja reko izvini,evo ih vise,aj dodaj,meni lik,nemoze rr1 to je necija,jedino ako ces ovaj js.ja reko,prijatelju licim li ti ja na neog brava ,daj bolan ocu da uzmem,on meni a sto ce ti rr,vidji kako lijepih ibaneza i squiera imamo,ja rek'o,aj ti prijatelju fino polako,pa cemo drugi put.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam' da dodam da je Mjuzik Trejd i generalni za Dean gitare.Preporucio bi za dzn dzn i talme- dajmbega(oko 95000din) i Dave Mustaine VMNT(ona je 85000) Probao sam ih i siju koliko su dobre,stvorene za shred..Od Dejvovih nekadasnjih signature modela Jackson i Esp,ovaj Dean je neuporedivo bolji,a elektronika i konfiguracija ista koju fura vec vise od 20 godina.

Imaju i Gibson SG faded,koji je 76000,fora je sto je ogoljen,jeftinija farba i nema kavere na magnetima i ne dobija se kofer nego gig-bag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam' da dodam da je Mjuzik Trejd i generalni za Dean gitare.Preporucio bi za dzn dzn i talme- dajmbega(oko 95000din) i Dave Mustaine VMNT(ona je 85000) Probao sam ih i siju koliko su dobre,stvorene za shred..Od Dejvovih nekadasnjih signature modela Jackson i Esp,ovaj Dean je neuporedivo bolji,a elektronika i konfiguracija ista koju fura vec vise od 20 godina.

Imaju i Gibson SG faded,koji je 76000,fora je sto je ogoljen,jeftinija farba i nema kavere na magnetima i ne dobija se kofer nego gig-bag.

 

e kad bi samo ovo bila fora za dzibson,nebi niko gledo druge djitre,sem najeftinijih.a kad bolje razmislim,bolje sto ne znas,i meni je bilo lijepo tad.uglavnom,ne kupuj faded seriju,mamipara.eo buckethead je uz'o za te pare usa dzeksona.nije tako tesko uzet zajeban instrument za te pare.malo cesljas oglase,i ko zna sta ce da ispadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e kad bi samo ovo bila fora za dzibson,nebi niko gledo druge djitre,sem najeftinijih.a kad bolje razmislim,bolje sto ne znas,i meni je bilo lijepo tad.uglavnom,ne kupuj faded seriju,mamipara.eo buckethead je uz'o za te pare usa dzeksona.nije tako tesko uzet zajeban instrument za te pare.malo cesljas oglase,i ko zna sta ce da ispadne.

 

Ne,ne,ovaj komad koji je bio u radnji(i nadam se da je jos taj) je vrlo simpatican(imali su srece da zabodu dobar za tu cenu),a mislio sam ono na cenu sto je kao iole prijemciva za nekog ko bi voleo to gibson da mu pise na hedstoku,a da ga nije platio debelo preko 3500 evara(koliko se krecu cene za R8 i R9 koji su donekle blizu pravog starog Gibsona).Ovaj koji imaju je dobar,i vrat mu je mnogo bolji nego npr na normalnom SG-u ili Les Paul studiju(koji su skoro duplo skuplji) koje sam tamo probao,zvuk je isto ok.Ovaj je bas best buy.

Fora je ako nisi vrlo dobro upoznat sa gibsonom,tebi ce i standard i tradicional i custom i fejded i studio i Custom shop i ne znam sta zvucati dojajno dobro i isto.

 

E da ima i epifona.

 

Jeste,istina je Mastejnov Dzeko je bio vizuelno ubedljivo najlepsi,ali kazem ti ovo je zver.Zvuk je za tu tvrdju vrstu muzike savrsen.Ne moze nista da se meri s njim,a da je ispod 1000 evra(to vazi za ovaj crni i sivi vmnt,oni sa grafikama na povrsini tela su malko skuplji).

Share this post


Link to post
Share on other sites

vjeruj mi kad je taj dean mastejnov majka za faded gibsona bilo kojeg,bilo dje na svijetu.vjeruj mi.imas na temu o dzitrama dokaze mojih tvrdnji.nekazem ja da oni u neshvilu nijesu uradili vrat da ne valja,ali da dam 900 keka za duboreze ne pada mi na pamet,pa sve da dobijem na lotu.nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vjeruj mi kad je taj dean mastejnov majka za faded gibsona bilo kojeg,bilo dje na svijetu.vjeruj mi.imas na temu o dzitrama dokaze mojih tvrdnji.nekazem ja da oni u neshvilu nijesu uradili vrat da ne valja,ali da dam 900 keka za duboreze ne pada mi na pamet,pa sve da dobijem na lotu.nikad.

 

 

Pa naravno da je jaca,i to sam iz prve ruke video i cuo,a i da nisam probavao,verovao bi ti,tu nema sporenja,,ipak je to sredina u ponudi Dina,a ovo najjeftinije u ponudi Gibsona,,ali znas to su dva razlicita sveta,Din je ipak iskljucivo metalska djitra(pomenuh je jer je cena prihvatljiva,a djitra sabija,svi vi koji volite taj dzn dzn zvuk,probajte je,odusevicete se).

a ovog gibija sam cisto pomenuo zato sto je cena tako mala za Gibson(slozices se,da izostavimo kvalitet) znas ono sigurno ce biti vise ljudi zainteresovano za nju(ako vec zele bas gibson sg ili les paul,a ne neku alternativu,znas da uvek ima klinaca,kupe neku kopiju a sanjaju o fenderu ili gibsonu)

Mislim u ponudi ima i Gibson ES-345 koja je preko 270000 il Les Paul gold top 1958 reissue koji je 265000,Standard je 218000,ima i Custom iz 1970. ako se secam,al to je preko 310000,retko ko ce ovde izdvojiti toliku cifru za nesto takvo.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ga jedan trach... :mrgreen:

pocheo sam da skupljam kesh za neku malo nadrkaniju gitaru...

i skontam da je RR24 rhoads dobra varijanta i ok cena za takvu dzitru - 1100 evra svuda u svetu...chak i u susednoj rumuniji...

sem u mitrosu...tamo su mi trazili 1450 evra za istu gitaru :violent:

samo 350 evra skuplje :razz:

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro, to nije nista novo.

 

Na netu je Seymor Duncan 70-80dolara sto je negde oko 50-60EUR a meni su u Mitrosu trazili 105EUR.

U pitanju je bio Duncan Invader.

Kombinacija Invader + Shred bi me izasla sa sve postarinom iz usa oko 130EUR a u mitrosu su mi trazili 180.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...