Jump to content

Necros Christos


Goxy

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja posle 3-4 vrtenja nisam zadovoljan. Ima par odličnih pesama, ali ne mogu da se otmem utisku da je trajanje albuma veštački produženo i da su preterali sa gejtovima i templovima. Čak i ako isključim to iz računice, ove "metal" pesme mi nisu na nivou prethodnih albuma.

 

Videćemo, vrteće se još, pa mi možda uđe u uši.

 

U svakom slučaju pohvala što su se malo više prepustili heavy/doom uticajima i promenili formulu zvuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Volim kad bend napravi ovakav prst u oko masovnom konzumerizmu i youtube Deeezer metal ''fanovima'' sa ovako masivnim uratkom ali ni to ništa ne znači ako muzika ne može da podrži ideju. Na svu sreću, Domedon Doxomedon je izuzetno zanimljiv album - kraljevstvo za lirike jer kako mi se čini bez njih se ne može shvatiti ovo iskustvo u potpunosti a i da se vidi da li su te right hand path optužbe pouzdane. Što se tiće muzike pored njihove klasične mid tempo zagrobne death metal podloge ja čujem dosta tu nekih zanimljivih uticaja stare škole baš kao što je primetio neko na nwn forumu: Samael circa Blood Ritual, klasični Candlemass, MFate škola dual guitar napada a pesma Seven Altars Burn in Sin je jedan sjajan tribjut Master of Puppets traki, baš kao što je Watain slavio Bathory na Wild Hund traki. Ovo je treći album kakav treba da bude: dovoljno uznapredovao da se ne ponove primitivni počeci a opet nije otišao predaleko u lejm eksperimente. Još je monumentalnije što je album tako grandiozno isplaniran oko broja 9, očigledno tekstualno i konceptualno itd. Sve u svemu kraj dostojan ovog imena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još je monumentalnije što je album tako grandiozno isplaniran oko broja 9, očigledno tekstualno i konceptualno itd.

 

Jesi skontao da svi njihovi albumi imaju tačno 9 metal pesama?

 

Ostaje samo jedna stvar, a to je da se negde uhvate uživo pre nego što obese gitare o klin. Nastup koji sam gledao 2011. ih svrstava u sam vrh live iskustava koje sam imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...