Jump to content

Exhorder


darthmoog

Recommended Posts

pazi ovako...

 

secam se jos davno postojao je sajt (vise ne postoji...mozda ga je tuzio neko iz panterinog managmenta) koji ono maximalno mrzi panteru a gotivi sve bendove koji su posluzili panteri kao inspiracija...

 

Naravno vladar copora je bio exhorder...ali tu je bio i megadeth...bili su svi intervju-i kako dave mustaine sere kako je pantera maznula riffove od megadeth-a...jedini citat koji mogu da nadjem jeste ovaj sa wikipedije

 

Besides some claims that Pantera stole Exhorder's sound, Dave Mustaine of Megadeth told MTV in 1994:

When I got together with James [Hetfield], he and I created a guitar style that everybody and their brother is playing now, everyone. I'm not gonna name anybody 'cause I'm not gonna promote them. OK, we'll say "panther" in Spanish. You're welcome guys. We might as well be cooking their dinner for them or pushing their little wheelbarrow to the bank for them.

 

ali verujte mi bilo je mnogo takvih intervju-a...

 

Ali postojao je i forum gde je visio i glavni kriticar panterinog rada (vlasnik sajta)...za njega pantera je bila rip-off dva benda...Exhordera i Prong-a (ne megadetha)...sto se mene tice nije puno omanuo...

 

Prong je jedan od prvih...ako ne i prvi Crossover bend koji je vise cimao na groove metal...ako se ne varam prongov Beg to Differ je izasao 1989 a phil je bio veliki prongov fan...sta vise prong je dopustio panteri da otvaraju za njih...

 

Sigurno se sada vi pitate koji je meni qrac kada sam ladno rekao da je pantera izripovala prong...

 

Ali nije istina daleko...slusajte ranije radove pronga do prove you wrong-a,riffovi su veoma slicno odsvirani,bass je veoma slican...sta vise struktura celog beg to differa dosta lici na kasnije panterine radove...

 

Ali naravno pantera nije uzela mnogo od pronga kao npr. sto je uzela od exhordera..

 

Ipak stoji da je exhorder pantera bez dobrih pesama (kako je rekao jedan kriticar)

 

I nisam ja smislio ovo za prong vec sam se setio kilometarskih postova tog lika koji je drzao sajt i pricao kako je pantera izripovala prong i exhorder...cak je stavljao i klipove koji pokazuju slicne prelaze itd...

 

ali stojim iza cinjenice da je prong drugi bend o kome se prica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Generalno gledano,ja nikad ne bih stavio paradox i cyclone temple ili invocator u isti kosh!Cyclone Temple ima mnogo moderniji zvuk i oni imaju taj neki groove u pojedinim delovima,shto ume pomalo da me iznervira.Parodox je keva!Stvarno odlichan bend,mada ga odavno nisam slushao,ne znam koji mi je kurac ali danas sam ceo dan slushao Angel Dustov To Dust You Will Decay,to ostvarenje na primer verujem da nikad nece dam i dojadi...Nego da se vatim na temu,nisam video da ste vec pisali o "drugom bendu" koji je pantera pokrala pa sam nagadjao da li je cyclone temple ili invocator,poshto me invocator dosta podseca na taj panterin fazon...Medjutim eto Prong je ipak u pitanju...Panteru nikada nisam mogao da svarim,jeste da ima pesam koje volim da chujem i da ne mogu da kazem za taj bend da je sranje ili da loshe sviraju,naprotiv,ali nekako,sve mi je to bilo nekako usiljeno,veshtachki thrash metal,a i nebitno je da li je thrash ili nije to je krajnje zanemarljiva chinjenica sve u svemu ovaj bend mi nikad nije bio zanimljiv,a i mislim da se nikada do ove mere ne bi probio da cela thrash scena nije pukla bash u ono vreme kad je Pantera pochela da gradi svoju uspeshnu karijeru i dalje tvrdim da nije bilo dovoljno konkurencije u to vreme....I nikad mi nece biti jasan neko ko se izjashnjava kao chovek koji voli da slusha thrash metal a omiljeni mu bend Pantera!Stvarno strashno,zar nije lepshe pustiti Bonded by blood,forbidden evil,new order,extreme agression....

Share this post


Link to post
Share on other sites

a omiljeni mu bend Pantera!Stvarno strashno,zar nije lepshe pustiti Bonded by blood,forbidden evil,new order,extreme agression....

 

A zar nije lakse odrasti i shvatiti da je to samo muzika i da se ukusi razlikuju? I da slusas ono sto tebi prija i boli te uvo sta drugi misle...naturati drugima svoj ukus, je tako klinacki i jadno, mislite o tome...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени није баш јасно како је Бандера покрала Шлонг кад су и "Каубојци из пакла" и "Бег ту дифер" објављени исте године (1990)? А за Ексхордер већ може да се каже иако су и они 1. албум објавили 1990., али њихов демо би то требао потврдити (крађу). А он је из 1986.! Све у свему добри су, врло добри и једва чекам нов материјал да чујем! =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

матори ко зна. можда се пантера и пронг знају од раније као пријатељи и можда им је пронг давао неке раније демое будућег бег то дифер материјала. а и можда су и прва два пронг могла да утичу на пантеру на неки начин. ко зна.

Share this post


Link to post
Share on other sites

За ове и Пантеру могу да потврдим да су се знали, читао сам интервју са певачем Exhordera, заправо требао сам га обајвити. углавном, гос'н Анселмо је из Луизијане као и Exhorder, а Exhorder је углавном свирао по Тексасу, јер у Луизијани није постојала сцена за било шта екстремније од глама.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Баш сам се ложио на ''Slaughter In Vatican'' пре неких 4-5 година. Скоро сам га поново пустио, да се обнови градиво.

 

Сад што је PanterA мазнула стил од Exhorder-a, мени је сасвим небитно.

Оба бенда су сјајна, а Тексашани наравно - сјајнији.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 2 months later...

Jebote kakav bend! :udri:

 

Slaughter je definitivno masterpiece! :rockdevil:

 

"I love pain, I live to fight

Homicide is what I like

Full of anger, and filled with hate

Violent scene makes me feel great"

 

Ovo lepo ide s alkoholom  :pivopije:, pa se onda bacish u jedan berserk!

 

Eh,sto bi ovo gledio uzivo :sad:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...