Jump to content

Cathedral


Angelystor

Recommended Posts

Dodjem na forum, trazeci forum, samo da ostavim poruku da se u poslednje vreme polako navlachim na Cathedral i da mi je "The Ethereal Mirror" postao jedan od najboljih doom metal albuma..kad ono nema teme! ccc....ashamed be ye all! Anyway..Izvrstan doom/heavy dakle na ovom albumu...ali izvrstan! Ride i Midnight Mountain mi ne izlaze iz glave..a od 'jachih' pesama bih izdvojio i Grum Luxuriu i Phantasmagoriu, sas sve onim Tempter-astim introm hehe...Dorian ima extra zanimljiv glas

 

"forest" mi se nije svideo toliko kao tEM, ali je takodje ostao na kompu..vredan materijal..

 

Anyway..kako dalje budem slushao, ostavljacu utiske..a sigurno ima jos druzine koja je slusala

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Corpsecycle' je zezancija, kao sto su recimo ranije imali 'Purple Wonderland', totalno kvazi pop pesmu. Mada, ni meni se svejedno nesto ne dopada 'Corpsecycle'... Uopste, ceo taj album je OK, neka prva polovina, a ostatak je onako, bledunjav. 'The Garden' im je totalno neuspeli pokusaj da naprave jos jednu pesmu kao 'The Voyage Of The Homeless Sapien', mada ima po koji dobar momenat... Steta, prosli album im je bio jako dobar, a "Endtyme' je klasik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh..znachi Carnival Bizarre je..nemam reci...recimo samo da me je odusevio kao "Mirror"..ali jebeno ne mogu da se odlucim koj je bolji..i to mi se sada chini nehumano..Ovaj ima Hopkins, Utopian Blaster, Fangalactic Supergoria..al onaj ima Ride, Midnight Mountain, Grim Luxuria...u principu i minimalna je razlika u albumima...odusevljavam se solazama sve vise..onaj Dzenings stvarno zna da napise dobre, i tako ubaci extra highlighte u pesme...

Da zakljucim, pa nastavim sa opusom, mnogo sam kasno otkrio ovaj bend :) ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nastavljam dalje sas monolog :)

SBMachine nem..ovaj lik sto mi rezao me zajebo...dakle prelazim na Caravan Beyond Redemption!

Jos jedan...ali jos jedan Cathedralbum na koji sam odlepio i koji mi je evo vec duugo u playlisti..U principu, materijal se razlikuje od prethodnih albuma...od prvog albuma mnoogoo naravno..ali u poredjenju sa Etheral npr..hm, pa doom elementi su svedeni na minimum..album je vise u nekom heavy/'groove' fazonu..vokali su (meni barem) dosta primetniji, i pesme vise nego pre se centriraju oko refrena... Pesme redom, zakljuchno sa "Caravan" su odlichne, zarazni riffovi i vokalne melodije, guitarwork ne bas kao ranije sto se tice solaza, ali cathciness je na najvisem nivou..jedino mi je slabija u tom prvom delu "Freedom"...posle toga "Revolution" ne cini dobar posao, kao prethodnici pa album odatkle krece nesto slabijom putanjom...

E sad, recite mi da sam lud..ali mene ona melodija iz refrena "Kaleidoscope Of Desire" podseca na onu Berlinovu pesmu iz "Top Gun" filma :) :)

doduse i startni riff iz "Heavy Load" me podseca na nesto..ali ne tako jako kao gore spomenuti slucaj, heh. "Omega Man" je jos jedan bas bas dobra pesma..zasluzuje da se uporedi sa pocetnim pesmama..

 

But you won't listen - You watch the planet turn

From Cathedral spires. The Unnatural World

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije on meni smesan ali mislim da ponekad preteruje u zelji da otpeva nesto (pre)visoko za njegove mogucnosti.

E sad, "Caravan Beyond Redemption", u vezi ovog albuma se puno lomim i dvoumim ...

Kao prvi nedostatak bih naveo trajanje albuma (nedostatak je, zapravo, visak! :lol: )

i prosek trajanja samih pesama.

Satanukus Robotikus je po meni, totalno nepotrebna i preterana itd.

Mada, cak i takav, kod mene album dobija, recimo 8.

Nije da sam ga slusao kao TCB ili FOE ali nisam ga ni malo slusao tako da ...

Produkcija je sjajna, to bih naglasio, uopste - gitare su sasvim OK.

Sta znam, ovo mi je, jos uvek, jedan od totalno ultra-najomiljenijih bendova ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se na listi favoritnih bendova svakim danom penje sve vise i vise nezaustavljivo..down you go Stratovarius :D

 

Hm..Meni je ta "Satanikus Robotikus" jedna od jacih pesama sa albuma..dobar tekst..zarazan refren!

 

A za ovaj komentar o Liovom vokalu..pa meni je daleko od toga da je smesan...veoma je karakteristican, e sad sto kaze gavros, kada peva nesto vise, zna da zazvuci cudnije..al je dobar sve u svemu..pise do jaja tekstove, i zna da napravi, najbitnije, dobre vokalne melodije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Endtyime" mi zvuci kao jedan od onih "povratak korenima" album, hehe. Nije bash da je "Forest" atmosfera, ali pesme su bas takve, no ima i heavy numera tipa "Melancholy Emperor", "Sea Serpent" koje zvuche i vishe kao kasniji radovi, a najbolja pesma albuma mi je definitivno "Alchemist Of Sorrows". BTW Cathedral svaki album ima pomalo psihodelije u nekim pesmama, ali cenim da je "Astral Queen" vrh sto se tiche toga, za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ех, волим кад могу овако да солирам на понекој теми.

;)

Ево ме, ових дана, у фази преслушавања Cathedral материјала, ваља обнављати градиво.

Приклоните се или умрите!

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Malo da se digne tema na kraljevi..Nabavih i "Supernatural Birth Machine"..album izmedju Carnivala i Caravana, dakle dva fantastichna albuma..i sta reci..SBM sa njih dvojcu definitivno pravi (un)holy trinity za Cathedral...SBM mozda nema doduse tako ubica pesme(Hopkins, Voodoo Fire, Utopian Blaster..) kao ta dva..ali sveukupno je rame uz rame...meni lichno su se izdvojile Stained Glass Horizon, Nightmare Castle, Sucide ASteroid..i veoma catchy, almost rock, "Fireball Demon" : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

zakljuchak:

 

Svi albumi cathedrala su strava....

 

Upravu si!!! Definitivno!!!

Mada... Poslednja 3 nesto nisam skroz svario, ali ima vremena.

Slusam ovaj bend oko 8 godina i pre par dana napravih majicu :rolleyes::rolleyes:

 

CATHEDRAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Skoro tek uzeh da chujem "Garden", i mogu samo sebe da bijem po glavi shto ne uzeh pre da ga chujem. Meni je ovo najbolji Cathedral josh od "CBR".

Ah, neprejebivi Caravan... Bash dobro izbalansiran album, od uberheavy "Tree Of Life And Death", preko uberzaraznih "Corpsecycle" i "..Witch Trials" do doomy masterpiecea zvanog "The Garden" :rockdevil:

 

Pazarih i na originalu ovo jucher, sto godina ga gledam medj' diskovima u Mamutu, i sad ga konachno i kupih :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

Cathedral – Live At Wacken Open Air (2009)

 

01. Violet Vortex/Vampire Sun

02. Soul Sacrifice

03. North Berwick Witch Trials

04. Cosmic Funeral

05. Night Of The Seagulls

06. Cathedral Flames/Melancholy Emperor

07. Corpsecycle

08. Ride

09. Hopkins (The Witchfinder General)

 

http://depositfiles.com/en/files/wu3g8i2n2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...