Jump to content

Immolation


Grobodan

Recommended Posts

Iskreno ja to nigde ne cujem, meni i ova pesma krs. Kao da su uzeli najbledje Immo elemente i od njih napravili nove stvari. Nigde atmosfere, samo genericno gruvanje, a produkcija samo to podcrtava. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni je produkcija na providence i majesty and decay cista, nije to problem. problem je sto ovo zvuci sterilno, ne cisto.

 

mislim ni ja nisam nacista oko toga, narocito u death metalu modernom, ali immolationu ne stoji ovak zvuk.

 

mada nisam preslusao, ceo album i necu dok ne leakuje pa polako onda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije.

 

najvise me smara sto bubanj ne deluje toliko kreativan ovde, ne produkcija, nego kako je svirao, kao da nije ulozio vremena kao inace da napravi interesantne paterne za koje je inace poznat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени скроз ок албум. Има супер рифова, мада ми се чини да су негде и сами себе рециклирали. Продукција је стварно слаба страна. Не лежи њима овакав звук.

 

У сваком случају, слушаће се ово још доста.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci...album za zaborav. Apsolutno nema ni jedne stvari na ovom albumu koja je, ako ne bolja, a ono bar iole slicnog kvaliteta kao pesme sa prethodnih albuma. Svaki od njihovih albuma je imao neke elemente koji su im davali na kvalitetu.

 

Prva tri, gradili se polako kao bend, da bi eksplodirali na Close... odlican album, U.Cult isto. Cak i H.Ruin, iako namerno pitko napisan, sa prostim aranzmanima, je bio vrlo dobar. Masa pamtljivih rifova i odlicna atmosfera. I Shadows dosta dobar (npr. World Agony meni jedna od njihovih najboljih pesama, pa Weight of devotion, itd.). Cak je i prethodni album imao razbijacinu poput Epoch-a, iako se tu vec video primetan pad, i tendencija ka pisanju praznih gruvova. Zadnji ep je zapravo ovaj danasnji Immolation, koji samo gruva i nista vise. Ali i taj ep je imao neke dobre rifove.

Meni je taj ep zvucao kao kolekcija ostataka sa Majesty-a. Ako tako gledam, onda je ovaj Kingdom...nesto kao ostaci sa ep-a, dakle leftover leftovera. Gomila bezlicnih rifova, koji samo traju bez jasnog cilja .

 

U sustini, Immolation su ovde uzeli najgori deo svoje svirke - (jednostavne) gruvove i od toga napisali ceo album. Atmosfere , njima tako karakteristicne, nema ni u tragovima. Svi rifovi su ili drn-drn, ili neko polu blekersko tremolisanje, ili neki spori tempo sa pinchevima, a pritom bezlicni (bukvalno udju na jedno uvo, a izadju na drugo). Od vrlo originalnog benda, trenutno, oni su samo genericni bend. Da ovo nisu oni, i da sam cuo ovaj album, odmah bi ga izbrisao. Recimo na tom famoznom Illud-u Morbidi su BAR pokusali nesto drugacije od prethodnih albuma. Fejlovali su zestoko, ali eto. Immo ovde nista novo nije prikazao, sve su ovo odsvirali pre, samo x puta bolje. Ali osecaj posle slusanja je apsolutno porediv sa onim posle slusanja Illud-a. Ma Illud je za ovaj album Legion.

 

Jebiga, apsolutno nema niti jedne pozitivne stvari. Tj. ima mozda jedna - sad bar mogu da kazem da znam koji album im je najlosiji. Sigurno je da cu ga jos preslusavati, jer Immo imaju ogroman kredit, ali sumnjam da ce utisak biti bolji.

 

Produkciju da ne spominjem...Majesty je bar imao neka muda, mada je meni i to previse bilo sterilno za njih. Ovaj Kingdom..., pa jebemumater, hor beckih decaka ima vise muda od zvuka gitara i celokupnog zvuka ovog zadnjeg albuma.

Bubanj...da ne idem dalje. Uglavnom, vec sam sumnjao na ovakav sled dogadjaja kad sam onomad video da su snimanje Majesty-a zavrsavali kuci na laptopu, ubrzo po potpisu za NB. Sad moraju da izbacuju stvari brzo, usli su u masinu. Nazalost, Kingdom... upravo tako i zvuci. Neinspirativno, bezidejno i dosadno :(

Edited by Џрк
  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...