Jump to content

Spastic Ink


Stormlord

Recommended Posts

Spastic Ink je extremno mnogo tehnicki orijentisan, i to toliko da se gubi veza sa muzikom koju Dream Theater svira. To je tako sa moje tacke gledista, i stvarno ne mogu da vidim neke slicnosti ova dva benda, pogotovo da furaju slican fazon, a kamoli isti.

 

Koje su po tebi te velike slicnosti izmedju ova dva benda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema slicnosti. Ko je rekao da je DT najtehnickiji bend je lupio. Samo nek poslusa neke DM bendove i shvatice. Nisam rekao za Petruccija, on je def jedan od najbrzih, ako ne i najbrzi i najprecizniji, ali muzika DT nije nesto specijalno tehnicka prema danasnjim standardima, ako gledamo ekstreme. Sa druge strane, za Spastic se to moze reci, uz Spiral Architect, jedan od najtehnickijih bendva, mada meni tenika nije na prvom mestu, vec muzika. Vibe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

From Behold...The Arctopus' MySpace page, in regard to Charlie's part in the band:

 

"He also completely finished tracking the Blotted Science drum parts for the 'Machinations of Dementia' album with Ron Jarzombek of Spastic Ink, Gordian Knot and Watchtower and Alex Webster of Cannibal Corpse. The album should come out sometime in 2007."

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
From Behold...The Arctopus' MySpace page, in regard to Charlie's part in the band:

 

"He also completely finished tracking the Blotted Science drum parts for the 'Machinations of Dementia' album with Ron Jarzombek of Spastic Ink, Gordian Knot and Watchtower and Alex Webster of Cannibal Corpse. The album should come out sometime in 2007."

 

o jea :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Nema slicnosti. Ko je rekao da je DT najtehnickiji bend je lupio. Samo nek poslusa neke DM bendove i shvatice. Nisam rekao za Petruccija, on je def jedan od najbrzih, ako ne i najbrzi i najprecizniji, ali muzika DT nije nesto specijalno tehnicka prema danasnjim standardima, ako gledamo ekstreme.

 

ovde si pojeo takvo govno, da je to strasno... svaki clan benda (sem vokala) trenutno spada u top 5 na planeti na svom instrumentu, tako da je suvisno pricati o tome da li su oni tehnicki bend...

 

 

 

Sa druge strane, za Spastic se to moze reci, uz Spiral Architect, jedan od najtehnickijih bendva, mada meni tenika nije na prvom mestu, vec muzika. Vibe.

 

ovde se slazem :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, brate citaj malo ;) . Ja kazem po tome koliko su "tehnike" primenili u svojoj muzici. Yngwie je jedan od najboljih gitarista pa opet ima strofa-refren pesmice sa ritmom koji mogu da odsviraju vrlo prosecni gitaristi (uglavnom). Gomila gitar heroja 80ih ima bebece pesmice, kako po tezini, tako i po strukturi, iako siju gitaru. DT ponavljam, nisu nesto tehnicki ako gledas ekstreme, kao Necrophagist, Spastic, Spiral, i dalje...oni mozda jesu medju prvih 5 na svetu pojedinacno, ali celokupna muzika benda nije; sto naravno ne znaci da je losa jer tehnika nije merilo kreativne jacine nekog benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
hvala puno Astralisu za linkove. Ovom coveku dugujem vec par piva :pivopije:

 

Hehe, nema na čemu drugar. ;) Mogu samo da ti kažem nemoj nikad da upisuješ fakultete, haha (ako nisi već). :D

 

Blago njemu kad se napokon vidite :)

 

Eh... To i ja kažem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, brate citaj malo ;) . Ja kazem po tome koliko su "tehnike" primenili u svojoj muzici. Yngwie je jedan od najboljih gitarista pa opet ima strofa-refren pesmice sa ritmom koji mogu da odsviraju vrlo prosecni gitaristi (uglavnom). Gomila gitar heroja 80ih ima bebece pesmice, kako po tezini, tako i po strukturi, iako siju gitaru. DT ponavljam, nisu nesto tehnicki ako gledas ekstreme, kao Necrophagist, Spastic, Spiral, i dalje...oni mozda jesu medju prvih 5 na svetu pojedinacno, ali celokupna muzika benda nije; sto naravno ne znaci da je losa jer tehnika nije merilo kreativne jacine nekog benda.

 

Fora zasto je Yngwie jedna od najboljih gitarista je to sto je imao srece da se rodi u dobu legendi, tako jest dovoljno da budes odlichan gitarista mnogi ce te pratiti i postaces legendaran. Danas mozemo da imamo gitaristu koji moze da pojede Yngwia ali nikad nece imati slavu i priznanja kao Yngwie, a josh pogotovo ako svira DM.

 

Sto se tice tehnikalnosti totlano se slazem sa tvojom konstatacijom , ali osim Spiral Architecta, nabrojao bi Sadus, Arsis , Gorod, Spawn i slicne bendove. I naravno da ovo nije merilo kvaliteta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu samo da ti kažem nemoj nikad da upisuješ fakultete, haha (ako nisi već). :D

 

Kasno :D A sto?

U svakom slucaju, skinuo mi je drug ovo javicu utiske kad stignem da preslusam.

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ja mislim da je Ink Complete inspirisao sve nadolazece Technical albume, i zajedno sa Sceptics Universe i Energetic Disassembly jedan od najznachajnijih Technical albuma.

 

Oba su mi skroz cool albuma. Odlichna izdanja skroz na skroz :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...