Jump to content

Blaze Bayley


Divlji Tigar

Recommended Posts

Najtpotcenjeniji chovek u metalu! Al obozavam sve njegove radove..i Wolfsbane je extra dobar!

 

Sillicon Messiah imam samo na Mc originalu, B&B na CDu..al zelim imati sve na diska hehe..

 

Pre je postojala tema..i to dve ako se ne varam..ali nazalost izgleda da su obe nestale!

 

Inace, imala do skora da se skine(mozda ima i sad, mrzi me da proveravam) live verzija nove pesme "Sin By Sin", koja mi se svidela i u "Ghost In The Machine" fazonu je, a s obzirom na ogromne promene koje su se desle u bendu u poslednje vreme, sa blagim skepticizmom iscekujem sledeci album, ali mi je ova pesma ulila prijatnu dozu ohrabrenja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se ne svidja ni jedna pjesma sa tih albuma, nekako su mi sve cisti tres u svakom pogledu, a pogotovo su glupe rijeci

blaze je te albume katastrofalno otpjevao, ali on je bez obzira na to sjajan pjevac

u stvari ja mislim da je on bio odlican za mejdene, jedino su albumi na kojima je on pjevao iz nekog razloga ispali shit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi metalci i i ne zele da cuju njegove solo radove, kao razlog navode da je lose pevao u IM.

On je odlican pevac ali nije za Iron Maiden, to sto "The X Factor" i "Virtual XI" zvuce kako zvuce nije kriv Blaze nego Steve.

x factor i virtual xi su po meni dobri albumi, nisu bash klasichni maiden albumi, ali i imaju dosta karakteristika tipichnih za maiden.

razlikuju se po boji jednostavno, ali ne nisu loshi albumi.

iako moram da priznam da me blazovi radovi nikad nisu bash interesovali, ne odbacujem moguchnost da ih nekad prelistam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Blaze je car...sva tri solo albuma su majka, kao i njegov rad u Maidenima...e sad sto ga ljudi mrze zato sto nije Dickinson to je druga prica...

Gledao sam skoro njega i Doro sa Wackena 2002 valjda, kada je Doro nastupala sa simfonijom i radeli su Fear of the Dark...znaci covek ga je fenomenalno odpevao...po meni mnogo bolje od Dickyja Live...

Skidam kapu coveku, genije je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bio malo smesan uzivo na nekim Dikinsonovim pesmama, kao 'The Evil That Man Do'. Mnoge visoke tonove nije mogao da izvuce, pa ih je ostavljao u srednjoj visini, zapravo spustao ih. Istina, neke od pesama ni Dikinson uzivo ne peva kao na albumima, cak dosta njih sa starih albuma, koje su bas puno peglane pri snimanju. Onakvi vokali sa albuma se retko ponavljaju uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga koliko-toliko voleo na njegovim pesmam u Maidenima, iako sam mislio da je "Virtual XI" smesan album, pa i dalje mislim tako. Ali, kada sam ga cuo na "Silicon Messiah"... potpuno druga prica, covek ko preporodjen bez Maidena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bio malo smesan uzivo na nekim Dikinsonovim pesmama, kao 'The Evil That Man Do'. Mnoge visoke tonove nije mogao da izvuce, pa ih je ostavljao u srednjoj visini, zapravo spustao ih. Istina, neke od pesama ni Dikinson uzivo ne peva kao na albumima, cak dosta njih sa starih albuma, koje su bas puno peglane pri snimanju. Onakvi vokali sa albuma se retko ponavljaju uzivo.

 

E to je poenta. Blaze je IMHO fantasticno odradio posao na X i XI, ali live na starim pesmama, je bio ravan uzasu! Jos uvek cuvam na kompu snimke Troopera, Number Of The Beast, Evil.. iz tog perioda, i ono je ravno uzasu..znaci po pola pesama sjebao, a na ovom jednom je i pomesao prve dve strofe Troopera :) :) Ali zato Futureal, Man On The Edge...njegovo polje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blaze je recimo odradio odlicno posao na "The X Factor" i zao mi je kad ga ljudi napadaju samo iz razloga sto je dosao na mjesto Bruce-a, koji je tada dobrovoljno napustio bend. Cinjenica je da je pomalo smijesan uzivo na nekim Dickinson-ovim pjesmama, ali Boze moj...

pa dobro, nema on neke velike glasovne moguchnosti, ali ima dobar osnovan taman glas, koji je u svojoj sustini mnogo dobar, ali nije za klasichne pesme maidena...

 

Ja sam ga koliko-toliko voleo na njegovim pesmam u Maidenima, iako sam mislio da je "Virtual XI" smesan album, pa i dalje mislim tako. Ali, kada sam ga cuo na "Silicon Messiah"... potpuno druga prica, covek ko preporodjen bez Maidena!

pa nije smeshan, amo je josh malo udaljeniji od maiden-mainstreama, ali opener je boli glava

 

E to je poenta. Blaze je IMHO fantasticno odradio posao na X i XI, ali live na starim pesmama, je bio ravan uzasu! Jos uvek cuvam na kompu snimke Troopera, Number Of The Beast, Evil.. iz tog perioda, i ono je ravno uzasu..znaci po pola pesama sjebao, a na ovom jednom je i pomesao prve dve strofe Troopera :) :) Ali zato Futureal, Man On The Edge...njegovo polje.

kao sto rekoh, on nije covek koji ne mozhe ni u snu da izvuche brucove moguchnosti, ali mu zato lezhi perfektno x-faktor i virtual xi, lezhi mu taj "pev" :D

 

ali ipak bruce mozhe da peva besprekorno i x-faktor i virtual xi... vidi "death on the road" odlichno uradjeno

---

Mislim neznam sta ljudi toliko imaju protiva blaze-a, on jednostavno nije za klasiku od maidena... to je sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je poenta. Blaze je IMHO fantasticno odradio posao na X i XI, ali live na starim pesmama, je bio ravan uzasu! Jos uvek cuvam na kompu snimke Troopera, Number Of The Beast, Evil.. iz tog perioda, i ono je ravno uzasu..znaci po pola pesama sjebao, a na ovom jednom je i pomesao prve dve strofe Troopera :) :) Ali zato Futureal, Man On The Edge...njegovo polje.

Skroz je drugacija situacija kad radis muziku za svoj glas i pevas nesto sto je vec otpevao, pa se ti prilagodjavaj tome kako znas i umes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exactly. E sad tu mi nije jasno, zasto je Harris pozvao Blazea u bend..mislim, znam pricu da ga je on video na Wolfsbane koncertu i da mu se tad svideo, ali ga je valjda cuo i kako peva stare pesme pre nego sto ga je primio u bend majku mu?

 

Inace..meni se ne svidja kako Bruce peva "Lord Of The Flies"..mnogo usiljeno ga peva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmmm...da, definitivno Blaze bolje pjeva Lord of teh Flies. Gledao sam '95-e Maiden s njime i na njegovim stvarima, to je to. Jebi ga, sad, starije pjesme bas i nisu tako dobro isle, ali meni jesvejedno bilo fantasticno vece. :rockdevil:

A sto se tice X i XI. X je odlican album, malo predug i prespor, ali ima atmosferu. XI je u principu mnogo losiji od ostalih Maiden radova, ali losa je muzika, a ne toliko pjevanje. Vidi se da nisu imali ideja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje, iako sam ga kupio na originalu cim je izasao i pukao tadasnjih 35 maraka. Imao mje zanimljivih pesmica, ali je genralno smarao do bola. Kao sto je Ivan Nesic bio svojevremeno napisao u recenziji za Rock Express, posle njegovog preslusavanja osecacete se kao da ste preriljali pola ara isproscene zemlje asovom bez drske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmmm...da, definitivno Blaze bolje pjeva Lord of teh Flies. Gledao sam '95-e Maiden s njime i na njegovim stvarima, to je to. Jebi ga, sad, starije pjesme bas i nisu tako dobro isle, ali meni jesvejedno bilo fantasticno vece. :rockdevil:

A sto se tice X i XI. X je odlican album, malo predug i prespor, ali ima atmosferu. XI je u principu mnogo losiji od ostalih Maiden radova, ali losa je muzika, a ne toliko pjevanje. Vidi se da nisu imali ideja.

paa ja se ne slazem... bruce ono peva kao od shale, a one visoke tonove radi zato sto voli, ali ima delove gde peva stilom studijskog albuma stilom, al kad pusti glas to je zato sto voli, i zato sto stvarno bolje zvuchi..

 

dobro blaze ima bolji tip vokala nego bruce sto se tiche nekih par pesama, ali bruce je neprikosnoven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je izašao X factor kupio ,preslušao i nisam mogao da poverujem da su to mejdeni.

Blazeov vokal i nije tako loš nego cela produkcija je slaba a za to je kriv Harris.To je on producirao u svom studiju

Muzički su zvučali po meni kao neki sirovi demo bend.

95 e u Budimpešti sam otišao na koncert jer me jako interesovao kako će to sada da ispadne

Koncert je bio u Petőfi csarnok gde može da stane otprilike tri hiljade ljudi

i to me isto iznenadilo,zapravo skoro bolji bili predgrupa MOBY DICK

Kao što je već neko i rekao normalno da malo smešno slušati stare stvari kako to novi pevač izvodi.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...