Jump to content

Blaze Bayley


Divlji Tigar

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Ja se samo pitam da li je tekst pesme "Dimebag" napisao Blaze ili neko desetogodisnje dete..

 

Ok, daleko od toga da je Blaze briljirao u tekstu za pjesmu "Dimebag", ali ako cemo tako gledati, takvo pitanje bi mogao postaviti za polovinu tekstova u heavy metal pjesmama. Sve u svemu "Dimebag" je ako nista iskren omaz za pokojnog gitaristu.

 

Sto se tice ovogodisnjeg Blazeovog albuma, nije me odusevio. "Promise and Terror" mi je bio neuporedivo bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Novi EP "Russian Holiday"

1. Stealing Time

2. Russian Holiday

3. Soundtrack of my Life

4. One More Step

5. Sign of the Cross

 

Acoustic EP.

 

Track 1 is a Blaze cover from "Tenth Dimension" (2002).

Track 2 is a brand new Blaze Bayley song.

Track 3 is a Blaze cover from "Blood & Belief" (2004).

Track 4 is a Blaze Bayley cover from "The King of Metal" (2012).

Track 5 is an Iron Maiden cover from "The X-Factor" (1995).

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Hunger, Meant to be, Regret, While you were gone, Surrounded by sadness... Neke od mojih omiljenih Blaze Bayley balada. Mada nisam bio siguran da li da neke od njih navedem, pitajući se da li su balade. Stare at the sun meni na primer ne bi bila balada, ali to je večita diskusija u koju ne bi vredelo ulaziti. :bigblue: Nova pesma mi se nije posebno dopala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Blazeov koncert u Nisu iz novembra 2010. je jedna od najenergicnijih i uopste najboljih klupskih svirki na kojima sam ikad bio. U medjuvremenu, neke stvari su se (nazalost) promjenile. Blaze je raskrstio puteve sa bracom Bermudez, nakon vrlo dobrog "Promise and Terror" albuma uslijedilo je, po meni, dosta blijedo izdanje "The King of Metal", a ni oni njegovi skorasnji live snimci iz Rusije, ili vec odakle, me nisu nimalo dotakli. Vidjecemo u kakvoj ce biti formi Blaze kad dodje kod nas u martu i sa kakvom ce postavom svirati, mada sam za sada malo rezervisan po pitanju te svirke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Blaze je raskrstio puteve sa bracom Bermudez, nakon vrlo dobrog "Promise and Terror" albuma uslijedilo je, po meni, dosta blijedo izdanje "The King of Metal"...

 

Stvarno je velika steta sto nije zadrzao tu ekipu i mislim da se tek posle njihovog odlaska moze primetiti koliko su oni bili znacajni u celoj toj prici. Jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...