Jump to content

Blaze Bayley


Divlji Tigar

Recommended Posts

Ne znam, još jedan ič specijalno album. Mislim, davno sam se nekako razišao sa Blejzom u nadi da će opet okupiti neku dobru ekipu oko sebe (utisak mi odavno da samo skuplja neke jeftine muzičare), ali opet pratim šta radi u nadi da će nešto dobro da izađe iz toga.

I ovaj novi Entanglement, kao drugi, čini mi se da prevashodno treba da vam shout out ka Messiah/Dimension albumima, ali pola pesama bar ne zvuči opet kao to, i....ukratko, problem mi što nema ič identiteta već dugo, dugo vremena. Otprilike nijedan album posle B&B mu nije loš, ali svaki manje više vuče na nešto levo, i ma koliko bilo cenjeno kada se muzičari ne ponavljaju, u ovom slučaju, mislim da je više slučaj da se "traži" šta bi u stvari da bude. Sad bih citirao refren "Identity"-a, ali rekao aj da ne budem patetičan :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušao sam još jednom album jutros na putu do šljake i jedva čekam kraj smene da ga pustim opet. Eating lies, Fight back, Blood, stvarno ima dosta dobrih momenata. :rockdevil:

 

Bayley ne razočarava, ne znam kako postiže. Pogotovo što uspeva da zadrži stil i karakter uprkos promeni članova. Ako neko ume da sačuva identitet sve ove godine, to je Bayley. Nije ovaj album ni tematski ni muzički daleko od onoga što je radio početkom veka, možda samo više nije prisutan drop D štim i stvari su malo više oldschol heavy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje pravilo za muziku je jednostavno: bendovi čiji članovi nemaju dugu kosu - ne valjaju ničemu. Ili bar da su kosijaneri pola članova ili pjevač, pa OK.

 

Onda ako ispune taj uslov, tek se dalje može poslušati pa ici dalje da li valjaju, jer tu bi upao i Amadeus bend i slična njesra.

 

Pa je li tako? :da:

 

 

E, jbg, ovaj momak to pravilo ruši, ali godine, ćelavost, jbg. šta može!

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moje pravilo za muziku je jednostavno: bendovi čiji članovi nemaju dugu kosu - ne valjaju ničemu. Ili bar da su kosijaneri pola članova ili pjevač, pa OK.

 

A npr. kad glasaš, je l' ti pravilo kako ti se čini kandidat ufacu, da nije eventualno ne daj bože antipatičan nešto?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini ako sam te uvrijedio.

Moda negdje sviraš, pa te ovo moje zakačilo i uvrijedilo. A nemaš kosu :bigblue:

 

To je tako, duga muška kosa i dobra muzika idu zajedno.

Ostalo su pankeri, reperi, folkeri i drugi neslušljivi elementi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje pravilo za muziku je jednostavno: bendovi čiji članovi nemaju dugu kosu - ne valjaju ničemu. Ili bar da su kosijaneri pola članova ili pjevač, pa OK.

 

Onda ako ispune taj uslov, tek se dalje može poslušati pa ici dalje da li valjaju, jer tu bi upao i Amadeus bend i slična njesra.

 

 

Amadeus-bend-2.jpg?resize=575%2C383

 

amadeus kida

 

provereno

 

inace DS je jedan od kapiram 3 lika na forumu sa kosom :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali mu da bude dobra muzika, eto samo to.

A da, i duga kosa :da:

 

 

Šta fali i Ceci ili Tomi Zdrakoviću, neko i to sluša?

 

 

"O ukusima ne vrijedi raspravljati"

 

Amadeus je dobar!

Rock koreografija a narodnjačko sranje.

 

 

Oni i onaj drug band, onaj ćelo, Miligram ili tako nekako..

Ima ih još, ali ovo su glavni

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

 

Jbg ne zanimaju me nesto Blejzovi novi radovi, a bio sam na onoj njegovoj akustik svirci koja mi je jedna od najdosadnijih svirki u zivotu tako da je ubijeno moje pracenje njegovog rada.

 

Ovjeri "Promise and Terror" iz 2010. i ovaj proslogodisnji "Infinite Entaglement", trebalo bi da ti se dopadnu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Početkom marta Blaze izbacuje i treći album iz ovog serijala Infinite Entaglement. Zvaće se "The Redemption of William Blake".

 

709582.jpg?cb=1517637632

 

Prvi mi je bio baš baš dobar, dok je ovaj iz prošle godine bio onako, solidan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...