Jump to content

Produkcija i producenti


WHISPER_EVE

Recommended Posts

i da na kraju odgovorim na temu:

 

dva lika sa kojima sam imao priliku da saradjujem koji stvarno znaju svoj posao snimatelja i producenta i rade ga vrlo dobro:

 

1. Nikola Vranjkovic

 

2. Dragoljub Markovic (Blek)

 

jedini problem je sto su 100% zauzeti i to bar 3 meseca unapred, tako da.. zelim vam srecu u svakom slucaju. ;)

 

sa Baretom nikada nisam radio. cuo sam i dobre i lose strane. u fazonu, ortacima ce da ucini bolje, ali za one koje bas ne poznaje nece da se iscima bas nesto mnogo.

 

no, Bare je sada snimao Magmu, i cujem da je ispalo vise nego OK. dostojno Magme valjda u svakom slucaju.

 

sa Kameleonom nemam nikakvih iskustava. cuo sam Rapid Force, neke stvari su mi bile OK, neke nisu, ali to je ipak Kole :) tako da je to bilo vise kao da je Kole radio snimak, pa i nemam neki bolji uvid u to kako lik radi.

 

ni sa Dadijem nikada nista nisam radio, ali, s obzirom da je matoriji lik, verujem da je malo "tradicionalnijih" shvatanja.

 

cuo sam za njega anegdotu za koju verujem da je 100% istinita (jer su mi je prepricavali ortaci koji su snimali), a to je da on pojma nije imao da postoji glava za dist dok mu je nisu doslovno uneli u studio.

 

verovatno je mislio da se uvek svi distovi rade preko pedala, ali hm, majku mu, to prilici gitaristima pocetnicima, a ne nekome ko je toliko godina u tom poslu majku mu.

 

no, to i nije toliko bitno.. imao je verovatno veliku rupu u poslu sto se tice rok/metal orijentisanih bendova u periodu 90-ih i turbofolka, pre nego sto su poceli da dolaze ekipa iz Abonosa, Interfectora i sl.

 

dobar je vrlo i Djura [svarog, Eyesburn, Soulfly, Vlado Georgijev], ali mislim da se uopste ne bavi snimanjem, vec da samo radi kao tonac.

 

imao sam prilike da saradjujem i sa jednim likom, u pitanju je Marko Jovanovic aka Marko "Artur" koji drzi studio Underground na Novom Beogradu, ranije studio za probe, danas studio za snimanje i sl. [nisam siguran da li je zavrsio prostoriju za snimanje, ali mikseve je radio].

 

OK je decko, ali nisam nista snimao sa njim. radili smo mikseve zajedno i OK radi. momci iz Broken Strings su sa njim sada snimali album u RTS-u, pa mozete njih da pitate sta misle o njemu. noviji je u poslu, ali se "kalio" nekoliko godina radeci kao pomocnik Nikoli Vranjkovicu. i, sto je najvaznije, mislim da je slobodniji sa vremenom od svih gore napomenutih, bas zato sto je noviji u tome.

 

edit:

naravno, dodao bih i naseg dragog kolegu sa foruma Dushana S, o kome sam cuo sve najlepse :D, ali nemao priliku da nesto konkretno snimim/odradim sa njim. fin je i kulturan decko :D

 

edit#2:

cuo sam da su Ritam Nereda uradili neki novi snimak koji dosta dosta dobro zvuci. ne znam gde su ga snimali, ali su ga odneli kod Georgijeva u studio na mastering, i tu su navodno dobili mnogo bolju stvar od one koju su doneli. kazem navodno, jer nisam jos cuo snimak.

Edited by slowdiver

Share this post


Link to post
Share on other sites

@WHISPER_EVE

 

Stoj ne mrdaj, je li imao tvoj otac ugovor sa PGP-RTB? Nesto mi je tu sumnjivo. Uzgred, ti imas svoj stan koji si uredno kupila/otplatila/rentas, svojim parama; placas komunalije, hranis se i odevas od svoje zarade, kupujes si opremu od svog znoja. Right? U tom slucaju svaka ti cast za isterivanje principa :pivopije: .

 

 

P.S. Nesto mi poznato zvuci Sale sa Zvezdare :ph34r: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni sa Dadijem nikada nista nisam radio, ali, s obzirom da je matoriji lik, verujem da je malo "tradicionalnijih" shvatanja.

 

cuo sam za njega anegdotu za koju verujem da je 100% istinita (jer su mi je prepricavali ortaci koji su snimali), a to je da on pojma nije imao da postoji glava za dist dok mu je nisu doslovno uneli u studio.

 

ma seru....

 

inace...vidi se da ga ne poznajes... uopste nije tradicional tip... bas prati trendove ali i mesa po potrebi tu tradicionalnost.... super je lk... pun je znanja..

 

 

@WHISPER_EVE

 

Stoj ne mrdaj, je li imao tvoj otac ugovor sa PGP-RTB? Nesto mi je tu sumnjivo. Uzgred, ti imas svoj stan koji si uredno kupila/otplatila/rentas, svojim parama; placas komunalije, hranis se i odevas od svoje zarade, kupujes si opremu od svog znoja. Right? U tom slucaju svaka ti cast za isterivanje principa :pivopije: .

P.S. Nesto mi poznato zvuci Sale sa Zvezdare :ph34r: .

 

jest sale sa zvezdare... lik je blago receno odvratan...

 

cale mi je svirao sa Borom u Suncokretima..klavijature...

sto se tice ovog odevanja i ostalih stvari...

obezbedjena jesam pod krovom mojih roditelja, kupujem opremu od svojih para...

 

ne mogu da se pozalim...kao sto mogu mnogi...

Edited by WHISPER_EVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

edit:

naravno, dodao bih i naseg dragog kolegu sa foruma Dushana S, o kome sam cuo sve najlepse :D, ali nemao priliku da nesto konkretno snimim/odradim sa njim. fin je i kulturan decko :D

Ih, ja sam poznat da snimam gitare on-line, i kvarim aranžmane preko neta, i to cijena sitnica! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Ljudi, znam da je ovo pomalo glupo da pitam, al' koji su kriterijumi City Records-a? Znam da nisu bas ,,metalski" nastrojeni, i znam da se udaljavam od teme, al' jbg, oni su trenutno najcenjenija izdavacka kuca u ovoj bednoj rupi koji iz kurtoazije zovemo drzava. I jel' zna neko neku bolju izdavacku kucu? Ili povoljniju i vise nastrojenu kvalitetnoj muzici :rockdevil: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, znam da je ovo pomalo glupo da pitam, al' koji su kriterijumi City Records-a? Znam da nisu bas ,,metalski" nastrojeni, i znam da se udaljavam od teme, al' jbg, oni su trenutno najcenjenija izdavacka kuca u ovoj bednoj rupi koji iz kurtoazije zovemo drzava. I jel' zna neko neku bolju izdavacku kucu? Ili povoljniju i vise nastrojenu kvalitetnoj muzici :rockdevil: ?

 

pih, pa Grand prodakshn :) oni podrzavaju metal, samo mjetal ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OD City Recordsa nema boljeg jer je PGP RTS jedna drzavna firma u kojoj jos vlada neka politika koja se bas i neuklapa u danasnjicu.. Problem je u tome sto u PGPu niko nema interes da radi nesto.. Ljudi dobijaju plate svakog meseca, sto bi neko radio vise kada ne mora.. Dok u CITYu svako dobije po zasluzi.. I normalno da oni nesto rade i napreduju.. Ali sad je problem u tome kakvu muziku CITY promovise.. I ti mediji koji TO promovisu.. Ja zaista ne znam kako bi nazvala tu muziku koja se nalazi na Pinku i ostalim sranjima.. Uglavnom... Nije problem u izdavackim kucama nego u MEDIJIMA koji su kreirali ovakav muzicki ukus cele nacije jer naravno nisu promovisali SVU MUZIKU RAVNOPRAVNO.. Da ne bi zalazila zasto i kako i govorila o politici i o tim glupostima zbog kojih danas ispastamo.. zavrsavam pricu ovim- Ako hoces da zivis od Muzike idi u CITY i ubedi ih da treba da te izdaju! Ali to je zajebano jer ti treba mnogo para jer su oni jelte privatna firma.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OD City Recordsa nema boljeg jer je PGP RTS jedna drzavna firma u kojoj jos vlada neka politika koja se bas i neuklapa u danasnjicu.. Problem je u tome sto u PGPu niko nema interes da radi nesto.. Ljudi dobijaju plate svakog meseca, sto bi neko radio vise kada ne mora.. Dok u CITYu svako dobije po zasluzi.. I normalno da oni nesto rade i napreduju.. Ali sad je problem u tome kakvu muziku CITY promovise.. I ti mediji koji TO promovisu.. Ja zaista ne znam kako bi nazvala tu muziku koja se nalazi na Pinku i ostalim sranjima.. Uglavnom... Nije problem u izdavackim kucama nego u MEDIJIMA koji su kreirali ovakav muzicki ukus cele nacije jer naravno nisu promovisali SVU MUZIKU RAVNOPRAVNO.. Da ne bi zalazila zasto i kako i govorila o politici i o tim glupostima zbog kojih danas ispastamo.. zavrsavam pricu ovim- Ako hoces da zivis od Muzike idi u CITY i ubedi ih da treba da te izdaju! Ali to je zajebano jer ti treba mnogo para jer su oni jelte privatna firma.. :)

Pa jel' to znaci da nece da primaju punkere, rockere i metalce? A kolko novca treba da se izdvoji? Znam da zavisi od toga u koliko primeraka hoces da izdas album. Evo recimo tiraz od 2000...

Kolko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće i da sam pomešao stvari.

 

Znam samo da je Divlji Kesten pod imenom Klinika objavio album za PGP krajem osamdesetih, kada je za taj album upotrebljen epitet "heavy". A nije bilo ništa više "heavy" od, recimo, Generacije 5, Osmog Putnika ili Divljih Jagoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa, pa ne to. Klinika, u njoj je bio onaj pop pevac Momcilo, a gitaru je svirao cini mi se Dusan S sa ovog foruma, je objavila za City Records album pre par godina. Ja sam mislio na to.

E za to, vidiš, nisam ni čuo. Kažem ti, Divlji Kesten se nekada zvao Klinika, pa sam to automatski povezao sa City Records.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome i pricam. Reklama nikakva :)
Pa, znaci, jel' moze da se da jedan Rock album i da bude iskopiran, prodavan i reklamiram. Izdavali su oni i neke rockere : bendove poput Bijelo dugme, Crvena jabuka (al' jbg. mi smo mnogo tvrdji od njih). I kloka je konacna cena za album u 1000 - 2000 primeraka?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...