Jump to content

Henry Rollins Band


Recommended Posts

IPB Image

 

Henry Rollins Band je osnovan 1986.Nakon raspada Black Flag-a.Prvi album je objavljen Kao Rollinsov solo album i dosta je tezio ka zvuku Black Flag-a sa nekim Jazz prizvukom.Kasnije je pozvao mnogo dobre muzicare da sviraju sa njim i tako sve do odlicnog albuma Weight (1994).Stvar Liar sa albuma Weight je postala veliki hit na MTV-u.Kasnije je raspustio tu postavu i okupio novu.Nije postigao neki veci komercijalni uspeh ali je isporucio odlicne albume.Come in and Burn (1997),Get Some Go Again (2000) i Nice (2001).Ponovo su poceli sada da vezbaju tako da se moze ovekivati rad na novom albumu.Mora se pohvaliti posto je jedan od ljudi koji je dosta ucetvovao u stvaranju Alternative i Hard rock scene 90-ih godina.

 

* Do It (1988)

* Life Time (1988)

* Hard Volume (1989)

* Turned On (1990)

* Live In Australia, 1990 (1991) (1999 re-issue)

* The End of Silence (1992)

* Weight (1994)

* Come In and Burn (1997)

* Get Some Go Again (2000)

* Nice (2001)

* The Only Way to Know for Sure (2002, Live)

Edited by darthmaul

Share this post


Link to post
Share on other sites

secam se kako smo se u osnovnoj przili na liar... stvarno je hitcina bila... ovo ostalo mi je sve bile nekako mlitavo... kapiram da je akcenat na textu a ne na muzici, ali ipak od nekoga ko je bio frontmen black flaga ne zelim da ocekujem arsen dedic fazon...

e da black flag rulaju...

na exitu su razvalili!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rollins je te godine radio turneju kao vid podrške za West Memphis 3...

 

http://www.wm3.org/splash.php

 

Znači, to je bio Rollins Band, verzija 2, ali su svirali Black Flag pjesme, a odrađen je album dueta (iliti kolaboracija), detalji ovdje:

 

http://www.amazon.com/Rise-Above-Black-Ben...s/dp/B00006JBKR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skinuo "Rise Above" spot kad se pojavio taj WM3 album, ali nisam imao nekih aspiracija da se dalje bavim time.

 

Što se RB albuma tiče, meni nekako to ide 1997 pa 1994 pa 1992.

Come In & Burn najbolje zvuči, a i ujednačeniji je od ova dva. Nema "Liar" niti "Disconnect", ali bože moj. Idealan album za šetanje u gluvo doba.

 

A dobri su i ovi što je radio sa novom postavom.

Nice ima prejak omot ako ništa.

Muzika nije kompleksna kao što je bio slučaj sa prethodnom postavom, pa ne djeluje sve naročito ozbiljno, ali, može proći...

Ipak, nešto najbolje što je napravio sa MS kao pratećim bendom jeste "Money Train" - skrivena numera na Get Some Go Again.

Ono je fantazija. Ono treba u udžbenike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, vidiš, taman se podsjetih da potražim "Love's So Heavy" spot na YouTube.

 

Jebote, jednom sam slučajno to uhvatio na TV, i ono, za trenutak sam mislio da sam u nekom paralelnom svemiru (u tom trenutku nisam znao za novu postavu).

 

http://www.youtube.com/watch?v=IEpZ2Z4-Cz8

:D

KVLT.

 

E, da, sjetio sam se jedne izvale, kao, jednom prilikom nekakva riba upita Henka kakva je to tetovaža na njegovoj nozi, da li je to neka zmija. On gleda u nju pa odgovori, "Ma jok, to je Motley Crue logo."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Odlican je Rollins bend, najgotivniji su mi Weight i Get Some Go Again albumi.

Skoro na svakom albumu se nadje po nekoliko hiticnih pesama.

Nego jel neko pratio Henry-eve stand up/spoken word albume? Na poslednjem koji je izasao sada 2008, najzanimljivije mi je njegovo upoznavanje sa clanovima Van Halen-a dok je bio u Black Flag-u :D

Ima bas specifican humor, moracu da nadjem jos tih albuma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
Osim što sam ga pratila jedno vreme (do Weighta.. ove novije nisam), Henry Rollins ima i svoju emisiju i dosta medijskih nastupa u kojima zajebava vlast i džet set na aktuelne teme. Fantastično.

 

I dosta epizodnih uloga u krimi filmovima.Kao Glen Danzig u hororima...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Искрен да будем, сањао сам га синоћ, са неким опаким прсатим плавушама - у порнићу.

Хајд' те набуџене плавојке су мање-више сваконоћница, али где баш он да ми сврати у снове, да ми је знати...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 years later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...