Jump to content

Osvajači


VEPAR

Recommended Posts

Jedini normalan album je onaj na kojem nije pevao Chipi ne mogu sad da se setim kako se zove.Krv i Led i Maska su debilski albumi.Klavijature se chuju kao da je midi u pitanju,josh pre nego shto krenu da sviraju ja vec znam shta ce da sviraju.Toliko je sve predvidljivo i opshte poznato da mi je kuma.E a za onaj jedan album na kome su Ona ima san,Minut Cutanja itd im skidam kapu.Sasvim korektno odradjen hard rock.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Vrelina", ili kako ga ja cesto zovem Ventilator, zbog ventirlatora na omotu. Odlican album, mnogo ga ljudi prenebregava. ja sam jos 2000. kad je album izasao gledao spotove za pesme sa albuma i svideo mi se, ali kad sam ga nabavio pao sam na guzicu od ostalih pesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да сам их некада волео - јесам, ал' да су ми после постали кантри - и то је тачно.

Ваљда је то због оног Црвеног вина.

Ретко дебилна песма.

To o čemu pričaš je Čipijev splavarski turbo folk 2 (a nekad i tri) men bend za koji je on iskoristio ime jer ga šatro tako znaju, a ne rock grupa Osvajači koja ima tri albuma, dva sa Čipijem, jedan bez.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To o čemu pričaš je Čipijev splavarski turbo folk 2 (a nekad i tri) men bend za koji je on iskoristio ime jer ga šatro tako znaju, a ne rock grupa Osvajači koja ima tri albuma, dva sa Čipijem, jedan bez.

Ne zna covek da su se prvo zvali Drugi Cin, a da su onda prvo promenili ime u Osvajaci All Star (sta kog vraga to treba da znaci???), a onda postali i skroz Osvajaci... Ali mosa, kad su oni pravi osvajaci sa drugim pevacem izdali "Ventilator"... opet ja... "Vrelinu"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispitao sam ga ja detaljno za taj period, kada je pre dve godine bio na Gitaijadi sa Stratusom. Kaze da su slabo uopste radili svirke po Srbiji, da su uglavnom svirali po Republici Srpskoj, sto sam negde bio i procitao svojevremeno, ali mi je ipak bilo cudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio na svirci gde je Sone pevao i svirka je ispala totalno do jaja.Na Vrelini nema mnogo nepotrebnih delova sa klavijaturama kao na dva prethodna albuma i nema Chipijevog kreshtanja.To je ono shto mi se svidja.Pesme su mnogo iskrenije uradjene i to je pravi mushki album,pravi mushki Hard Rock,za razliku od Maske i Krvi i Led.Njihov bubnjar Cvele je svirao u Istok Iza.Imali su skoro koncert i proshli su sjajno.Vi ne zivite u Kragujevcu pa ne znate na shta liche ovde svirke Osvajacha.Na njihov koncert dodje gomila jebenih klinaca koja se pali zajedno za polupijanim chlanovima Osvajacha!Chipi se posebno nadopinguje i onda kao izigrava pevacha!Smuchili su mi se vishe.Ishao sam na Istok Iza i oni su sada nazalost manje poznati ali su mnogo bolja i iskrenija grupa.

P.S.-Poseban pozdrav za Chipija! :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, o gos'n Pantovicu ne treba trositi mnogo reci, on je sa narodnjacima i Grandom pokazao ko je i kakav je. I kod mene ne prolaze argumenti tipa "Treba od neceg da se zivi". Obraz je najbitniji, barem meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znash kako,ja sam svestan da on ima jednu jako nezgodnu zenu(da ne kazem gaduru)koja je nekada bila manekenka i koja ima izuzetno velike prohteve.Ja sam takodje svestan toga da on ima dvoje male dece koja treba da zive normalno,pa se stoga i ne chudim shto je zapocheo to sranje na Grandu.Ok,radio je to,obrukao se,svi su ga napljuvali i to je zavrshena pricha.Medjutim s druge strane gledano on je uvek bio shaban!Evo i sad ponovo treba da ide u Ameriku da peva narodnjake!Gitarista Urosh se(kao i svi ostali iz benda)nazalost pretvorio u jednu lokalnu atrakciju koja ne izlazi iz Doma Omladine i shto je najgore josh uvek se tripuje da je neka zvezda.Secam se kada su imali jedan koncert u Domu Omladine pred gomilom klinaca 89,90,91,92...i kada je Chipi mrtav pijan pevao Nebo zna(u stvari pokushao je da peva,pa je onako pijan pola pevao na srpskom a pola izmishljao na licu mesta na engleskom)pred gomilom odushevljenih klinaca.Bilo mi je zao da gledam nekada ozbiljan i normalan bend kako se blamira za sitnu kintu.Posle koncerta Urosh stoji ispred i pricha nekom liku:"u brate bash smo ih razvalili",ili neshto tako.Ja sam mogao samo da se smejem.Ali opet od svih njih eto samo tog Urosha gotivim zato shto i dan danas tera po svom i ne prodaje se Grandu za shaku evra.Taj bend je nazalost u raspadu iako sam ja ochekivao da ce da se okupe iponovo neshto urade.Zadnji put je Chipi uradio pesmu i otishao na Beoviziju i naravno nije nikako proshao.Glupe ideje za pesme i nedostatak kreativnosti su nazalost uvek bile prisutne kod ovog benda.Da su 90-ih bili malo ozbiljniji i da su nastavili neshto normalno da prave sada ne bi bili bend lokalnog karaktera.A shto se tiche kradja na Vrelini bar koliko znam nije bilo toga,te stoga i poshtujem taj album kao najkreativnije delo i jedinu normalnu zaostavshtinu ovog benda u pokushaju....

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to da se Uros nije prodao to te je neko slagao!!!!!! Svirao je koncerte narodnjacima -ja licno znam za Sasu Matica a to sto lokalnim grupama uzima kintu kad sviraju koncerte u Domu omladine i to nema veze!!!!!!Da su propali jesu, ali s vremena na vreme po neku pesmu urade dobro ---- cini mi se kad je bio Hit 202 da je Maska bila bolja nego bilo kada do sada!!!!Vrelina je jak album ko zemlja ali ne treba zanemariti ni prva dva jer su takodje extra!!!!Jedino je Alogia mogla da ih nadmasi--jer kako su krenuli sa prvim albumom mislio sam da ce ih i prevazici ali izgleda da me je drugi album demantovao!!!OSVAJCHI RULES!!!!!!!!!!Nije bitno sto su chobani i dalje su jaki ko zemlja!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas nesto sto mi ne znamo?

 

Nije u fazonu Osvajaca, ali je materijal mnogo manje prog, a mnogo vise orijentisan na same pesme... pretpostavljam da je previse komplikovanja smetalo coveku :da: Cuo sam pesmu/dve, ali bez vokala.

 

Inace, moja omiljena pesma Osvajaca je ona "Doci cu ti ja u san, svaku noc, svaki dan..." sa albuma Vino Crveno :muzicar::meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije u fazonu Osvajaca, ali je materijal mnogo manje prog, a mnogo vise orijentisan na same pesme... pretpostavljam da je previse komplikovanja smetalo coveku :da: Cuo sam pesmu/dve, ali bez vokala.

Hoces reci, nastavlja se prica sa prvog albuma? Da su mene pitali, smao takve pesme bi i radili, bez mnogo komplikovanja. Kapiram da je Srdjan ispustio prog ideje kroz onaj projekat, pa sad prave "narodske" pesme. Ako, i treba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ishao sam na Istok Iza i oni su sada nazalost manje poznati ali su mnogo bolja i iskrenija grupa.

E, čova, otkad dokad su radili Istok Iza i ko je bio u toj ekipi, gdje su ti ljudi sad? Jel isto bio bend Nancy Mrak?

Da li možda još uvijek nešto rade?

Ja imam onaj jedan album, Svrha letenja, ono je odlično.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari Osvajači su prvi kod nas počeli da sviraju power metal, a Bane Jelić je naš najbolji gitarista. Znači, sve pohvale, a ono što je došlo posle je već neka druga priča.

U bilo kojoj vrsti razmtranja, tesko da je ono power metal. Heavy u najboljem slucaju.

A Bane nije ni svirao u tom periodu, tako da - MOSA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...