Jump to content

Porcupine Tree


Vitamin K Experience

Recommended Posts

Verovatno je da ce zadrzati cvrstine i tvrdji zvuk, ali na eksperimentalniji nacin. Obzitom da se SW u zadnje vreme (izmedju ostalog) okrece i post-metal zvuku, kao i industrialu, ne bi me iznenadilo da cujemo neku opaku kombinaciju ta dva propracena atmosfericnom, ambijentalnom multilayered muzikom.

 

Uostalom, mislim da je i SW sam svestan da je nakon tri albuma koji imaju izvesnih slicnosti u zvuku doslo vreme za nesto radikalnije drugacije ne bi li se ostalo svezim.

 

Samo spekulisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odusevio me je spot za Normal. Nego neverujem da ce porcupine Tree nastupati u Srbiji, dok neizbace novi album , mada neverujem nit da ce se novi album nesto puno razlikovati od proslih, mozda ce cak ponovo vishe da lici na progresivni rok nego na progresivni metal. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Arcadia:

hmm pa ne znam bas...

mislim da je on do sada jako puno eksperimentisao.

seti se samo albuma "Metanoia" i "Voyage 34", gde ces vise od toga...

citao sam neki intervju gde je pricao kako polako sticu sve vise fanova i kako mu je sad najzanimljivije u svemu da ide na turneje (sto je i logicno, lik vise od 10 godina bukvalno zivi u studiju, sto praveci genijalne albume, sto producirajuci drugim bendovima)...

mislim da im je sad u planu da prave malo komercijalnije albume (ne mislim nista lose pod tim, vec jednostavno pesme koje su lako prihvatljive i koje ce odlicno da zvuce uzivo) i da prave svetske turneje...

 

ma realno, sta god taj covek da izbaci meni se svidja, tako da mi je ovo jedna od retkih grupa gde sam potpuno uveren da me sledeca stvar ni malo nece razocarati... tu bih mogao da stavim jos i PoS, Opeth i naravno Edguy :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Da, te rane eksperimentacije su savrsene (Obozavam da pustim Metanoia dok citam ili cak i dok ucim)...The Sky Moves Sideways Phase 1 ce mi vo vjek i vjekov biti u top 10 a Insignificance i Yellow Hedgerow Dreamscape su previse dobri cak i za outtakeove i b strane. Ipak, pod daljom progresijom nisam mislio eksperimentisanje te vrste. SW je jedan od muzicara cija me, pre svega, muzicka filozofija i vidjenje stvaralastva odusevljava i poklapa sa nekim mojim (konzumerskim i laickim) vidjenjem toga sta cini pravog, svestranog muzicara. U skladu sa tim, izjavio je vise puta kako manicno bezi od toga da se ponavlja - to je razlog zasto mislim da cemo videti nesto drugaciji, ako ne i radikalnije izmenjen zvuk, ali koji ce i dalje biti PT i koji ce nastaviti logican sled i niz koji je zapoceo In Absentia a zavrsio Fear of a Blank Planet. Nemam nista protiv ovakve vrste komercijalnosti, ako se to tako moze nazvati, naprotiv, daje bendu jednu siroku dopadljivost. Zato se pod njihovim barjakom (kako ovo kvlt zvuci!) okupljaju i ljudi koji slusaju metal i ambijentalnu i progresivnu i elektronsku i dzez i svakakvu mogucu muziku.

 

I da, tesko da cu i ja ikada biti razocaran nekim od njihovih albuma, jer ionako ne mozes porediti nijedan njihov album sa prethodnim iz razloga sto svaki ima neku svoju osobenu pricu i ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok nije za tebe Absentia...

skini ti lepo zadnja dva Deadwing i Fear of a Blank Planet, tvrdji je zvuk (ne ocekuj sad bas da su se pretvorili u Opeth al razlika je kad poredis sa Absentiom)

Ma neee, nece se njemu svideti nijedan. A zasto uostalom da gubi vreme na PT, kad moze to da iskoristi za dodatna slusanja kakvih neobjavljenih radova Toma Jonesa :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da, tesko da cu i ja ikada biti razocaran nekim od njihovih albuma, jer ionako ne mozes porediti nijedan njihov album sa prethodnim iz razloga sto svaki ima neku svoju osobenu pricu i ukus.

 

To je ono što ih krasi i što naročito volim kod njih. Što su veoma heterogeni. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma fenomenalno, vec sam ih slusao kod ortaka, pa sam onda iscimao drugog ortaka da mi skine ovaj album, a sad cu ponovo da iscimam prvog ortaka za In Absentia i Fear of the blank planet.

Inace svidja mi se kombinacija psihodelije i relativno cvrstih gitara. I dobar je onaj instrumental sa nekog od novijih albuma nem pojma kako se zove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Je l' pao neki duet sa Mikeom? :D

 

Да,то би било фино чути. :-)

 

Елем,што више слушам ову врсту креативне мјузе која се ширем 'аудиторујуму' дефинише као прогреисв рок,све више ме вуче жеља да је и чујем уживо,јер за то,наравно,нисам имао прилике.

 

Е и кад већ помену тај дует,волио бих да видим неки заједнчки подухват Даниела Гилденлоу-а и Стивена Вилсона.Не знам како би то звучало,али обојица су слични.Пишу симпатичне текстове,на неки начин сами компонују ноте од којих настају врло добре мелодије,имају сјајан приступ музици у сваком погледу...ова два philosopher-a да се споје...хм.!

 

:-)

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest KantaZaDjubre

sto je najcrnje portnoj jeste pominjao da se sprema neki projekat sa njim, wilsonom i akerfeldtom i jos jednim clanom koga nije hteo da imenuje al kaze da mu je stari prijatelj te se ja nadam da ce to biti kevin moore...al videcemo, ja se nadam da ce biti nesto od ove price...bilo bi do jaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...